Cafés weer vroeger dicht Bloemenhandel van Belzen al 40 jaar vaste waarde in Vlissingse Walstraat OPEN DAG 7 Geen tijd voor feest: in december draaien ze 200 uur in drie weken tijd. Al 40 jaar voor Arja en Klaas van Belzen. Middelburg verkoopt grond versluis &willeboer lievelingsbloemen zijn witte rozen en witte amaryllis. Zonder takjes er bij. Het liefst strak." foto lex de meester De drukte voor het weekeinde wordt vrijdag extra van wege alle felicitaties van klanten. Arja en Klaas van Belzen verkopen al 40 jaar bloemen in de Walstraat. Aan de balie worden herinne ringen opgehaald. Nogal wat klan ten weten hoe lang de Van Belzens al een vaste waarde in de Wal straat zijn. Zelfs dat ze als pril paar de opvolgers waren van de slagerij van Guus en Annelies de Vries. „Vlissingers zijn trouw", lacht Arja van Belzen. „Vroeger dacht je minder na over dingen. Dat moet het zijn ge weest. Of we het nu ook gedaan gehadden... We kwamen allebei net van school, we kochten een pand en we begonnen. Het had een vrije achterom en een koelcel en het was betaalbaar. Een schuld bij mijn moeder. Dat was het." Arja van Belzen, het gezicht van de bloemenwinkel, wil veertig jaar later voor geen goud weg van haar plekje in Walstraat-zuid. Gevoel „We konden betere plekken krij gen. Nu ook, Cityflower, is ook ons pand, staat leeg. Ik wil hier niet weg. Dit is mijn winkel. Dat is een gevoel." Gelukkig blijft het achter de deur van Cityflower niet lang Alle kavels landbouwgrond die de gemeente Middelburg on langs heeft geveild, kunnen wor den verkocht. Op de veiling is op elke kavel een bod uitgebracht. Bovendien levert de verkoop meer op dan de waarde waarvoor de gronden in de boeken stonden. Toch moet de gemeenteraad met de verkoop instemmen. Want ook al liggen de biedingen boven de boekwaarde, de op brengst valt toch iets tegen. De kopers betalen namelijk minder dan de waarde waarvoor de gemeente de kavels had laten taxeren, dat komt onder meer door lage melkprijzen en een discussie over fosfaatrechten, waardoor boeren niet te veel willen betalen voor de grond. meer donker, een nieuwe huurder is in zicht. Klaas is de zakenman en de kilometermaker. „Vanmor gen, om half vier, zei hij nog: als ik in de winkel had gestaan, had die geen vijfjaar bestaan." Drie keer in de week rijdt hij naar de veiling in Naaldwijk met de vrachtwagen, die 's middags thuis aan de Breeweg in Middelburg staat. In die veertig jaar kreeg Arja precies mee wie wat te vieren had en wie troost kon gebruiken. MIDDELBURG De cafés in Mid delburg gaan met ingang van dit weekeinde weer allemaal om twee uur 's nachts dicht. De proef met latere sluitingstijden is per 1 december afgelopen. De proef duurde een halfjaar. Alleen cafés in en rond de Vlas- markt mochten een uur langer open blijven. Klanten die vóór twee uur binnen waren, mochten tot drie uur blijven. In dat extra „Zelfs een huwelijksaanzoek. Een man kocht een roos en ging bij de kassa op de knieën voor die Heb je zomaar een ambassade aan de lijn. Dat is leuk, hoor! uur mochten geen nieuwe men sen naar binnen. Het doel van de proef was om te bekijken of die tijden beter aansluiten bij de wen sen van het publiek. Ook moest duidelijk worden of het gevolgen zou hebben voor de omwonenden en de overlast langer zou aanhou den in de nacht. De evaluatie van de proef met ondernemers en omwonenden moet nog plaatsvinden. vrouw." Als het rotan stoeltje naast de mand van 'kleinhond' Beau achter de kassa eens kon pra ten, mijmert ze. „Er zijn er ook die speciaal voor de hond komen." De voornaamste bloemenhan del zit buiten de winkel. In de ze ven zaken die ze bevoorraden, zo als de winkels in zorgcentra Ter Reede en Scheldehof, in de bloem- abonnementen bij mensen thuis en voor de gemeente, bedrijven, de vaasjes op de restauranttafels en de Marine. „Heb je zomaar een ambassade aan de lijn. Dat is leuk, hoor!" Van het voorjaar gaat de winkel in de steigers. De gevels krijgen een opknapbeurt. „We willen best nog een paar jaar door, al hebben we geen bedrijfsopvolger. Onze dochter Marije is ambtenaar in de gemeente Reimerswaal. Nog drie jaar, denk ik. Ik ben 61. Dan vind ik het wel genoeg. Klaas wil nog wel even door." Donderdag 8 december 13.00 tot 20.00 uur. Altijd al willen weten wat wij voor uw huid kunnen betekenen? Maak dan voor deze dag een afspraak! Kennismakingsbehandeling advies: 25,- Reveal huidscan, een kijkje in uw huid: 25,- Jane Iredale make-up, tips en technieken door visagiste: 25,- OPI gelcolor: 24,- mm *jf 11 Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen zaterdag 3 december 2016 'Zelfs een knieval aan de kassa' Claudia Sondervan Maurits Sep Middelburg Klaas en Arja van Belzen: „Mijn - Arja van Belzen Zeker zijn van een plekje? Reserveer dan snel want vol=vol. Voor voorwaarden en meer info kunt u contact opnemen met de salon. Tel: 0610904330 info@skincaremiddelburg.nl Korte Geere 27 Middelburg De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43