De Markt als 'huiskamer' van de stad is weer stap dichterbij Hulster multifunctioneel sportveld bijna rond Eigenaar winkelcentrum Schuttershof schiet plan voor park af 7 De eigenaar van winkelcentrum Schuttershof uit felle kritiek en - hoppakee - plan van tafel. Afgelopen, klaar. Wethouder Frank van Hulle van de gemeente Terneu zen heeft zijn conclusie getrokken. „Dit wordt hem niet." Wat is er de hand? Terneuzen krijgt een gloednieuw winkelcen trum aan de Kennedylaan-West, op steenworp afstand van de binnen stad. Maar tussen diezelfde binnen stad en de Kennedylaan-West ligt een flinke barrière, de Kennedy laan, één van de drukste wegen van de stad. Wil je ook de binnenstad van Terneuzen laten profiteren van het nieuwe Kennedy-retailcentrum, dan moet er iets gebeuren. Op ver zoek van de Terneuzense gemeen teraad kwam er een breed samen gestelde klankbordgroep, met on der anderen drie raadsleden, enkele ondernemers en een vertegen woordiger van aannemingsbedrijf Van der Poel. De laatste gaat Ken nedy-West bouwen. Ontwerpbureau Bosch en Slab bers uit Middelburg werd in de arm genomen om een plan te maken om Kennedy-West en de binnenstad aan elkaar te knopen. Het was een vergaand plan. De Schuttershofweg langs winkelcentrum Schuttershof, tussen de Kennedylaan en Axelse- straat, zou worden afgesloten. De daar ook gelegen parkeerplaats zou tot park worden omgetoverd. „Ik vond het helemaal geen slecht plan", zegt wethouder Van Hulle. „Het was nog niet definitief, verre van dat. Het gaf wel een denkrich ting aan. Het gebied zou een mooie groene plek worden waar, denk ik mensen graag zouden wandelen." Maar helaas, het plan lekte uit. Hoe kan dat toch met zo'n grote klank bordgroep?, vraag je je af. Het kwam onder meer bij Ul- timo-Grutterij VOF terecht, dé ei genaar van winkelcentrum Schut tershof die zich tevergeefs verzette tegen de komst van de concurrent aan de Kennedylaan-West. Timo Bergsma van Ultimo-Grot- terij zette zich achter zijn computer en schreef een open brief over het plan van Bosch en Slabbers. 'Hoe hebben ze dit ooit kunnen beden ken!', klinkt daar als noodkreet in door. Is Ultimo-Grutterij er net in geslaagd om winkelcentrum Schuttershof weer vol te krijgen, dreigt er langs een achterdeur een Het gebied zou een mooie groene plek kunnen worden om te wandelen dolkstook te worden toegediend. Zo moet Bergsma het gevoeld heb ben. Het klinkt ook niet onlogisch. De Schuttershofweg is een levens ader voor winkelcentrum Schut tershof. Het verlies aan parkeer plekken op de verdiepte parkeer plaats aan dezelfde weg valt in de buurt niet op te vangen. Bovendien, signaleert Bergsma, met het afsluiten van de Schutters hofweg is er nog geen verbinding tussen Kennedy-West en de bin nenstad. Wethouder Van Hulle heeft zijn les getrokken uit het lekken van het plan en de kritiek van Bergsma. Hij wil de klankbordgroep voorlopig op 'stil' zetten en alle aandacht richten op een goede invulling van één van de opvallendste lege gaten van Terneuzen, de Kop van de Noordstraat. Bergsma gaf dit overigens ook als tip in zijn brief. „Als binnenstadbe zoekers iets afstoot, is het dat lege gat", aldus Bergsma. Enig optimisme is er ondertus sen wel over de Kop van de Noord straat. Een plan is in een vergevor derd stadium met de bibliotheek, horecazaken en vijfentwintig ap partementen. Zelfs Bergsma zal met dit plan voor Kop van de Noordstraat vermoedelijk kunnen instemmen. De komst van een multifunctioneel sportveld in Hulst is zo goed als rond. Het gros van de commissie raadsleden in de gemeente Hulst ging woensdagavond akkoord met de aanleg van het veld, dat vooral door handbalvereniging Novitas gebruikt zal worden. Het asfaltveldje moet volgend jaar op baan 7 van de tennisvereni ging komen en kan ook door andere clubs gebruikt worden. Bovendien zou er in de winter op geschaatst kunnen worden. Volgens wethouder Frank van Driessche is het veld te huren bij exploitant Invictus. „Dan is het een stuk minder laagdrempelig", vond PvdA'er Ron de Kort. „Als het vrij toegankelijk is, kunnen vandalen er zo op", counterde de wethouder. Andere commissieleden vonden dat het plan nogal 'uit de lucht kwam vallen'. Van Driessche sprak dat tegen. „Novitas zoekt al sinds 2013 naar een buitenveld." SP'er Ger van Unen vroeg zich af of de gemeente Hulst de subsidië ring van 110.000 euro wel kan beta len, nadat het eerder ook het kunst grasveld van Invictus heeft gespon sord. Van Driessche haalde die twijfel weg. „Het staat al in de be groting, dus we kunnen het behap pen." Rian de Feijter, raadslid voor TOP/GB, haalde zich woensdag avond de woede op de hals van haar collega Charles ten Hengel (D66). „Dichtbij kunnen parkeren is heel belangrijk voor onderne mers", pleitte De Feijter voor het in elk geval 's winters openhouden van de Markt. Ze wil dat er ook au toverkeer op de Markt mogelijk blijft voor een goede doorstro ming. De woorden van De Feijter wa ren nog niet verstomd in de raads commissie ruimte, of Ten Hengel sloeg op hoge toon terug. „De par tij van de stagnatie slaat weer toe", verweet hij TOP/GB. „In elke stad is zo'n centraal plein al jaren en ja ren autovrij." Ten Hengel kreeg in rustigere bewoordingen bijval van PvdA'er Johan van der Ha. „Zo lekker is het niet als je in de uitlaatgassen zit te eten op een terras." De Markt moet 'de huiskamer' van Terneuzen worden. Wethou der Jack Begijn schetste een toe komst met kinderspeelwerktui- gen, fonteintjes en mogelijkheden voor tijdelijke overkappingen bij evenementen. Dit wordt de komende tijd uit gewerkt. Een nieuw verkeersplan is ook nodig, nu besloten is een richtingsverkeer op de Blokken langs de Oostkolk te handhaven. Bij afsluiting van de Markt kun je dan niet meer rondrijden in dat stukje binnenstad. De plannen komen nog in de ge meenteraad. Het autovrij maken van de Markt is al afgesproken in het regeringsakkoord tussen TOP/GB, CDA en PvdA. vrijdag 2 december 2016 Zoektocht gouden ei gestaakt A De Kennedylaan is een drukke barrière tussen de binnenstad van Terneuzen en een gloednieuw winkelcentrum, foto peter nicolai Harmen van der Werf Terneuzen - Frank van Hulle, wethouder Bob Maes Hulst Het autovrij maken van de Markt in Terneuzen lijkt een ge lopen race. Alleen de grootste partij TOP/Gemeentebelangen heeft er bedenkingen bij. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 87