C9 Doel is kwestie voor Europa Bï 'Tarief regiotaxi zorgt voor isolement' Jn r;l"' Dorpshart Hansweerf kan op de schop Pint 2 BED AND BREAKFAST POPULARITEIT 'Centraal en toch heel rustig gelegen'. Toeristen hebben het voor het uitkiezen in het Middelburgse stadshart, waar de afgelopen jaren de ene na de andere B&B verscheen. vanderkooij ffin Commentaar t I ergen op Zoom, Steenbergen en Tholen trekken aan de bel ibij Europa. De drie gemeenten vinden dat zij een stem moe- "ten hebben in de toekomst van de kerncentrales in Doel. Dit alarm zal Brussel niet verrassen. De Belgische energiefabrieken in Doel en Tihange zijn de laatste tijd nogal omstreden na een reeks incidenten. Het formele antwoord van de Belgische en Nederlandse regeringen is keer op keer, dat er niets aan de hand is. Maar de fou ten zijn zo hardnekkig dat het vertrouwen in de veilige exploitatie van de kerncentrales helemaal weg is. Behalve dan bij het gemeen tebestuur van Hulst. Dat verklaart met enige regelmaat dat de vei ligheid niet in het geding is. Hopelijk is die inschatting juist. Het is overigens curieus dat Hulst zich nog niet bij de drie gemeenten heeft aangesloten. Want zelfs als het wantrouwen van de drie onte recht is, blijft het argument geldig dat zo'n grensoverschrijdende kwestie op Europees niveau moet worden beslecht. Hulst heeft daar kennelijk geen boodschap aan. Deze kwestie rond de kernenergie is netelig. Zo mogelijk nog las tiger is het probleem van het kernafval. De Belgische nucleaire toe zichthouder FANC zet flinke vraagtekens bij de plannen voor onder grondse berging van hoogradioactief afval in de Kempen, dus in het Belgisch-Nederlandse grensgebied. Wat voor de centrales geldt, geldt voor het afval. Ook daarmee worden grote fouten gemaakt. In Duits land moet kernafval weer uit zoutkoepels naar boven worden ge haald. Dit alles klemt des te meer omdat het gevaarlijke goedje er nog zal zijn als de nationale staten al lang niet meer bestaan. Zo gezien is zelfs Europese besluitvorming te beperkt. Maar dat maakt de stap van Tholen, Steenbergen en Bergen op Zoom niet minder nuttig. Je moet ergens beginnen. Drie Nederlandse gemeenten claimen terecht stem in toekomst Belgische kernenergie Uit het onderzoek van de PCG komt naar voren dat 41 procent van de t34 ondervraagden de regiotaxi vanwege de hoge tarieven minder gebruikt. Veertig procent van die groep geeft aan geen alternatief te hebben. Van de groep die zegt de taxi niet minder te gebruiken meldt een aantal personen dat de taxi voor hen te duur is, maar dat zij deson danks toch niet zonder kunnen. Vanaf augustus 20t2 zijn de tarie ven voor de regiotaxi in de Ooster- schelderegio (Schouwen-Duive- land, Noord-Beveland, Tholen, Goes, Borsele, Kapelle en Reimers- Mensen melden dat de taxi voor hen te duur is, maar dat zij desondanks niet zonder kunnen waal) flink gestegen. Mensen met een WMO-indicatie voor de regio taxi betaalden voordien 67 cent voor het instaptarief en 18 cent per kilometer. Die tarieven zijn inmid dels gestegen naar respectievelijk r,2t euro en 28 cent. ALMANAK Een tikfout in een raadsvoorstel leidde deze week tot hilariteit tij dens een commissievergadering in Tholen. In het stuk viel te lezen dat de kassa en de pinautomaat in de kantine van het gemeentehuis nodig aan vervanging toe zijn. Alleen had de opsteller van het stuk een 't' te veel gebruikt, dus stond er pintautomaat. SP-ge- meenteraadslid Theo Korevaar liet weten dat hij een dergelijke vervanging wel kan steunen. „Maar dan hoop ik wel dat wij na een raadsvergadering ook ge bruik kunnen maken van dat ap paraat!" Parkeren maand langer geldig Bakker Bunt naar Zierikzee Vogeleiland wordt groter en natter Aan de Blindenhoek 12, in het verlengde van de Latijnse School straat, is bed and breakfast De Konin gin Van Lombardije gevestigd. De naam is in het glas boven de monu mentale deur gegraveerd. Eigena resse Jenny Riemens heeft zelf de naam gegeven aan de B&B, naar ei gen zeggen de eerste die zich in Middelburg ook als bed and break fast presenteerde. Dat was in 1996. „Een B&B is kamer met ontbijt. Zo simpel is het", stelt Jenny vast. „In een hotel of pension zou je eventu eel ook warm eten kunnen bestel len. Dat kan niet in een B&B." Het grote herenhuis biedt ruimte aan tien mensen. Op dit moment zijn zes van de ruime, eenvoudige, maar brandschone kamers verhuurd. „Ik ben al wat ouder en kan het niet meer aan om alles te verhuren. Ik edelsmeden 1^^ Omdat de nieuwe huizen niet pre cies op de plek van Sluisburg ko men, moest het bestemmingsplan worden gewijzigd. In de ontwerp fase was daar al weinig kritiek op. Tegen het uiteindelijke plan heeft ook niemand bezwaar gemaakt bij de Raad van State. Van de 32 woningen in Sluisburg zijn er nu nog maar zeventien be woond. Vijftien mensen gaan naar de nieuwbouw aan de Maarten- broersweg. De bouw van dit com plex naast Maria-Oord ligt volgens R&B Wonen op schema. Twee mensen wachten op één van de tien woningen. Deze kant-en-klare cu- raviewoningen worden nog voor de zomervakantie opgeleverd. Zodra dat achter de rug is, neemt de ge meente Reimerswaal de openbare ruimte rond de nieuwbouw en dorpshuis Kaj Munk op de schop. vrijdag 2 december 2016 De PCG Zeeland (Provinciale Chronisch zieken- en Gehandi captenorganisatie) vraagt de gemeenten uit de Oosterschel- deregio verder onderzoek te doen naar het gebruik van de re giotaxi. Daarvoor heeft de PCG de zeven gemeenten een brief gestuurd met de uitslag van een eigen enquête. De organisatie vreest dat door de hoge kosten mensen in een isolement raken. Willem Adriaansens Goes Tip? redactie@pzc.nl GOES Wie een parkeervergun- ning heeft in Goes, kan die tot 1 februari gebrui ken. Mensen krijgen een maand extra de tijd om de vergunning te verlen gen. De reden is dat de gemeenteraad pas 15 de cember de tarieven vast stelt. Vanaf dit jaar kan de vergunning digitaal worden aangevraagd of verlengd. Wie hier moeite mee heeft, kan begin ja nuari terecht op speciale inloopspreekuren. ZIERIKZEE Onder de naam Dick Bunt opent Master Back- ery Bliek uit Middelburg donderdag 15 december een zaak in Zierikzee. Bakker Bunt wordt ge vestigd in het pand van de Stadsbakkerij aan de Haringvlietstraat. Deze zaak ging failliet. Dat kostte vijftien mensen hun baan. Eigenaar Wil fred Droppers en twee bakkers zijn inmiddels in dienst. Mogelijk volgen nog enkele winkeldames. OUD-VOSSEMEER Staatsbosbeheer is gis teren begonnen met het vergroten van het vogel eiland in de Van Haaften- polder tussen Oud-Vos- semeer, Sint-Annaland en Sint Philipsland. Het ei land wordt niet alleen groter, maar in de winter ook natter. Het krijgt bovendien een schelpenlaag, zodat onder meer kluten, vis- diefjes en kokmeeuwen er in het voorjaar kunnen broeden. De werkzaamheden duren twee weken. 'Vreemden Ondine van der Vleuten wolstraat 197 vllsslnger O 00 -L O) O. CD Niets staat de metamorfose van het dorpshart van Hansweert nog in de weg. Nu de laatste pla nologische hobbel is genomen, kan R&B Wonen definitief begin volgend jaar aan de slag met de sloop van seniorencomplex Sluisburg. Nog voor de zomerva kantie zijn de tien vervangende woningen aan de Schoolstraat en de Kerklaan klaar. Joeri Wisse Hansweert Genegf"enr bevinden wij011! 54 op het strand streel jij mijn voete rollend water sprankelend als de golftoppen groen als de zee neem je altijd weer met het zand de mijmering mee. Ron de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75