baJdiy/ffjzjfj, nJ m 'fJZÏL 25M/D 4 NIEUWS Buurtbewoner filmt kidnap SINTERKLAAS SURPRISES OP SCHOOL Sportauto voor Gib Het leek wel de bestelbus van een pakketdienst. Die rijden deze dagen wel vaker door de Oenenburgweg in Nunspeet. Een buurvrouw stond iets voor half elf in de keuken. „Het gebeurde pal voor mijn huis", zegt ze. „Plots zag ik drie mannen met bivakmutsen een vierde man, on der een jas of deken, voortduwen. Ik zag drie mannen met bivakmutsen een man voortduwen. Zenuwen gierden door mijn lijf Zenuwen gierden door mijn lijf Al leen de kat op de vensterbank bleef rustig." In een video, gefilmd door een buurtbewoner, is te zien hoe de drie gemaskerde mannen iemand uit een zwarte Mercedes op de grond trekken. Ze knevelen hem en met wat lijkt op een pistool in de hand duwen ze hem in een zwarte auto. Ze rijden weg met de bestel bus, de Mercedes van de ontvoerde man en een andere auto. De bestelbus werd later op een carpoolplaats aan de Eperweg in Nunspeet teruggevonden. Het spoor leidde naar Doornspijk. Daar begon 's middags aan de Grevens- weg een grootschalige huiszoeking in een woning. Officieel is nog onduidelijk wat het verband is tussen deze vrij staande woning in het buitenge bied van Doornspijk en de ontvoe ring in Nunspeet, enkele kilome ters verderop. De koopwoning staat op naam van een 53-jarige Utrechtenaar, die er sinds 2007 woont. Op het adres is zijn holding gevestigd, die volgens de Kamer van Koophandel handelt in beleggingen. De vrouw van de bewoner runde er tot enige tijd ge leden een hondenfokkerij. Een van de buren zegt het '100 procent' zeker te weten. „Mijn buurman is die ontvoerde man. Er was ook nog een BMW zichtbaar in beeld, naast de Mercedes. Begin van de week heb ik op zijn erf precies zo'n zelfde BMW gezien." De ontvoerde man meldde zich gisteravond zelfbij de politie en was ongedeerd. Hij is verhoord om de toedracht van de ontvoering te achterhalen. Een woordvoerder van de politie kon gisteravond nog niets zeggen over de identiteit van de man. 11 jaar Surprises en gedichten, ze zijn op basisscholen niet weg te denken van het sinterklaasfeest. Deze krant keek een ochtend mee bij groep 8B van de Haagse Para dijsvogel. Zakken friet, chocoladerepen, een cupcake, iPhone 6; de leerlingen knutselden de mooiste creaties in elkaar van papier-ma ché, geverfde dozen en purschuim. Hoe komt Sinterklaas dit jaar aan? In een sportwagen? Staat hij ineens op het dak? Of heeft hij zijn bakfiets meegenomen? Het is elk jaar weer een verrassing voor de leerlin gen van de Paradijsvogel. Deze ronde koos de Sint ervoor zijn entree in een tuktuk te maken. Verder is de viering hier traditioneel. Met een Sint die alle klassen bezoekt, pieten die lekkers uitdelen, cadeautjes voor de jongste kinderen en surprises met gedichten in de bovenbouw. „De kinderen vinden het leuk zo, dus waarom zouden we het anders doen", verklaart adjunct-directeur Joost Zuidgeest. „Surprises horen er anno 2016 nog hele maal bij", constateert schrijver 'Meester Mark' van der Werf. Hij vroeg leraren hoe ze het sinterklaasfeest vieren en eigenlijk blijkt er weinig veranderd. „De meeste juffen en meesters vierden het zelf vroeger ook met surprises en hebben daar goede herinnerin gen aan. Ze vinden het ook nog eens leuk om zelf te knutselen. Dat enthousiasme brengen ze over op de kinderen." Om het knutselwerk van de groep 8'ers goed te kunnen bewonderen, mochten de kinderen hun creatie al een dag van tevoren in de klas tentoonstellen. Zuidgeest: „Nor maal kwamen ze verpakt binnen en gingen ze vaak kapot mee naar huis. Dat vonden we zonde." Met luikjes, hints in de gedichten over waar de cadeaus zitten en gaten in on derkanten weten deze leerlingen hun sur prises in ieder geval te sparen. 12 dagen Rondreis Roemenië 15 dagen Rondreis klassiek Spanje en Andalusië 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 15 dagen Noordkaap Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Ontvoerde man snel weer vrij Uiterst koelbloedig is in Nun- speet op klaarlichte dag een man ontvoerd. De regio was in rep en roer, zeker toen een wo ning in Doornspijk werd door zocht. Gisteravond meldde de ontvoerde man zich bij de poli tie. Anton Goegebeur André Valkeman Nunspeet/Doornspijk Drie kidnappers dwingen hun slachtoffer in een auto. —Ooggetuige zaterdag 3 december 2016 kom er eens kijken Naam: Nanna van der Wel Leeftijd: Wat gemaakt: Een raceauto Waarom: „Gib kijkt graag naar Formule 1-races en houdt van sportauto's. Het leek me leuk er een voor hem te maken." Hoe lang aan gewerkt: „Zeker een week, was veel werk." Moeilijkst: „Het was lastig om de goede vorm van de auto te krijgen. We hebben die eerst van karton gemaakt en daarna helemaal met papier-maché verder gevormd. Volgens mij was Gib er wel blij mee." FOTO'S SHODY CAREMAN Ellen van Gaaien Den Haag Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. - Brochure en (0318) 58 09 58 É(ÜU oe"ngen www.bolderman.nl yJ Prijs p.p. o.b.v. pers. kamer emcl. Calamittitonfoita' reserveringskoóten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4