24 ANGELA KIJKT TV Hoewel de Top 1000Aller tijden geldt als het bescheiden broertje van de Top 2000, heeft de lijst een aanzienlijk langere historie. Radio Veronica trapt vandaag af met - vanzelfsprekend - Jeroen van Inkel als een van de deejays. ALLERTIjDEN Top 10 van 2016 Rolling in Deep Het bedenken van een nieuw tv-pro- gramma doet me regelmatig denken aan kokkerellen uit de losse pols. Een beetje van dit, een snufje dat, een mespunt zus en een flinke scheut zo, even doorroeren en klaar. Neem nou dat nieuwe Van A naarB gister avond op NPO1. Daarin rijden Katja Schuur man en Daan Nieber - leuke gozer trouwens - ieder in een taxi van St. Petersburg in Rus land terug naar Nederland. Natuurlijk niet zomaar, ze doen onderling een wedstrijdje wie het snelst is. Ze hebben geen geld, dat moeten ze bij elkaar schrapen met ritjes. Niet dat de passagiers die ze van de straat plukken hoeven te betalen, maar het levert ze wel 25 cent per kilometer op. Daarvan moeten ze eten, tanken en overnachten. Tijdens het kijken herkende ik steeds andere programma's. Het ene moment was het net 3 op Reis, het andere weer De Gevaarlijkste We gen Van De Wereld. Op sommige fronten was het vooral Talenten Zonder Centen en toen La Schuurman in haar bh een duik nam in ijs koud water leek het sterk op Katja's Bodyscan. En Taxi niet te vergeten met Joris Linssen. Maar bovenal deed Van A naar B me sterk denken aan Katja versus.de ultieme BNN- reeks. Leentjebuur spelen is niet erg. Maar Van A naar B had wel heel weinig eigens. Katja en Daan hadden best een leuke chemie, maar niet spectaculair. De gesprekken met de Rus sen in de taxi waren aardig, maar ik sloeg er ook weer niet steil van achterover. Een ballet danser vond dat de prijs voor zijn carrière (een gewoon leven) best hoog was. Een jonge biseksueel hengelde naar een date met Daan en vertelde over de moeizame acceptatie van homo's in Rusland. En dat shoarma heel po pulair is momenteel. Ik vroeg me herhaaldelijk af hoe echt het al lemaal was. Hoe kwam Katja ineens aan het geld om 125 kilometer naar de eerste tussen stop af te leggen? En ik geloof er niets van dat ze echt in die taxi sliep in de extreme vries kou. Ondertussen bleef ook het waaróm van de reeks me bezighouden. Waarom vertrokken Katja en Daan nou specifiek uit St. Peters burg? Waarom bijvoorbeeld niet uit Rova- niemi (Lapland), Marrakech of Sarajevo? Toen viel het kwartje: er staan vast al nieuwe seizoenen op het fornuis te sudderen. Quote van de dag Ik zou stiekem ook wel zon prachtig dochtertje willen Relatiebreuk Roxeanne vv - Toppers: Wilde Westen Het was 1983, hij was 22, net in dienst van toen nog C-omroep Vero nica en een van de trotse presentatoren van de uit 1968 stammende Top 100 aller tijden - de voorloper van de Top 1000 uit 2003. „Ik mocht de nummer één draaien, Stairway to heaven van Led Zeppelin", zegt Jeroen van Inkel (55). „Letterlijk, want het was de tijd van vinyl. Ik kende de plaat wel, maar niet zo goed. Ik begon te vroeg te praten. Ik dacht echt dat het na de gitaarsolo van jimmy Page was afgelopen. „Zat ik daar met een rood hoofd als de benjamin in het gezelschap van la chende collega's als Lex Harding en Erik de Zwart. Sociale media beston den nog niet: ik was afgemaakt door luisteraars." De Top 1000 Aller tijden klinkt vanaf vandaag tot en met vrijdag tra ditioneel door de ether. En ook al be dient elke omroep zich van de jui chende kwalificatie 'De lijst der lijs ten' - Radio Veronica heeft er histo risch gezien het meeste recht op. Eind jaren 60 werd de eerste Top 100 aller tijden geprogrammeerd met toen A whiter shade of pale van Procol Harum op één. In 2003 breidde Vero nica de lijst uit. De zendtijd nam toe en het succes van de Top 2000 (anno 1999) noopte tot de stap van 100 naar 1000 liedjes. Dat Jeroen van Inkel de Top 1000, waarop vorig jaar in totaal 2,6 miljoen mensen afstemden, prefereert boven de Top 2000 mag geen verrassing he ten. Muzieksmaak „Als je de Top 1000 en Top 2000 in een tijdcapsule de ruimte inschiet en honderden jaren later horen aardbe woners of misschien wel aliens wat de muzieksmaak van mensen in de 20ste en 21ste eeuw was, krijgen ze van onze lijst de beste indruk. „Wij brengen een bondige samen vatting, pakken de essentie van het al lerbeste. Bij de Top 2000 moet je je 1 Purple Rain Prince The Revolution 2 Viva la Vida Coldplay 3 November Rain Guns N' Roses I Bohemian Rhapsody Queen 5 Thriller Michael Jackson 6 One U2 7 Alive Pearl Jam 8 Rolling in the Deep Adele 9 Let s Dance David Bowie 10 Summer of '69 Bryan Adams Adele zaterdag 3 december 2016 Reageren? angela@persgroep.nl Douwe Bob krijgt vadergevoelens wanneer hij poseert met een baby. PC SHOW De relatie van zangeres Roxe anne Hazes (23) en haar vriend Nick van Delft (31) is na ruim vijf jaar voorbij. Haar manager ont kent dat de dochter van André Hazes al een nieuwe relatie heeft. MUZIEK Toppers Gerard Joling, Jeroen van der Boom en René Froger kiezen het Wilde Westen uit als thema voor de concertreeks in de Amsterdam Arena op vrijdag 26 en zaterdag 27 mei. De dresscode van het meezingfes- tijn wordt 'glitter country rood'. 5 Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24