c* Gevraagde bijdrage voor wandeling door natuurgebied valt verkeerd Stichting Koesterpas mijdt dit jaar natuurgebied Canisvliet bij de Woeste Winterwandeling, omdat Staatsbosbeheer een bijdrage vraagt van zestig euro. Lesley Kerkhove hoopvol gestemd voor 2017 Sinterklaas en Piet verrasten gisteren de pa tiëntjesvan de kinderafdeling van ziekenhuis ZorgSaam met een bezoekje. „Ik heb je ge mist op school vandaag en ik hoorde dat je hier was", zei de goedheiligman tegen Stein (6) uit Magrette. Hij kreeg een hand van Sin terklaas, een handvol pepernoten én een ca deautje. „Het gaat me niet om die zestig euro", haast bestuurslid John Smael van Stichting Koesterpas zich te zeggen. „Het gaat me om het prin cipe." Smael vindt het te zot voor woor den dat Staatsbosbeheer geld vraagt voor het georganiseerd gebruik van een natuurgebied. „Weet je, ik draag Staatsbosbeheer zelfs een warm hart toe. En ik zou ook best wat meer willen betalen als bos wachters onze lopers wat zouden vertellen over Canisvliet. Hoe het natuurgebied tot stand is gekomen bijvoorbeeld en welke dieren er al lemaal leven. Maar betalen om door een natuurgebied te mogen wande len met een groep, dat gaat er bij mij niet in." Stichting Koesterpas houdt vol gende week zaterdag voor de vierde keer de Woeste Winterwandeling vanuit Westdorpe. Alle andere ke ren is aan Staatsbosbeheer geen bij drage overgemaakt. „Omdat we het niet hebben gemeld", geeft Smael eerlijk toe, „en ook omdat we het niet wisten. Naar ik begrepen heb, is Staatsbosbeheer dit jaar getipt." Erik Schram, boswachter bij Staatsbosbeheer in Zeeuws-Vlaan- deren, is op zijn beurt verbaasd over de reactie van Smael. Het is lande lijk geregeld dat Staatsbosbeheer een standaardbijdrage vraagt voor het georganiseerd gebruik van haar gebieden voor wandel- en mou- tainbiketochten en hardloopwed strijden. Een gebruikersovereen komst hoort daar ook bij, zodat de organisatoren het natuurgebied netjes gebruiken en achterlaten. Schram wijst erop dat Staatsbos beheer ook afhankelijk is van in komsten van derden, maar hij toont wel enig begrip voor de kritiek. „Als een bijdrage een probleem is, kun nen we daar altijd over praten", zegt hij. „We vragen die ook niet voor educatieve activiteiten in onze ge bieden, bijvoorbeeld van scholen. Maar Stichting Koesterpas vraagt toch net zo goed een bijdrage aan de Als een bijdrage een probleem is, kunnen we daar altijd over praten deelnemers van die wandeling." Smael vindt de laatste opmerking niet erg gepast. „We hebben ook or ganisatiekosten, zoals de plaatsing van mobiele toiletten. En na de wandeling lopen we alle routes nog eens af om te zien of mensen iets hebben achtergelaten." Roadrunning Axel die loopwed strijden organiseert onder meer door het bos bij Axel, betaalt al en kele jaren de gevraagde zestig euro aan Staatsbosbeheer. Peter de Vet ziet geen andere mogelijkheid, maar hij blijft het wel vreemd vin den. „Alleen Staatsbosbeheer vraagt dit. Onze lopers maken ook gebruik van wegen van de ge meente, de provincie en het water schap. Ik wil die organisaties niet op een idee brengen, maar zij vragen gelukkig niks." It zaterdag 3 december 2016 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 20 FOTO PETER NICOLAI Sinterklaas j komt óveral 'Te zot om hiervoor te betalen' Harmen van der Werf Westdorpe -Erik Schram, boswachter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 152