!f 5 expeditie 2016Z Cupcake voor Nanna Zak patat voor Matthias Robot voor Jochem Tv voor Robine Award voor Bernice Panda voor Tijn zaterdag 3 december 2016 GO Naam: Sophie Blom Leeftijd: 11 jaar Wat gemaakt: Een cupcake Waarom: „Al voordat we loot jes hadden ge trokken, zat ik op Pinterest naar surprises te zoe ken. Deze cup cake had ik al ge zien. Die vond ik zo leuk dat ik die wilde maken. Maar ik wist nog helemaal niet of ik wel een meisje zou trekken. Ge lukkig had ik Nanna." Hoe lang aan gewerkt: „Ander halve week. Ik moest het op tijd af hebben, want we zijn verhuisd. Ik kon geen halve surprise verhui zen." Moeilijkst: „Het was moeilijk om de watjes goed vast te krijgen op de laag pur- schuim. Gelukkig was het wel heel leuk om te doen." Naam: Rosalie Broecheler Leeftijd: 12 jaar Wat gemaakt: Zak met patatjes van purschuim Waarom: „Op het lootje van klasge noot Matthias stond dat hij erg van patat en pizza houdt, dus mijn moeder en ik heb ben dit binnen een minuut be dacht." Hoe lang aan ge werkt: „Ongeveer drie dagen." Moeilijkst: „We hebben de zak met kippengaas verstevigd. Het was lastig om dat erin te krijgen, want dat bleef niet goed zitten." Naam: Faye ten Hof Leeftijd: 11 jaar Wat gemaakt: Een robot Waarom: „Het favoriete compu terspel van Jochem is Roblox. Ik heb dat even gegoogeld en kwam toen een soort robots tegen." Hoe lang aan gewerkt: „Een week." Moeilijkst: „Nou, ik heb een paar keer per ongeluk het hoofd ver keerd om geplakt. Het was even las tig dat goed op het lijf te krijgen. En de oren waren wel moeilijk. Die heb ik gemaakt van wc-rollen met aluminiumfolie. Toen ik die vast lijmde, moest ik uitkijken dat ik ze niet plat drukte." 7 Naam: Gib Curvers Leeftijd: 12 jaar Wat gemaakt: Tv met Expeditie Robine 2016 Waarom: „Ze kijkt graag naar Expe ditie Robinson en heet Robine. Dat was makkelijk." Hoe lang aan gewerkt: „Een week." Moeilijkst: „Ik wilde de zwarte schijf op een paal monteren, zoals in het programma. Maar die brak af. Toen heb ik er maar een tv van gemaakt. Het was vooral lastig die letters netjes uit het piepschuim te krijgen. Daarvoor moest ik heel ge concentreerd snij den." Naam: Jamie Eggers Leeftijd: 11 jaar Wat gemaakt: The voice of Hol land-award Waarom: „Bernice vindt The voice of Hol land een leuk pro gramma. Eigenlijk wilde ik zo'n rode draaistoel maken, maar zo'n hand met een micro foon hoort meer bij The voice. Dat is een soort icoon van het program ma." Hoe lang aan gewerkt: „Onge veer een week." Moeilijkst: „De microfoon viel steeds van de hand af. We pro beerden die met superlijm vast te krijgen, maar ble ken niet hard ge noeg te hebben gedrukt. Gelukkig lukte het later wel om alles vast te krijgen." Naam: Bernice Timmerman Leeftijd: 11 jaar Wat gemaakt: Een panda met bamboe Waarom: „De panda is Tijns lie velingsdier. Ik houd van knutse len, dus het leek me gelijk leuk zo'n panda te maken." Hoe lang aan ge werkt: „Een week lang, bijna elke avond wel even." Moeilijkst: „Ik moest de panda helemaal inpak ken. Dat moest heel precies ge beuren, anders zag je de dozen nog. Ook de armen waren moeilijk vast te maken. Die heb ik met stokjes in de doos geprikt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5