Meldpunt gaat fout in met oordeel 7 Duitsland mag tol gaan heffen Duitsland mag tol gaan heffen voor personenauto's op de Autobahn. De Europese Com missie gaat akkoord met een aantal maatregelen die de Duitse regering zal treffen om discriminatie tussen Duitse en buitenlandse weggebrui kers uit te sluiten. Nederland en Oostenrijk nemen hier geen genoegen mee en zullen gezamenlijk naar de Europese rechter stappen, zei minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastructuur en Milieu) gisteren in Brussel. Schultz sprak voor het nieuws bekend werd al af met haar Oostenrijkse ambtgenoot Jörg Leichtfried de handen ineen te zullen slaan om het tolplan juridisch te bestrijden. Moge lijk sluiten België en Dene marken zich daarbij aan. Er worden vijf categorieën voertuigen ingevoerd. Voor de schoonste auto's gaat een vig net voor tien dagen gebruik van de Autobahn 2,50 euro kosten. Voor vuilere auto's kan het bedrag oplopen tot 20 euro. Duitse weggebruikers krijgen als compensatie een korting op de wegenbelasting. Gelegenheidsdief slaat grote slag De politie van New York is naarstig op zoek naar een ge wiekste gelegenheidsdief die op klaarlichte dag een contai ner uit een gepantserde vrachtwagen haalde: het be treft een geldwagen en in de emmer zit naar schatting 1,5 miljoen euro aan goud. Op bewakingsbeelden is te zien dat de man regelmatig op adem moet komen met zijn zware buit. De dief maakte gebruik van een kort mo ment van onoplettendheid van de twee bewakers van het transport. Niemand heeft vuurwapens nodig om een spijkerbroek te passen 'Zorgen over ProRail' Reizigersorganisatie Maat schappij Voor een Beter OV wil weten wie opdraait voor de extra kosten door de ver zelfstandiging van ProRail. De organisatie vreest dat treinkaartjes duurder wor den, als ProRail straks geen besloten vennootschap meer is en belastingvoordeel mis loopt. „De staatssecretaris stelt dat van een stijging geen sprake zal zijn", zegt voorzit ter Rikus Spithorst van de reizigersorganisatie. „Haar onderbouwing komt niet verder dan een vaag 'we gaan het regelen'." Het Meldpunt Internet Discriminatie heeft na forse ophef een omstreden standpunt over religieuze homohaat aangepast. Het meldpunt zag in eerste instantie juridisch niets strafbaars in homohaat als die voortkwam uit religie. Het standpunt van het Meldpunt Internet Discriminatie (MiND) volgde op een klacht over reacties onder een artikel op de website Bladna.nl. Volgens de briefschrijver werd daar onder meer geschreven dat homo's moeten worden 'ver brand' en 'afgemaakt'. „Ik schrok van de reacties onder het artikel", zegt de persoon, die anoniem wil blijven, tegenover nieuws- en opiniewebsite The Post Online. „Maar ik schrok nog meer van de reactie van MiND." Het meldpunt vond de uitingen beledigend, maar stelde niks te kunnen doen, omdat 'de uitingen moeten worden gezien in de con text van geloofsovertuiging, te noe men de islam'. Dat neemt volgens MiND 'juridisch gezien veel van het beledigende karakter weg'. Onjuist Het meldpunt heeft de reactie na alle ophef opnieuw onderzocht en zegt dat de uitingen onjuist zijn be oordeeld. „Dat betreuren we ten zeerste", laat de organisatie weten. „Bij dit soort oproepen tot geweld is de context nooit van belang." MiND heeft Bladna.nl gevraagd de reacties te verwijderen. Voor de onafhankelijke Kamer leden Joram van Klaveren en Louis Bontes is de eerste reactie op de dis criminatiemelding fout en onac ceptabel. Ze stelden er vragen over in de Kamer aan de ministers van Justitie en Sociale Zaken. De islam en andere levensbeschouwingen kunnen volgens hen nooit worden gebruikt als excuus voor discrimi natie of het oproepen tot geweld. COC Nederland spreekt van een 'onbegrijpelijke uitspraak'. „Gods dienst is geen vrijbrief om te discri- Bij dit soort oproepen tot geweld is de context nooit van belang mineren." De organisatie pleitte onlangs juist voor behoud van het meldpunt. „Maar dan moet MiND het werk wel goed doen", aldus een woordvoerder van COC Nederland. „Dit bewijst maar weer eens dat een meldpunt juist hard nodig is." Minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie heeft 'de wenkbrauwen stevig opgetrokken' over de uitlatingen van het meld punt. Hij noemde die gisteren on acceptabel. Omdat MiND zijn fout heeft toegegeven, is er volgens Van der Steur echter geen reden de sub sidie voor het meldpunt onmiddel lijk stop te zetten. De minister gelooft niet dat MiND slechts op zijn schreden is teruggekeerd door de ophef en stie kem nog altijd achter de oorspron kelijke uitspraak zou staan, zoals Bontes stelt. Simonis Uit de jurisprudentie op dit gebied blijkt dat het eerste standpunt van MiND niet helemaal uit de lucht komt vallen. Zo werd kardinaal Si monis ooit vrijgesproken van bele diging toen hij homoseksualiteit 'Het Kwaad' noemde. Wat de recht bank betreft zijn uitspraken die vanuit heilige geschriften worden gedaan alleen strafbaar als ze 'on nodig grievend' zijn. Zo werd het streng christelijke echtpaar Lucas en Jenny Goeree wel veroordeeld toen ze zeiden dat homoseksuelen aids verdienen als doodstraf. Dat was volgens de rechter grievend. Pia Dijkstra (D66) is als voor vechtster van homorechten niet te spreken over het eerste standpunt van MiND „Dit kan niet en is na tuurlijk onzin. Geweld tegen homo's is met geen enkel beroep op religie te rechtvaardigen. Als je kijkt naar waar het hier over gaat, dan is er echt sprake van oproepen tot ge weld en aanzetten tot haat." Wat Dijkstra betreft is het van belang dat het meldpunt in dit soort gevallen de verantwoordelijk heid legt bij de instantie die erover gaat, de rechtspraak. „Ik neem aan dat dit ook niet weer zal gebeuren. Ik vind het meldpunt namelijk wel een erg belangrijk middel." Toch opnieuw gesprekken Premier mag niet bij diner BuzzAldrin onwel WWI Wi jhS&i: vrijdag 2 december 2016 GO BRUSSEL NEW YORK A De dief met zijn emmer vol goud. Levi's-baas Chip Bergh heeft in een open brief op in ternet klanten gevraagd geen wapens mee te nemen naar een winkel, ook al hebben ze daar een vergunning voor. UTRECHT 'Religie is geen excuus homohaat' Chris Klomp Tomas Riemens Den Haag MiND komt terug op een eerdere uitspraak over homodiscriminatie DEN HAAG Staatssecretaris Klaas Dijkhoff gaat na de feestdagen toch weer paten met gemeenten over de zogeheten bed-bad-broodre- geling voor uitge procedeerde asiel zoekers. De sle pende onderhande lingen over de op vang van deze groepen liepen vo rige week stuk. De staatssecretaris weigert om ge meenten financieel te steunen. BRUSSEL EU-president Do nald Tusk heeft de Britse premier The resa May niet uitge nodigd voor het diner op de EU-top op 15 december in Brussel. May, die uittreding uit de EU voorbereidt, is wel welkom bij de lunch. ZUIDPOOL Voormalig astro naut Buzz Aldrin is uit voorzorg geëva cueerd van de Zuidpool, nadat hij daar onwel was ge worden. Reisorga nisatie White De sert meldt dat de toestand van de Amerikaan stabiel is en een arts hem behandelt. Aldrin was in 1969 de tweede mens die voet zette op de maan, na zijn col lega Neil Arm strong. Passagiers op de internationale luchthaven van het Spaanse Barcelona moeten tussen de rotzooi een plekje vinden om te zitten en hun bagage te parkeren. De schoonmakers staken, waardoor het vliegveld meer wegheeft van een vuilnisbelt, foto toni albir/epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7