•Tweede university college ZONDAG OPEN Als Zeeland een bètacollege krijgt en de Delta Academy uitbreidt en naar Middelburg verhuist, komen er in de provincie minstens 279 banen bij. Steeds meer huwelijken lopen op de klippen. In Zeeland zijn er twee echtscheidingen per dag. Formule 1 Walcheren De mogelijke komst van een bèta college (een tweede university college, maar dan voor techniek) en de uitbreiding van de Delta Academy in Middelburg levert Zeeland honderden nieuwe banen op. Dat blijkt uit onderzoek van ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, in samenwerking met de Universiteit van Gent en Univer sity College Roosevelt. De komst van een bètacollege en uitbreiding van de Delta Aca demy is vanaf 2022, als beide on derwijsinstellingen op volle capa citeit draaien, goed voor een eco nomische impuls van 22,9 miljoen euro per jaar. Dat staat gelijk aan 279 fulltimebanen. Zou het bètacollege volgend jaar beginnen met 143 studenten dan is de verwachte opbrengst voor de Zeeuwse economie al 6,5 miljoen euro. In het schooljaar 2022/2023, als er 583 studenten rondlopen, is dat gestegen naar 15,4 miljoen euro. ZB/Planbureau gaat daarbij onder meer uit van personeelssa- larissen, geleverde diensten en goederen en uitgaven van studen ten. De Delta Academy is nu gevestigd in het hoofdgebouw van de HZ University of Applied Sciences in Vlissingen, maar per 1 september 2017 neemt dat instituut zijn in trek in het gebouw van de voor malige Provinciale Waterstaat aan het Groenewoud in Middelburg. Er is gekeken naar de extra op brengsten die dat oplevert voor Zeeland. Dat is in het eerste jaar drie miljoen euro en in 2022/2023, met een maximale capaciteit van 1200 studenten, 7,5 miljoen euro. Samen dus 22,9 miljoen, goed voor 279 banen. Volgens de onderzoekers is dat een voorzichtige inschatting, want positieve effecten op de leefbaar- Een bètacollege en de Delta Academy geven de economie per jaar een impuls van 23 miljoen euro heid en de aantrekkelijkheid van Zeeland voor jongeren zijn nog niet meegerekend. De Middelburgse wethouder Chris Dekker heeft het rapport aangeboden aan gedeputeerde Harry van der Maas en een delega tie van het ministerie van Onder wijs, Cultuur en Wetenschappen die de afgelopen twee dagen te gast was in Zeeland. Zeeland heeft het Rijk om een bijdrage van twintig miljoen euro gevraagd voor het bètacollege. De SGP heeft dat geld gevonden op de onderwijsbegroting en wil een meerderheid in de Tweede Kamer overhalen dat geld in Zeeland te besteden. Geld voor een bètacol lege komt op zijn vroegst in 2018. Nico Rosberg schokt wereld met afscheid Nieuwsmedia Sint-tips bakken met Janny Ariane Schluter 'Ik voel me bevrijd' Koos Werkloos Als je partner op de bank zit en zapt Bètacollege levert veel banen op Ernst Jan Rozendaal Middelburg HZ Ja, ik wil ZEELAND 2 FOTOTHINKSTOCK »P31 Clmn^oüri, Zaxuu/hm. Zonnig maar koud zaterdag 3 december 2016 pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 116 8! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1