Voor de laatste keer Welterusten Sinterklaas Borsele past voorstel voor teruggave kabeltaks aan Raad vraagt om uitleg over multifunctioneel centrum A II 7 50% van de collectie met 50% korting De teruggave loopt via de ri oolheffing. Door te kiezen voor deze manier ging het volgens de raad toch een beetje mis. Want niet alle panden in het buitengebied zijn aange sloten op het riool en de eige naren betalen daarom geen rioolheffing. Het gevolg zou zijn dat zij ook geen kabel taks terugkrijgen. „En daarom voldoet het voorstel niet aan de voorwaarde dat het geld terug wordt gegeven aan al onze burgers", zei Roel Boekholt (WD) gisteravond. Mede naar aanleiding van opmerkingen en vragen van raadsleden is nog eens goed gekeken om hoeveel panden het eigenlijk gaat. „En dat blijken er 700 te zijn", zei wethouder Ad Schenk. Dat is ook in de ogen van het col lege veel te veel. Daarom stelde hij voor om het raads voorstel aan te passen. Daar is de gemeenteraad mee ak koord gegaan. Alleen gebou wen zoals zendmasten of trafo's, vallen buiten de rege ling. Kabeltaks (offficieel precarioheffing) is een belas ting die de gemeente oplegt aan bedrijven die kabels en leidingen in de grond heb ben. Borsele is een van de weinige gemeenten in Zee land die de inwoners com penseert voor de hogere ta rieven die ontstaan door deze kabeltaks. Veel gemeenten heffen ka beltaks om de kas te spekken. Borsele wilde niet, maar had weinig keus. Want ook al heft de gemeente de belas ting niet, dan moeten de in woners toch meer betalen aan de nutsbedrijven. Die berekenen de kosten simpel weg door aan Dat is de uitkomst van een presentatie die omwonen den van de beoogde plek aan de Zomerweg gister avond hielden voor ge meenteraadsleden. Zij vin den dat de gemeente hen in het hele traject niet goed heeft geïnformeerd. Boven dien zouden andere, in hun ogen geschiktere locaties voor het mfa (waarin de Kloetingseschool en de kin deropvang hun intrek zul len nemen) te weinig zijn onderzocht. Volgens Henri de Jager van het actiecomité schort het aan communica tie vanuit de gemeente. „Die is nodig om van weer stand naar draagvlak te ko men." Ook zou het perceel te klein zijn voor het plan. Volgens berekeningen van het comité is dat ruim 530 vierkante meter te krap. Volgens raadslid Henk Hoogerland (Partij voor Goes) kan niet worden ge zegd dat de procedure niet goed is verlopen. Patrick Simpelaar (CDA) deelde die mening. „)e zal op welke lo catie dan ook weerstand hebben", zei Marlize Laport (PvdA). Arie Heijboer (SGP- CU) vroeg zich af waar de verkeersproblematiek in de ogen van het comité precies zit. „In de Zomerweg wordt al veel en hard gereden", zei Henri de Jager. „Daar komt straks nog extra verkeer bij- Naar aanleiding van de presentatie van het comité wil de raad nog een keer door het college worden bij gepraat. Overigens is het raadsbesluit al genomen. f cJcJffJ2— joossewQnen.nL vrijdag 2 december 2016 GOES Sinterklaas ging gisteravond een beetje verdrietig slapen in Goes. Voor de allerlaatste keer werd hij ingestopt door tientallen kinderen in zijn tijdelijke slaap kamer in het Stadhuis op de Grote Markt. Er is niet meer genoeg geld voor het evenement Welterusten Sinterklaas, dat tien jaar geleden begon als een try- out en sindsdien is uitgegroeid tot een van de populairste sinterklaasactiviteiten in de stad. Het organiserende Comité Heerlijk Avondje heeft de afgelopen maanden een crowdfundingsactie ge houden, maar dat mocht niet baten. Van de benodigde 3.000 euro is nog geen derde binnengekomen. 'Er blijkt onder de bevolking en ondernemers niet vol doende draagvlak te zijn om dit evene ment mogelijk te maken', aldus het co mité. Voorafgaand aan Welterusten Sin terklaas was er de traditionele lampio noptocht door de binnenstad, onder be geleiding van de pietenband. Het is niet duidelijk of dat evenement volgend jaar nog een vervolg krijgt. FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN Er was ingrijpen van de raad voor nodig, maar nu krijgen komend jaar alle huizen en bedrijven in de gemeente Borsele rond de 40 euro kabeltaks terug. Melita Lanting Heinkenszand Burgemeester en wet houders van Goes moe ten de raad nog een keer zorgvuldig uitleggen hoe de procedure rond de lo catiekeuze voor een mul tifunctionele accommo datie (mfa) in Kloetinge precies is verlopen. Luc Oggel Goes tilieflH We hebben een nieuwe succesvolle lijn ingezet. Om deze nieuwe lijn van Joosse Wonen nog beter vorm te geven gaat ruim 50% van onze collectie eruit. Kom langs en profiteer van onze MEGA SALE. WONEN Langstraat 2, Arnemuiden T. 0118-601273

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77