'Het tempo is er een beetje uit nu Ger 76 is' #SINT DIE VAN MIJ 'Ruzie hebben Ger en ik altijd zonde van onze tijd gevonden' Volgende week magazine 63 Hij is er weer! En dat zien we op straat, in onze snoeppotten en in onze schoen. Kom maar binnen met uw knecht. Uw foto op deze pagina? Komende weken publiceren we beelden van #boom en #kerstboomkoekje. Zet uw foto op onze Facebook- pagina, tag op Instagram of mail naar fotomagazine@persgroep.nl. Tekst: Pam van der Veen HeLeen (61): „Toen mijn eerste huwelijk strandde, was ik 29. Ik bLeef achter met twee kleine kinderen en had geen cent te makken. Via via kon ik aan een bankstel komen, maar de buurman kon die dag niet helpen. 'Vraag mijn vriend Ger', zei hij, 'die doet dat wel.' Dus ik samen met Ger die bank ophalen, in een goedkoop busje van auto bedrijf Barrel. We keken elkaar aan en het was bekeken. 'Rij maar door naar het einde van de wereld', dacht ik. Met deze man, vijftien jaar ouder dan ik, wilde ik samen verder. Kort daarna is hij geschei den van zijn vrouw en bij mij ingetrokken. Een beslissing waar we nooit spijt van hebben gekregen, ondanks de pijnlijke gevolgen. De omgang met de kinderen van Ger was problematisch; er is al jaren geen contact meer. Voor mijn jongens is hij vanaf het begin een goede vader geweest. 'Oom Ger' werd al snel 'papa' en daar naast hadden ze hun eigen vader. Ger is een gelijkmatige, rustige man die z'n eigen gang gaat. Hij houdt van kunst en muziek, leest veel, verzamelt postzegels en zingt in een koor. Ik hoef nooit vreselijk om hem te lachen, maar saai is-ie niet. Hij heeft altijd wel een leuk idee voor een tentoon stelling of een reisje. Nu hij 76 is, merk ik dat hij huiselijker wordt, het tempo is er een beetje uit en hij heeft soms wat weerstand tegen moderne techniek. 'Ik heb 't niet met computers', zegt hij dan, of: 'Ik wil geen smartphone!' Maar met een beetje sturing van mijn kant, lukt het 'm allemaal best. Ik vind: hij is te jong en te on dernemend om niet met zijn tijd mee te gaan. Maar hij is nu een maal niet zo handig. Als er iets kapot gaat, komt Ger zelden verder dan roepen: 'Hij doet het niet!' Voor sinterklaas vroeg hij eens een verstekbakje. Niet dat hij ooit een zaag aanraakt, maar gewoon, om te hebben. Daar plaag ik hem nu nog mee. Toen Ger prostaatkanker kreeg en incontinent werd, was dat een grote klap. Acht jaar lang liep hij met incontinentiemateriaal, als we op vakantie gingen, zat zijn halve koffer ermee vol. Niet fijn voor zijn zelfvertrouwen, en ons seksleven kwam het ook niet ten goede. Ger is echt een mannetje, we houden veel van elkaar en waren altijd gigantische vrijbeesten, maar dit drukte een zware stempel op onze relatie. Gelukkig kon het probleem met een implantaat worden verholpen, wat onze kwaliteit van leven op meerdere fronten enorm heeft verhoogd. Wel heeft sindsdien het knuffelgehalte in onze relatie de overhand genomen. Het leven met Ger is harmonieus. Ruzie hebben we altijd zonde van onze tijd gevonden. Als ik me al ergens boos over maakte, liet ik dat merken door postelein voor hem te koken. Daar heeft-ie namelijk de schurft aan. Hij at het op met zo'n blik van: 'Zeg me wat ik ver keerd heb gedaan.' Maar dat is al in geen tijden meer voorgekomen. Ger zei het laatst nog tegen me: 'Het is lang geleden datje poste lein voor me kookte.'" Ook over die van jou vertellen? magazine@persgroep.nl PAULIEN STOUGIE @CLAUDIAD72 JEANINENUSS @PAULINEWING GERARD BOERKAMP NICOLE MCDONALD WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 127