'Ik vraag nog steeds niet om een ID' 'Geen contact meer met prostituees' Behandeling bij verstek 'Door mijn huidskleur kom ik de disco niet in' 'Ze is niet ingestapt en ik heb haar niet betaald' 'Ze leek alleen geïnteresseerd in het geld' 4 KOOZIE ZEDENZAAK OPNIEUW ZES VERDACHTEN VOOR RECHTBANK De raadslieden plaatsten gisteren bij de behandeling van de zedenzaak opnieuw vraagtekens bij het optreden van de politie. „Het meisje is niet beschermd." Was die ene klant maar naar de po litie gestapt dan was veel leed voor komen", zei advocate Samantha van de Voorde gisteren tegen de Middelburgse rechters. Ze zei dat tijdens de vierde dag van de zeden- strafzaak waarbij een meisje (t7) gedwongen werd om eind 2014 op Walcheren te werken als prosti tuee. Van de Voorde stond gisteren een inwoner van de gemeente Mid delburg bij die betaalde seks met haar had. Volgens de advocate heeft het slachtoffer in een WhatsApp- bericht open kaart gespeeld tegen een klant. „Helaas stapte hij met die informatie niet naar de politie." Net als andere raadslieden vindt ze het ook nog steeds vreemd dat er varen rechercheurs van de zeden politie het bewuste meisje niet in bescherming namen toen ze on raad roken tijdens een prostitutie- controle. Ze troffen haar aan in een woning in de Edelstenenbuurt in Middelburg en namen er genoegen mee dat ze haar ID niet kon laten zien. Toen ze vervolgens op kantoor haar gegevens controleerden, ont dekten ze dat die vals waren maar lukte het niet meer om met haar in contact te komen. Raadsman Peter Schouten zei het heel vreemd te vinden dat het lukt om de advertentie op een sekssite te zetten waarop ook het logo van de politie is te zien. De politie advi seert op de site om bij twijfel de leeftijd te controleren. „Er staat echter niet dat mensen altijd de leeftijd moeten controleren. Ook als ze niet twijfelen en oprecht den ken dat ze te doen hebben met een meerderjarig iemand." Donderdag stonden ook al zeven verdachten voor de rechter. Ko mende week moet nog een veer tiende 'klant' verschijnen. De uit spraak is op 19 december. Verdachte 1 Verdachte 3 Verdachte 5 i Verdachte 2 Verdachte 4 I Verdachte 6 112 NIEUWS Aanhouding voor schietpartij Sluiskillenaar stompt agenten Politie vindt vuurwapen Alles onder één dak Aparte baby-, dreumes-, peutergroep Vertrouwde gezichten Uk Puk Peuterschool Peuterspeelgroep Warme overdracht met basisscholen Zelfredzaamheid bevorderen Voorschoolse opvang ontbijt Naschoolse opvang Vakantie-/studiedagopvang Allerlei activiteiten de Fabriek www.koozie.nl zaterdag 3 december 2016 Vragen bij optreden van politie Emile Calon Middelburg Een inwoner van de gemeente Kapelle (34). Eis: Acht maanden waarvan drie voor waardelijk. De vrijgezel maakt nog regelmatig gebruik van prosti tuees. Tot verbazing van de officier van justitie contro leert hij nog steeds niet hoe oud ze zijn en vertrouwt hij erop dat ze meerderjarig zijn. De officier benadrukt dat een klant de plicht heeft om de leeftijd te controleren, anders kan vervolging vol gen. De man is bang dat hij zijn internationale l baan verliest als hij door de rechtbank veroor- 1 deeld wordt. Een inwoner van de gemeente Veere (38). Eis: Acht maanden waarvan drie voor waardelijk. De vrijgezel haalde haar op met zijn auto. In zijn woning hadden ze orale seks zonder condoom en vaginale seks met een condoom. Hij is bang dat hij zijn werk en huis verliest als hij een celstraf krijgt. Volgens de verdachte had hij geen idee dat ze jonger was dan achttien. „Ik dacht juist dat ze ouder was." De man had vaker con tact met een prostituee. „Meestal een vast ie- l mand." Sinds zijn contact met de politie over deze zaak ontmoet hij geen prostituees meer. Een inwoner van de gemeente Goes (52). Eis: Acht maanden waarvan drie voor waardelijk. Deze man verscheen niet voor de rechtbank en had geen advocaat ingehuurd om hem tijdens het proces bij te staan. Volgens de officier van justitie had de man op of omstreeks 1 december 2014 in Vlissingen een ontmoeting met het minderjarige meisje en had hij daar onbeschermde seks met haar. Verdere details kwamen tijdens de zitting van de Middelburgse rechtbank niet aan de orde. Een inwoner van de gemeente Sluis (27). Eis: Acht maanden waarvan drie voor waardelijk. De vrijgezel heeft een getinte huid en wordt, aldus zijn advocaat, vaak geweigerd bij een discotheek. „Daarom kan hij geen meisjes versieren." De man be sefte niet dat het meisje minderjarig was toen hij haar ontmoette. Hij betaalde haar extra voor onbe schermde seks. Hij merkte wel dat ze niet spontaan k reageerde. Volgens zijn raadsman probeerde hij haar ook te bevredigen. „Het was geven en I nemen." Een inwoner van de gemeente Middelburg (37). Eis: Acht maanden waarvan drie voor waardelijk. De getrouwde man ontkent dat hij seks had met het minderjarige meisje. Hij sprak met haar af voor een cardate. „Toen ze aankwam vertrouwde ik haar leeftijd niet, mocht ze niet instappen en heb ik haar niet be taald." In zijn verklaring bij de politie beweert hij echter wat anders. „Ik werd onder druk gezet", zegt hij daar- k over. De officier vindt toch dat hij schuldig is op basis van zijn eerste verklaring en die van het meisje. Een inwoner van de gemeente Middelburg (27). Eis: Acht maanden waarvan drie voor waardelijk. De man die moeilijk contact maakt had geen idee dat ze zo jong was. „Ze zei dat ze studeerde en het seks- werk erbij deed. Ze kwam wel plichtmatig over en leek alleen geïnteresseerd in het geld." Hij heeft nog steeds betaalde seks, maar controleert nu wel de leef tijd van de meisjes. De strafzaak heeft ook een posi tieve invloed op hem, zo voegde hij toe. Hij let nu beter op wat hij eet en drinkt. MIDDELBURG De politie heeft donderdagochtend een 37-jarige Goesenaar opge pakt voor mogelijke betrok kenheid bij een schietpartij. Het incident vond plaats op zondag 17 juli 2016 op indu strieterrein Arnestein in Mid delburg. De Goesenaar is aangehou den na uitgebreid recherche onderzoek. Bij de verdachte is ook nog huiszoeking ge daan. Er werd een vuurwapen aangetroffen, dat door de po litie in beslag is genomen. De verdachte is ingesloten in een politiecel in Torentijd. TERNEUZEN Een 31-jarige man uit Sluiskil is donderdag avond aangehouden wegens mishandeling van twee agen ten. Hij fietste zonder verlich ting door de Nieuwdiepstraat en werd aangesproken door een politie-biker. Plotseling gaf de fietser een klap op de helm en in het gezicht van de agent. Tijdens het vervoer naar Torentijd beledigde en bedreigde hij de agenten, die hem vervoerden. Een agent die dichterbij kwam, kreeg een stomp in zijn gezicht. De agenten hebben aangifte ge daan van mishandeling. ZIERIKZEE Twee personen zijn gisterochtend aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij woninginbraken, diefstallen en handel in verdovende midde len op Schouwen-Duiveland. De aanhouding leidde tot de vondst van een vuurwapen en verdo vende middelen. De recherche spoorde beide personen op; een 20-jarige in woner van Zierikzee en een min derjarige jongen uit Scharen- dijke. Het vuurwapen werd ge vonden bij huiszoekingen die na de aanhouding plaatsvonden. De politie heeft alle aangetroffen goederen in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40