Madrid 1 STEDENTRIP O €2,50 @€3,50 ©€90 @€20 Wekelijks vertelt een local over zijn of haar stad. Wie de stad wil proeven, kan dat het beste doen in restaurants of tapasbarretjes. Begin in de Cava Baja, een mooi straatje in de wijk La Latina waar je wel in dertig leuke tentjes terecht kunt. Begin bijvoorbeeld met pulpo a la gal- lega, een gerecht met inktvis en aard appelen uit Galicië. Ga dan verder naar Taberna Txakoli met Sint is nu nog even heel druk. Op 6 december is hij altijd blij als hij weer naar huis mag. Gelijk heeft-ie, want de hoofdstad van Spanje heeft alles wat het leven mooi maakt. Hoe is het daar? pintxos, de Baskische hapjes. Niet te veel eten, want erna ga je naar Los Huevos de Lucio iets ver derop voor traditionele huevos rotos (roerei met frietjes). 3 Overwinnaar zelfs de moeite waard als je geen kunstliefhebber bent, vanwege het prachtige gebouw. Zoek als je eenmaal binnen bent De overgave van Breda van schilder Diego Ve lazquez. Het is voor mij bijzonder vanwege de band tussen Neder land en Spanje. Vlakbij het Prado vind je het museum Caixa Forum, met de verticale tuin tegen de zij- Werelds Wonen in het centrum is voor de gewone Madrileen veel te duur geworden, je huis delen is heel normaal. Sommige buurten zijn het domein van de hip sters en de rijken, terwijl je vooral net buiten het centrum nog volop volkswijken en -buurten vindt. Madrid is heel multicultureel. Dat zie je goed op zondag, als Madrilenen en toeristen, de vlooi enmarkt, El Rastro, bezoeken. 2 Pintxos Winkelen Onder jongeren was het lang gebruikelijk om met zelf mee gebrachte drank op pleinen te hangen. Daar kun je nu een boete voor krijgen. Het gevolg was dat meer cafés vergunningen kregen voor terrassen op pleinen en daar barst het hier van. Plaza Mayor is heel bekend, Plaza de Santa Ana is ook geweldig. Op het terras drinken de Madrilenen trouwens een cana, een biertje. Wijn drink je vooral hier bij het eten. Wie na het terras nog ener gie heeft, kan naar Kapital, een disco theek met zeven verdiepingen. In de wijk Salamanca waan je je in Parijs, met alle grote en dure merken. Leuker vind ik Mala- sana, een wijk met kleine straat jes met originele boetieks en bijzondere winkels. De Calle Fuencarral is een lange winkel straat die deels door Chueca, de gay-buurt, loopt. Nog niet zo lang geleden was het een ■ggpSIlg™ beetje alternatief, pWjH|j nu vind je er alles £1 .li Het echte Spanje vind je op de markten, zoals Mer- camadrid (de grootste vismarkt van Europa) en Mercado de San Miguel (vis, vlees en groenten). Vergunning gevel als blikvanger. In het museum Reina Sofia, met moderne kunst, is het schilderij Guer nica van Picasso, te bewonderen. magazine 49 iubbcsi Productie: Leo van Marrewijk Foto: Shutterstock „Ik ben opgegroeid in Utrecht, maar het sociale Leven en het buitenleven is hier uitbundi ger. Als ik langere tijd weg ben, mis ik dat. In de winter zit je nog geregeld met 17 gra den op een terras. Waar het in Nederland na 19 uur stil is op straat, begint het hier rond die tijd juist te Leven. Ik vind de Madrileen open, behulpzaam, spontaan en neutraal. Dit is van oorsprong een stad van immigranten, waar je vandaan komt is niet zo'n item. De trots over je geboortestreek is hier ook veel minder groot dan in andere streken van Spanje, zoals Catalonië." Paseo del Prado Het Museo del Prado, een van de bekendste musea ter wereld, is Luis Carmona Cardenas (44) woont en werkt in Madrid. Hij verzorgt Nederlands talige rondleidingen als fietsgids voor Baja Bikes. Calle de la Ribera de Curtidores Calle Cava Baja, 42 en 30 (Taberna Txakolina) Calle Fuencarral Plaza de Santa Ana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 113