u O DOW aflossingsmarathon opnieuw in trek 16 ZEELAND AFLOSSINGSMARATHON CATHY POPPE A Als ik in Zeeuws- Vlaanderen loop ben ik meestal eerste óf tweede vrouw f2 Vlissinaen iMifi VINTERSPORT IBFH fjjbe Cathy Poppe (38) valt vrijwel ieder weekend in de prijzen en daar staat de atlete uit Terneuzen zelf misschien nog wel het meest van te kijken. In 2010 viel er in Terneuzen een brochure van atletiekver eniging Scheldesport op de mat bij Wanda Zegers. Het traject 'Start to Run' werd er in aangeprezen, en dat zag de voor malig topvoetbalster en oud-Oran- je-international wel zitten. Haar partner Cathy Poppe niet direct. Lopen kon ze namelijk al, vond de Belgische. „Ik wilde best mee met Wanda, maar wilde dan wel aan sluiten bij de loopgroep voor de 10 kilometer", herhaalt ze zes jaar la ter de boodschap aan haar eega. „Ik wilde alleen die lessen volgen, maar wat snel gedaan zou zijn, is blijven duren." De naam Cathy Poppe (38) staat namelijk sinds 2013 - toen zij zich officieel vestigde in Terneuzen - vrijwel iedere week gedrukt in de PZC, want eigenlijk ieder week end loopt ze in de prijzen. „Die ene afwachtingsloop van de mara thon van Zeeuws-Vlaanderen die ik zou lopen als einde van het tra ject Start to Run eindigde ik di rect op het podium", diept ze op in aanloop naar de Dow aflossings marathon van morgen, waaraan ze met zeven andere vrouwen van Scheldesport als team zal deelne men. „Ik werd derde vrouw en ik had de smaak gelijk te pakken. Ik dacht: vanaf nu kan het alleen nog maar leuker worden. Sindsdien loop ik iedere week." Zoals gezegd: dat deed ze niet onverdienstelijk. Ze verlegde haar grenzen week in, week uit en ver baasde zichzelf keer op keer. Ze werd al op erg jonge leeftijd gepre zen om haar loopvermogen, maar zag dat als haar kernkwaliteit als voetbalster. Poppe: „Ik heb bij Sin- aai en Melle gespeeld en stond bij die clubs altijd op het midden veld. Ik was de loper en vond 'het teamgebeuren' mooi. Dat was waarom ik voor het voetbal koos en niet voor atletiek. Toen ik tien jaar oud was, werd me al eens ver teld dat ik daar talent voor had." „Mijn gymleraar had dat laten vallen bij een atletiekvereniging", herinnert Poppe zich. „Maar ik vond dat niets voor mij, zomaar rondjes lopen, saai en alleen. Ik heb er dan ook nooit bij stilge staan dat ik me ooit puur op hard lopen zou kunnen gaan richten. Dat heeft die folder dus toch voor elkaar gekregen. Bij Scheldesport train ik in groepen van soms wel meer dan dertig personen. Erg ver schillende personen ook nog eens. Mannen, vrouwen, jong, oud. De een is bij wijze van spreken dok ter, de ander bouwvakker." En 'bij wijze van spreken' ge bruikt ze niet zoals gebruikelijk, als afzwakking van de aangekon digde vergelijking. „Ik train al en kele jaren met die mensen, maar van de meesten weet ik niet wat voor werk ze doen", verontschul- digt de vorderingsmedewerkster van de Belgische energiemaat schappij ENGIE Electrabel zich. „Maar vraag me naar hun hartslag of gemiddelde snelheid en ik geef je die gegevens. We zijn op een an dere manier toch erg betrokken." Voor zichzelf stelt ze steeds weer „haalbare" doelen. Poppe: „Anderen vinden misschien dat ik te bescheiden ben, maar voor mij is zo'n doel een safetygrens. In mijn eerste marathon wilde ik bij voorbeeld onder de vier uur blij ven. Ik liep de marathon Zeeuws- Vlaanderen in 3.38 uur... Nu werk ik alweer toe naar 9 april. Dan loop ik de marathon van Rotter dam. Mijn doel? Mijn persoonlijk record is 3.28, maar op zo'n vlak parkoers moet ik 3.20 zeker in het vizier krijgen. Dat zou mooi zijn." Dat ze zo in het hardlopen op zou gaan, had ze nooit verwacht. „Wanda loopt ook nog steeds, maar zij zit er anders in dan ik. Vroeger deed ze mee met de top van de voetballerij; nu gaat het haar niet meer om de snelheid. Als het maar lekker en kwetsure- vrij gaat. Ik speelde vroeger maar provinciaal vrouwenvoetbal, maar nu sta ik in de picture", lacht ze. „Als ik in Zeeuws-Vlaanderen loop, ben ik meestal eerste óf tweede vrouw. In België is dat ook dikwijls zo." Ze moet, na die constatering, be kennen dat de gymleraar een klei ne dertig jaar geleden toch gelijk had. Mistroostig maakt dat haar niet. „Destijds vond ik atletiek saai rondjes lopen. Dennis Florus sen, trainer van Scheldesport, heeft mij geleerd dat het meer is dan dat. Wie weet wat er van me was geworden als ik als jong meis je al fanatiek was gaan hardlopen. Misschien liep ik dan wel tien keer beter dan nu. Ik had ook al vroeg kunnen ontsporen en dan had ik nu nooit gelopen wat ik nu loop. Wie zal het zeggen?" Misschien kwam de brochure van de Terneuzense atletiekvereni ging wel precies op tijd. Zat. 3 Dec. Zon. 4 Dec oCraD TERNEUZEN De DOW aflos singsmarathon, die morgen al weer voor de 26e maal wordt ge houden, is al jaren een populair evenement. Maar veel meer dan 600 deelnemers kan de organisa tie wegens gebrek aan bijvoor beeld kleedgelegenheid niet aan. Tot nu toe hebben in totaal 615 lopers en loopsters verdeeld over 107 ploegen zich aangemeld. „Meer kunnen we er echt niet toelaten", aldus Jan Boonman van de organiserende DOW Jog- gingclub, die het evenement al vanaf de eerste editie organi seert. „We zouden zeker nog meer deelnemers kunnen heb ben, maar enkele jaren geleden hebben we een streep getrokken bij zo'n 600 atleten en dat is vol doende om alles nog te kunnen behappen." De DOW aflossingsmarathon en de marathon van Zeeuws-Vlaan deren zijn de enige overgebleven aflossingsmarathons in Zeeland. Bij de 25e editie van de DOW af lossingsmarathon waren het vo rig jaar met name de Zeeuws- Vlaamse ploegen die de dienst uitmaakten met AV Schelde sport op de eerste en Road Run ning Axel op de derde plaats, en de vrouwen van Scheldesport keurig op de tweede plaats. De start is morgen om 12.00 uur op sportpark Nieuwe Vaart in Terneuzen. vrijdag 2 december 2016 Een brochure van Scheldesport veranderde het leven van Poppe Mitchell Minnaard Terneuzen Cathy Poppe looft Scheldesport-trainer Dennis Florussen. „Hij heeft mij geleerd dat het meer is dan saai rondjes lopen." foto peter nioolai —Cathy Poppe 10:00-17:00 12:00-16:00 Buitenhof Tuinmeubelen Naast Albert Heijn XL Pr. Rooseveltlaan 745 U kunt met betalen! f^noc Mirlrlalkuirn Goes - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90