O CD O Q. 1 20 ZEELAND John Karelse gaat weg bij Goes Hendriksen heeft prijs bijna binnen Alleen Baart wint bij 't Bierwinkeltje Lesley Kerkhove (25) slaagde er niet in om alles eruit te halen dit jaar. De Zierikzeese is desondanks hoopvol gestemd voor 2017. TENNIS LESLEY KERKHOVE A Rugby Goes moet op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen. John Karelse en de club hebben besloten aan het einde van de competitie uit elkaar te gaan. Karelse is nu ruim een jaar werkzaam bij de zondag-eer steklasser. Hij trad in oktober vorig jaar aan als opvolger van Jan Poortvliet die trainer werd in China. Adil Fertoute stopt aan het einde van het seizoen bij Dauwendaele. De trainer uit Wolphaartsdijk wil een jaar geen club on der zijn hoede hebben. Ad Poortvliet gaat na dit seizoen weg bij Nieuwland. Trainer Roy Hendriksen kan volgende week vrijdag met Helmond Sport de tweede-pe- riodetitel veroveren in de Jupiler League. Na de 3-0-zege gisteravond op FC Eindhoven en gunstige uitslagen op de andere velden leidt de equipe van de Middelburger alleen. Volgende week gaat Helmond Sport op be zoek bij FC Den Bosch. De andere Zeeuwse trainer in de Jupiler League, Gérard de Nooijer, pakte gisteravond tegen die Bos sche ploeg een punt met FC Dordrecht (2-2). Topscorer Tom Boere uit Terneuzen blijft maar scoren. Gisteravond loodste hij FC Oss met drie goals langs De Graafschap (5-3-uitzege). Boere bracht zijn totaal daar mee op negentien goals in zeventien duels. In de derde divisie driebanden kreeg 't Bier winkeltje zijn zesde nederlaag van het sei zoen te verwerken. Op bezoek bij Hoog/Laag Keukens werd het 6-2. Voor de bezoekers was alleen Fons Baart succesvol met een degelijke overwinning op Jos van Aalst, 23-30. Joke Breur kwam nog dichtbij tegen Ben Hoppenbrouwers, maar redde het niet 30-27. Robert Vink kreeg slecht spelend een pak slaag van Jaap Hoekman en 'kleine' Cees Wissel was niet opgewassen tegen John Ha- vermans, Quote van de dag Het is van groot belang dat we laten zien dat de voet balwereld een wereld van Den Inkel Het liefst had Les ley Kerkhove al rust genomen, na 31 toernooi- weken in 2016. Maar ze moet tóch nog een keer op reis. Naar Dubai. Op zich een mooie bestemming, maar de 25-jarige Zierikzeese tennisster zit er niet op te wachten. De trip is bittere noodzaak, want ze heeft onverhoopt nog veel punten nodig voor de wereld ranglijst. „Ik ben buiten de top 200 gevallen", legt ze uit. „Wil ik in januari naar de Australian Open, dan moet ik echt nog stij gen." Kerkhove zit in het clubhuis van de Rotterdamse vereniging Victoria, waar ze net heeft ge traind. Ze baalt dat ze geen keus heeft om nog aan een 32ste toer nooi mee te doen. „Het is nooit goed om aan het einde van het jaar nog aan een inhaalrace te moe ten beginnen", vertelt ze. „Dan zijn er altijd maar weinig toer nooien. Ik kan nu niet anders dan naar Dubai gaan." In die luxe stad in het Midden- Oosten wordt er gespeeld om 100.000 dollar. Er komen sterke speelsters op af. De 25-jarige Schouwse, die al enige tijd in Spij- kenisse samenwoont, moet eerst door de kwalificaties heen zien te komen. Ze is reëel en weet dat het zeer lastig wordt om de top 200 weer binnen te komen. „Nee, zeker niet. Toen was het mijn eerste keer. Ik wilde héél graag meedoen aan dat Grand Slamtoernooi. Nu sta ik daar an ders in: ik moet wel al van tevoren zeker weten dat ik in het kwalifica tieschema terechtkom. Anders kost het me weer heel veel geld." „Nou, ik ga natuurlijk niet voor niets naar Dubai. Maar het gaat las tig worden, ja." „Ik heb in de zomer te vaak ver loren en dus te weinig punten ge pakt. In het eerste deel van het jaar ging het best goed: ik haalde de tweede voorronde bij de Au stralian Open, reikte tot de finale van een toernooi in Mexico en kwam in het hoofdschema van een WTA-toernooi in de Verenig de Staten. Maar nadat ik competi tie had gespeeld, was het ineens stukken minder." „In elk geval deels doordat ik te grote toernooien speelde. Kijk, met 25.000 dollartoernooien schiet het voor mij niet echt meer op. Als ik daaraan meedoe, is er voor mij niet heel veel te winnen. Maar als ik toernooien met 50.000 dollar prijzengeld of meer speel, kom ik ook meestal niet zover. Dat knaagt dan aan je zelfvertrou wen." „Jawel. Maar dat is financieel niet mogelijk voor iemand die rond de 200ste plek staat. Daar voor moet je echt in de top 100 staan. Dan verdien je genoeg prij zengeld en kun je iemand meene men naar de toernooien." „Door te bellen met mijn coaches, Niels Stemerdink en Erik Brummer. Daarnaast heb ik sinds een jaar zeker wekelijks contact met een mental coach, Rini Stout- jesdijk. Hij komt ook uit Zeeland. Hij heeft mij al heel erg gehol pen." „In het tennis is het nu eenmaal zo dat je elke week een keer ver liest - of je moet het toernooi win nen. Daar kun je je wel op instel len, maar je moet er vaak twee a drie dagen later bij een volgend toernooi al weer staan. Je moet een nederlaag - zeker als-ie onno dig was - vergeten en weer door gaan. Rini Stoutjesdijk helpt mij die knop om te zetten. Als ik al leen ben in het buitenland, heb ik de neiging te gaan balen. Ik kan namelijk tegen niemand aanpra ten. Ik ben wel regelmatig met an dere Nederlandse speelsters op een toernooi, maar we zijn toch al lemaal met onszelf bezig. Het heeft dan niet zo veel zin om bij elkaar te gaan klagen. Je kunt dan beter bellen met iemand die in Ne derland zit." „Nee, zo is het ook weer niet. Ei genlijk heb ik het grootste deel van 2016 geen druk gevoeld. Ik stond namelijk hoog genoeg, zo dat ik zeker wist dat ik aan de Grand Slamtoernooien mee mocht doen. Maar de laatste maan den voelde ik het al aankomen dat het moeilijk ging worden om de Australian Open te halen. Bij elk toernooi dat ik speelde, voelde ik de druk. Ik móest punten gaan pakken." vriendschap, solida riteit en respect is. zaterdag 3 december 2016 3 VOETBAL VOETBAL DRIEBANDEN Met nog drie wedstrijden voor de boeg hebben de rugbyers van Oemoemenoe de kans om de kampioenspoule te halen in eigen hand. Vandaag treft de Middel burgse ereklas- ser op eigen veld Amstelveen- se RC. Het duel op sportpark De Sprong begint om 15.00 uur. Oemoemenoe speelde nog nooit in de kam pioenspoule. 3 Vanmiddag wordt de Den In- kelcross gelo pen in Kruinin- gen. Het is de derde wedstrijd in de strijd om de Zeeuwse crosstitel. Om 14.10 uur start de hoofdact over 9000 me ter. Plaats van handeling is Camping Den In kel in Kruinin- gen. 4Het had beter Roeland van Vliet Rotterdam Twee jaar geleden stond je ook buiten de top 200 en nam je de gok om naar Melbourne af te rei zen. Die pakte verkeerd uit, want je kon zonder te spelen weer terug naar Nederland. Zou je zoiets nu weer doen? Het lijkt alsof je al weet dat het dit keer niet door zal gaan. Waar is het misgegaan dit jaar? Hoe kwam dat? Je reist alleen. Je hebt geen coach bij je, met wie je ter plek ke over je wedstrijden kunt pra ten. Is dat niet lastig? Lesley Kerkhove.2016 in cijfers 31 toernooien in 16 landen 105 partijen in het ITF- en WTA-circuit 66 enkelpartijen: 35 gewonnen, 31 verloren 39 dubbelpartijen: 22 gewonnen, 17 verloren Hoogste ranking: 169ste (maandag 23 mei 2016) Huidige ranking: 207de Verdiensten: 53.257 dollar 43.895 dollar in enkelspel 9.362 dollar in dubbelspel Hoe los je het dan op? Kun je vertellen wat zijn rol pre cies is? Lesley Kerkhove zal in 2017 iets Sta je een heel jaar onder druk? De afgelopen weken was je in Wit-Rusland en Polen. Ook daar Gijs de Jong, operationeel di recteur van de KNVB, roept amateurclubs op een minuut stilte in acht te nemen vanwe ge de vliegtuigramp in Colombia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 132