TOPFTVm De Musical ÏULTUUR 25 Alles bij het oude in Top 2000 Ga snel naar pzc.nl/ciske ook door mindere liedjes heen vech ten tot je uiteindelijk, jawel, bij de laat ste ïooo aan komt. En ja, die brengen wij!" Hij bekent dat hij vroeger 'een pest- hekel' had aan het fenomeen lijstjes. „Ik wilde mijn eigen programma pre senteren, maar dat verviel door de Top ïooo. Toch ben ik inmiddels om. Ik luister nu ook naar onze eigen Top ïooo." Dat Prince met Purple Rain in deze editie plek één bezet doet hem extra goed. „Ik ram mezelf niet op de borst, maar ik was misschien wel de eerste deejay die hem in 1979 draaide. Bij de piratenzender Radio Decibel nog. I wanna be your lover kocht ik voor 12 gulden bij een importzaakje." Anders dan tijdens de Top 2000 - waarin niet zelden de soms weeïge speciale gevoelens van de luisteraar voor een plaat door de presentator worden verwoord ('Toen mijn vriend en ik naar Hotel California luisterden voelden we de baby trappen.- be perkt de Top 1000 Aller tijden zich tot informatie over het nummer en de Onze focus ligt op de muziek, bij ons gaat dat bijna organisch uitvoerende artiest zelf. „Onze focus ligt op de muziek, bij ons gaat dat bijna organisch. Je hebt presentatoren die het leuk vinden om met mensen te communiceren en je hebt ook presentatoren die communi catie leuk vinden én heel erg van mu ziek houden. Bij die laatste categorie voel ik me het meest thuis." Legendarisch Wat beide lijsten gemeen hebben is dat 'de meest legendarische nummers uit de popgeschiedenis' er een plek in vinden. „Muziek waar alles in zit, hef tig en aangrijpend. November Rain, Bo hemian Rhapsody, die platen voel je in je donder. „En ja, ik heb nog altijd een grote zendingsdrang om mensen die mu ziek te laten horen. Laatst kwam mijn dochter thuis met een T-shirt van Guns N' Roses aan. Ik zei: 'Schat, daar loop je nu wel in, maar weet je wie Guns N' Roses waren?' Dan start ik mijn laptop op, zoek Sweet Child O' Mine op en schiet ik in de rol van op voeder..." TRIVIA voordeel Beleef het in het DeLaMar Theater "Ook nieuwe Ciske pakt de zaal compleet in" - AD "Weerzien Ciske de Rat hartverwarmend" - de Volkskrant "De Munk weer fenomenaal" - Trouw zaterdag 3 december 2016 PC 'Onze lijst geeft de beste indruk' 44 —Jeroen van Inkel Hoogste nieuwe binnenkomer in de Top 1000: Heading Up High van Armin van Buuren Kensington op 106. Meest genoteerde band: U2, met 26 nummers. Meest genoteerde Nederlandse ar tiest: Anouk (12 keer) Hoogst genoteerde Nederlandse nummer: Radar Love van Golden Earring (nr. 13) Radio 2 Waar in Veronica's Top 1000 de over leden Prince de koppositie heeft in genomen, blijft in de Top 2000 van NPO Radio 2 alles bij het oude. Queen is na één jaar terug aan de top met Bohemian Rhapsody. Het jaar van de tranen om de grote doden van de popmuziek was het. Maar het verdriet over het verschei den van David Bowie, Prince of Leo nard Cohen kleurt de jaarlijkse Top 2000 maar in beperkte mate. De Eagles, dit jaar ook zwaar ge troffen met overlijden van zanger Glenn Frey, staan op 2 met Hotel Cali fornia en Led Zeppelin is terug in de top 3 met Stairway to Heaven. De top van de lijst die tussen kerst en oud en nieuw wordt uitgezonden is dezelfde als in 2012 en 2013. Ciske de Rat Komend seizoen kruipt Danny de Munk nog eenmaal in de huid van Cis de Man. Hiermee neemt hij afscheid van de rol van zijn leven, in een volledig nieuwe productie van de musical. Ciske de Rat - de Musical is een voorstelling die niet alleen het filmverhaal doet herleven maar ook laat zien hoe het Ciske vergaat als volwassen man. En uiteraard de klassieker 'Ik Voel Me Zo Verdomd Alleen' bevat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25