Onverwacht dubbelsucces ZEELAND 21 zaterdag 3 december 2016 minder toernooien dan dit jaar. „Je kunt namelijk niet week na week goed zijn. Ik ben dus van plan om meer rust te pakken tussendoor." foto orange pictures/awe krijger haalde je niet een optimaal resul taat. „Klopt. Beide weken speelde ik niet goed goenoeg. In Polen had ik m'n halve finale gewoon moeten winnen. Met een finale of zelfs een toernooizege had het er mis schien nu iets beter voor me uitge zien. Het had in 2016 gewoon be ter gemoeten en beter gekund." Dat klinkt somber. Toch bereik te je dit jaar weer een hogere piek dan in 2015. In dat jaar stond je een keer 195ste, nu ben je tot de 169ste plaats gekomen. „Het is ook wel zo dat er nog steeds vooruitgang in zit. Een jaar geleden had ik eigenlijk geen idee hoe ik de stap richting de 150ste plek op de ranking moest maken. Maar nu weet ik zeker dat ik in 2017 weer snel bij mijn hoogste ranking in de buurt ga komen." Hoe ga je dat aanpakken? „Door eerst een paar weken goed te gaan trainen. Ik wil fris kunnen beginnen. Waarschijnlijk zal dat dan pas in februari zijn, want eerder zijn er geen toer nooien in Europa." En wordt het dan weer zo'n vol jaar? „Nee, als het aan mij ligt niet. Die 32 toernooien van dit jaar zijn er te veel. Je kunt namelijk niet week na week goed zijn. Ik ben dus van plan om meer rust te pak ken tussendoor. Daarmee bedoel ik dat ik vaker een trainingsweek inlas, waarin ik dan ook een paar dagen even niks doe. Maar het zul len nog altijd wel een stuk op 25 toernooien worden, hoor. Je moet in het tennis veel spelen. Natuur lijk voor je punten, maar ook om ritme te houden." ROTTERDAM Het was voor Le sley Kerkhove in het enkelspel een teleurstellend jaar, maar in het dubbelspel boerde de Zierik- zeese goed. Ze staat nu 117de op de wereldranglijst, de top 100 lonkt. „Ik heb altijd graag gedubbeld", vertelt ze. „Het helpt me name lijk in een toernooi te komen. Meestal speel je namelijk eerst een dubbelpartij. Dan kun je al vast wennen aan de baan en de omstandigheden. In het enkel spel heb je daar profijt van." Niet eerder was ze zo succesvol als in 2016. „Het is een beetje on verwacht zo gegroeid", zegt ze. „Ik ben nooit heel erg bezig ge weest met het verzamelen van punten voor de ranking, maar nu begint het wel interessant te worden." Dat heeft met de financiële kant van haar sportieve leven te ma ken. Kerkhove, die afgelopen zo mer de finale haalde van een WTA-toernooi in Zweden en daardoor een grote sprong maak te, kan nu eerder de gok nemen om af te reizen naar de wat gro tere evenementen. „Het loont eerder", zegt ze. „Neem Dubai, waar ik volgende week heen ga. Of ik via de kwalificaties het hoofdtoernooi van het enkelspel haal, weet ik nog niet. Maar ik weet al wel dat ik er kan gaan dubbelen. In het dubbelspel kom ik met zo'n goede ranking automatisch in het hoofdsche ma." Dat geldt nog niet voor een Grand Slamtoernooi. Daarvoor moet ze minimaal rond de 70ste plek staan. „Maar dat wordt las tig, hoor. Daarvoor moet je ei genlijk een vaste partner heb ben. Ik heb dat niet. Ik ben ook echt bezig met een single-car rière." gemoeten en gekund

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 144