Uithoek Even inkopen doen of een biertje drinken met vrienden, is er hier niet bij Hans Avontuur beschrijft elke week een voorval, anekdote of dilemma uit zijn leven als reisjournalist In de outback van Australië vliegt de eenzaamheid Hans aan. Kerst in York magazine 41 REAGEREN? hans.avontuur@persgroep.nl Als ik mijn 4x4 camper heb geparkeerd, komt vanuit de schaduw een man te voorschijn met een verweerd gezicht en een lange grijze baard. Het enige dat hij draagt zijn slippers, een korte broek en een cowboyhoed. Zijn naam is Cobby. Hij is oppasser, rondleider en verhalenverteller van Old Andado Station, een oude boerderij in de Australische outback. Met zijn woeste verschijning past Cobby perfect bij het meedogenloze decor van de bush. Als ik hem de hand schud, is het ijs gebroken. Zijn ogen en mond verraden een zachtaardig karakter: „Howyou're doing mate? Wat brengt jou naar deze uithoek?" Uithoek. Dat is pas een understatement. De dichtstbijzijnde stad ligt op 350 kilometer afstand, Alice Springs. Even boodschappen halen of met vrienden een biertje drinken, is er hier niet bij. „In het laagseizoen, zo tussen half november en eind maart, zie ik misschien tien mensen", zegt Cobby. „Als het meezit." Old Andado is bijna 100 jaar oud, met muren en plafonds van ijzeren golfplaten die bij elkaar worden gehouden door hout, touw en spijkers. Het vertelt het verhaal k van pioniers die hier in de vorige eeuw de B hitte, droogte, overstromingen en insekten- B plagen trotseerden. Een van hen was Molly Clark, een vrouw die na de dood van haar V man in de jaren 70 op Andado bleef wonen en het huisje koesterde zoals het was. tak Sinds het overlijden van Molly in 2012 hou- B den vrijwilligers zoals Cobby het pandje in B stand als een monument voor het spij- 1^ kerharde leven van toen. Terwijl hij mij de veranda, keuken en woonkamer laat zien - wind en zand B hebben er vrij spel - grijpt de een- B zaamheid van deze plek me plot- B seling bij de keel. Ik wil weg. B Als ik Old Andado Station in een B stofwolk achterlaat, staat B Cobby zwaaiend bij het hek. In de spiegels zie ik hoe hij oplost in de zinderende leegte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 105