Vlissingen treft Brabantse kopie SCOOR DE ESTE DEAL! Poule-indeling bekend van kerstzaalvoetbal 22 ZEELAND Dat Jan Poortvliet een WK-finale heeft gespeeld is bekend. Maar dat er op 25 juni 1978 in Buenos Aires nóg een Zeeuwse voetballer in de finale stond, dat bleef tot voor kort voor velen verborgen. Journalist Erwin van de Pol schrijft erover in de nieuwste editie van het literaire voetbaltijdschrift Hard Gras. Het is het verhaal van Eric Ossel uit Kapelle, die een balletje hoog hield met Alfredo di Stefano en Bobby Charlton. WK VOETBAL 1978 ERIC OSSEL IN ARGENTINIË Nu denk ik, als ik die score- lijstjes zie: verrek, dat was toch wel heel bijzonder Vlissingen (vijfde) en Halsteren (zesde) staan op de ranglijst dicht bij elkaar. Trainer Ruud Pennings, die in zijn keepersjaren vaak te gen de Brabanders speelde, ziet nog wel meer raakvlakken. „We hebben allebei goede jaren in de hoofdklasse gehad, hebben het al lebei financieel moeilijk gehad en we zijn er ook weer bovenop geko men." Een gelijkspelletje zou in die vergelijking zondag eerlijk zijn, maar daarvoor tekent Pennings op voorhand niet. „We gaan voor de winst. Voor de winterstop spelen we nog twee competitiewedstrij den en een bekerwedstrijd. We willen met een goed gevoel de winterstop ingaan. In elk geval op een positie staan waarop we de bo venste plaatsen in zicht hebben." „In de wetenschap dat we Yves Neymb terug hebben en dat Roy- sel James na de winterstop weer aansluit, denk dat we weer in een flow van winnen terecht kunnen komen. Die kregen we in het be gin van de competitie met zeges op Groene Ster en Gestel (3-0). We scoorden veel, creëerden veel en achterin stond het goed. Toen zag je een flow ontstaan, maar toen ging Yves weg." Zijn terugkeer pleziert de trai ner. Niet alleen zijn doelpunten (zondag tegen Quick en dinsdag in de beker tegen Gilze) koestert Pennings, maar vooral het feit dat hij het team beter laat spelen. „Met hem spelen we makkelijker en creëren we meer." Een eerste basisplaats lijkt morgen in het ver lengde van die woorden te liggen. Vlissingen speelt in elk geval zonder Abdoe Abdenbi, die onvol doende hersteld is van zijn knie blessure. Ook Roniël Uranie doet Met Yves (Nyemb) spelen we makkelijker en creëren we meer niet mee door zijn in het beker duel met Gilze opgelopen blessu re. Bij Halsteren doet doelman Ariën Pietersma vanwege een schorsing niet mee. Pietersma stond vorig seizoen onder de lat bij Vlissingen. Perry Bierkens, vo rig seizoen eveneens spelend bij Vlissingen, is wel beschikbaar. Bij Halsteren is Frans Vermeu len trainer. De Brabander is even als Pennings voormalig trainer van Hoek. 'S-HEER ARENDSKERKE Voet balclub 's-Heer Arendskerke heeft de poule-indeling voor het jaarlijk se kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes bekendgemaakt. Titelverdedi ger Vlissingen zit op tweede kerst dag onder meer in een poule met De Meeuwen, verliezend finalist van 2014. De meervoudige win naars Dauwendaele en Goes zit ten ook bij elkaar in de poule. et was een kort bericht in deze krant, op 30 januari 1978. De kop luidde: 'Jeugd- planspelers 'de den' voetbalspel'. Het bericht gaat over Zeeuwse B-junioren, die aan een door de KNVB in sa menwerking met Coca Cola geor ganiseerd voetbalspel hebben meegedaan. De acht beste spelers mochten naar Schiedam voor de regiofinale en uiteindelijk zou den er in Zeist twee winnaars uit- ma. De KNVB organiseert het Co ca Cola voetbalspel, dat uit acht onderdelen bestaat: Koppen op doel, Passen door poortje, Vak-volley, Boog-pass vanuit dribbel, Koppen-dribbe len-jongleren, Drop-kick in het doel, Pass met sprong en tenslot te Dribbelen met hele draai. Er doen 3000 kinderen in de leef tijdsgroepen 13/14 jaar en 15/16 jaar mee, die door de clubs zelf al rollen die naar het wereldkampi oenschap voetbal in Argentinië mochten. Bij de acht Zeeuwse B-junio- ren zien we namen als Angelo Nijskens (HW'24,110 punten), Marcel Schenk (Goes, 118 punten) en Jaap Klein (AZW, 151 pun ten). De winnaar is Eric Ossel van Kapelle, die op 163 punten uitkomt. Wat niemand op dat moment nog kan bevroeden, is dat diezelfde Eric Ossel een half jaar later in Buenos Aires in de WK-finale zou staan. Net als Jan Poortvliet, alleen dan net even an ders. En dat allemaal door een voet- balvaardigheidstest, georgani seerd in het kader van het zoge naamde FIFA/Coca Cola Wereld Voetbal Ontwikkelings Program- zijn geselecteerd. Na ruim 100 re gionale wedstrijden blijven 400 kinderen over, die in 6 districtsfi nales strijden om een plek in de landelijk eindstrijd in Zeist. De winnaars van de twee leeftijdsca tegorieën mogen naar het WK voetbal in Argentinië, waar de mondiale finale van het FIFA/Coca Cola Voetbal Vaardig- heidsspel plaats zal vinden. E. Koeman van GRC Eric Ossel uit Kapelle wint in de oudste leeftijdscategorie, Ri- cardo Moniz uit Eindhoven - de huidige trainer van de plaatselij ke FC - is de beste bij de 13/14-ja- rigen. Ossel houdt spelers achter zich die later bekende profs wor den. E. Koeman van GRC uit Gro ningen, F. Rutten van Alverna, af deling Nijmegen en E. Olde Rie- kerink uit Zwijndrecht hebben het nakijken. Ossel mag naar Ar gentinië, maar wordt niet verge zeld door Moniz. Diens ouders vinden het te gevaarlijk, vertelt Wilco Klop in de nieuwe Hard Gras. Klop, afkomstig uit het Gel derse Babberich en op dat mo ment 14 jaar, neemt de plek in van Moniz en gaat samen met Os sel (16) naar Buenos Aires. Het Zeeuwse talent ontvangt na zijn overwinning een brief van de voorzitter van de KNVB Afdeling Zeeland. 'Mogelijk kunt u het bijgesloten Zeeuwse speld je dragen op de reis naar Argenti nië' leest Ossel. Hij krijgt ook een brief van de burgemeester van de gemeente Kapelle, die hem suc ces wenst. In Argentinië wordt onder meer de wedstrijd Ita- lië-Oostenrijk (1-0) bezocht en na afloop van Italië-Nederland (1-2) mogen de twee Nederland se jongens de kleedkamer van Oranje in. Daar wekt Ossel wat ir ritatie op bij doelman Piet Schrij vers, die net geblesseerd is uitge vallen en de finale zal missen. „Ik moest uit zijn buurt blijven, an ders kreeg ik echt klappen. Ik wil de alleen maar een handteke ning", vertelt Ossel bijna 40 jaar later in Hard Gras. De finale van het FIFA/Coca Cola Voetbal Vaardigheidsspel heeft een dag eerder plaatsgevon den. In het stadion van Ferro Car- ril Oeste, in het centrum van Bue nos Aires, komen 19 spelers in ac tie. Eric Ossel en Wilco Klop zijn de enige Europeanen. Het spel wordt anders gespeeld dan in Ne derland. Eric Ossel: „Het was meer een beetje goochelen." De concurrentie bestaat uit tech nisch sterke spelers uit onder meer Chili, Brazilië, Costa Rica en uiteraard Argentinië. „De eer ste oefening was een doel dat in DELTA MIS DEZE KANS NIET OP DELTA.NL/FOXSPORTS zaterdag 3 december 2016 Twee oud-trainers van Hoek staan morgen tegenover elkaar in de zondag-hoofdklasse: Ruud Pennings (Vlissingen) versus Frans Vermeulen (Halsteren). Rudy Boogert Vlissingen Ruud Pennings, trainer Vlissingen Poule A: 's-Heer Arendskerke, Wol- faartsdijk, Lewedorpse Boys, Dau wendaele, Goes. Poule B: Nieuwdorp, Hoedekens- kerke, Bevelanders, Luctor'88, Kloe- tinge. Poule C: Patrijzen, Apollo'69, Vlis singen, Colijnsplaatse Boys, De Meeuwen. Poule D: Jong Ambon, RCS, Kapel- Ie, SSV'65, Dw0'15. Nuchter Zeeuws talent stond ook in WK-finale Barry van der Hooft Eric Ossel Eric Ossel (54) met de medail le die hij in Buenos Aires kreeg. verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 134