Hoor wie schokt daar kiifderen... i» serie Schutter in de hoofdrol »film Crowe als bendeleider B¥ Hier blijven we voor thuis Traditiegetrouw gaat Sinterklaas niet stilletjes voorbij aan Paul de Leeuw. De komiek en de goedheiligman staan al sinds 1993 garant voor memorabele tv-momenten. 1 Niets menselijks is de vriend van ieder kind vreemd. Zo kampte hij in 2014 met ziekte vrees. Uit angst voor snotneusjes kwam Klaas steriel verpakt naar de studio. De Leeuw stond erop dat de Sint zich omkleedde. „Wilt u me weer uitkleden, meneer Paul?" klonk het plagerig door het mondkapje. „Staat u weer te popelen? Lekkere teddybeer van me!" 2 De Leeuw en de Sint hebben merkbaar plezier als ze samen zijn en vinden de show vaak nog leuker dan het publiek. In 2010 moest de Sint in de Madiwodovrij- dagshow hulpsinterklazen beoor delen. Dat ging best aardig tot co-host Filemon Wesselink ver kleed als Sinterklaas op een piep kleine pony de studio binnen kwam sjokken. „Ik wist niet dat dit 'zoek de zes verschillen' was?" was het enige dat de Sint nog kon uitbrengen. En kreeg net als De Leeuw de slappe lach. 3 Vorig jaar werd Sinterklaas bij binnenkomst verrast door een lief meisje dat bloemen voor hem bij zich had. Uiteraard mocht de kleine meid op schoot en alles leek koek en ei tot ze zei dat haar naam Isis was. Sint werd ineens overvallen door een naar eigen zeggen 'opgeblazen gevoel'. 4 Dat Paul nog niet in de zak naar Spanje is verdwenen mag een wonder heten. In 2012 verstoorde hij een ontroerende ontmoeting tussen de Sint en een autistische jongen die een kijk doos had geknutseld. Terwijl de Sint voorovergebogen door de gleuf tuurde, maakte De Leeuw achter hem ondeugende bewegin gen. Sint stelde orde op zaken: „Ik weet dat u van een bepaalde kunne bent, meneer Paul... Maar daar is Sinterklaas niet van ge diend." 5 De vriendschap tussen De Leeuw en de Sint stamt uit de tijd dat De Leeuw bijkluste als Piet. Eindjaren 90 maakte hij Hilversum onveilig met een Sint die wat weg had van Robert ten Brink. Ze bezochten scholen en bejaardencentra waar De Leeuw alles wat bewoog met harde hand trakteerde op strooigoed. Kinde ren waren als de dood voor het duo, maar de ouderen lieten zich de hagelbui van pepernoten wel gevallen. Sint wist waarom de oudjes hen zo waardeerden: „Ze kennen ons natuurlijk nog van het verzet. Start de muziek van Soldaat van Oranje!' magazine 51 k zappen j Ex-marinier en Viet- nam-veteraan Bob Lee Swagger(Ryan Phillippe) keert als sluipschutter terug om een aanslag op de president te ver ijdelen. Losjes geba seerd op het leven van sluipschutter- Carlos Hathcock. Shooter, nu op Netflix afleverin gen telt de succesvolle ziekenhuis serie CentraaL Medisch Centrum. Het is onbe kend of er een vervolg komt. Zondag het slot. m* Centraal Medisch Centrum, zondag 21.30 uur, RTL 4 m* Sint De Leeuw, zondag, 20.20 uur, NPO 1 Tekst: Jef WiLlemsen Remake uit 2007 van de gelijknamige filmklassieker uit 1957. Russell Crowe speelt Ben Wade, een charmante dief en bendeleider die door een eenvoudige rancher (Christian Bale) naar het dichtst bijzijnde treinstation wordt begeleid om in Yuma te worden berecht. Met aardige bijrol van Peter Fonda. 3:10 To Yuma, zondag, 20 uur, RTL 7 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 115