Crèche is verbeterd, eisen nóg strenger Korting o Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697 70 cpg Zie kras.nl/actievoorwaarden i i 5 KONING BODINDRADEBAYAVARANGKUN extra korting per persoon Het is goed nieuws voor de 680.000 kinderen die naar de crè che gaan. Uit onderzoek van Price- waterhouse Coopers blijkt dat de veiligheid en kwaliteit zijn verbe terd. In 2013 werden in de helft van de kinderopvanglocaties de regels van de inspectie overtreden, in 2015 was dat teruggelopen tot 30 procent. Na de Amsterdamse zedenzaak in 2010, waarbij Robert M. kinde ren op kinderdagverblijven mis bruikte, werden strengere regels ingevoerd. Sindsdien wordt dage lijks gecontroleerd of medewer kers van de crèche met justitie in aanraking zijn geweest en moeten medewerkers altijd worden ge zien of gehoord door een collega. Niet genoeg Maar het is nog niet goed genoeg, vindt minister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken). „Dit betekent ze ker niet dat we achterover kunnen leunen." Hij wil strengere eisen stellen aan nieuwe kinderopvangorgani saties. Ze moeten onder meer met een beter bedrijfsplan op de prop pen komen. Bovendien moeten ook tijdelijke medewerkers in de opvang gescreend worden op con tacten met justitie. Daarnaast vindt Asscher dat het voor ouders die een kinderdagver blijf zoeken vooraf duidelijker moet zijn hoe het staat met de kwaliteit. De GGD gaat een onaf hankelijk en openbaar 'kwaliteits oordeel' ontwikkelen. Nu moeten i Regels werden aangescherpt na zedenzaak in 2010 met Robert M. ouders veelal zelf op zoek naar in spectierapporten. Daarnaast moe ten ouders die al kinderen op een locatie hebben, beter worden geïnformeerd over gebreken die de inspectie constateert. Ook gastouders, die kinderen thuis opvangen, draait Asscher de duimschroeven aan. Hij vindt dat de kwaliteitseisen voor de crèche en gastouderopvang zo veel moge lijk gelijk moeten worden getrok ken. Het toezicht op gastouders moet ook beter. Asscher: „De gast ouderopvang moet niet meer als kwalitatief mindere vorm van op vang worden behandeld." De wereld is Kras Rondreizen Busvakanties Zonvakanties Cruises Autovakanties Stedentrips Weekendjes weg 1/ Fiets- wandelvakanties glereizen Fantastische reizen in Europa, maar ook ver daarbuiten. Bij Kras heeft u altijd de beste prijs en nu zelfs extra kortingen tot wel 100 per persoon. Boek vóór 7 december 2016. vrijdag 2 december 2016 Vajiralongkorn, die gisteren het koningschap van Thailand aanvaardde, toont respect voor zijn overleden vader bij een schilderij van zijn ouders. Maha Vajiralongkorn Bodindradebay- avarangkun - zoals de koning voluit heet - krijgt het moeilijk om zijn in oktober overleden vader koning Bhumibol te doen vergeten. Die regeerde 70 jaar en was geliefd. Vajiralongkorn dacht vooral aan zijn eigen geneugten, leidde een ruig leven en werd door zijn moeder het 'zwarte schaap' van de familie genoemd. Het volk weet dit niet of mag er niet over praten, fotoap De kinderopvang is beter en veiliger geworden. Toch komt minister Asscher met stren gere eisen. Deborah Jongejan Den Haag €100

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5