Houd je klep dicht z 6 lil UI Q I Sleep die herfstboeketten het huis maar in, want deze vazen schreeuwen om een bloemetje. Hoewelze zijn zo decoratief dat ze ook best zonder een bosje bloemen kunnen. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een wc-bril monteren. 1. Boomstam 6. Souvenir 3. Cactus 2. Moer DE KLUSVROUW De juiste zitting Welk soort bril wordt het? vrijdag 2 december 2016 GO 59, Hay 425, Pols Potten Nu nog een boeketje Cactus, 19,95, Serax 22,95, Invotis Toiletzittingen zijn net deurklinken: ze gaan een keer los zitten. Op een toilet zitting staan dagelijks allerlei krachten. Zitten en weer opstaan, de klep omhoog, omlaag, omhoog, zitten en opstaan. Er wordt een boel gevraagd van de scharnieren. In mijn carrière als klus vrouw heb ik al op veel toiletten geklust. Het is een kleine ruimte, maar er is van alles te doen. Je komt er tenslotte ook best vaak, dus het is de moeite waard. De zitting vervangen, zeil leggen, een plankje ophangen, een kalender, spiegel, schilderwerk, handdoe kenhaakje, zeepdispenser. En soms kom ik op het toilet van de klant omdat ik er gebruik van moet maken. Als ik een emmer tje water wil doorspoelen. Of nodig moet Soms heb ik met de klant hele gesprekken op het toilet. Voor senioren plaats ik nog weieens extra grepen. Waar wil je die? Als je staat te plas sen is het weer anders, dus dat moet ik dan toch weten van mijn klant. Voor mij is het de normaalste zaak van de wereld om dat te vragen. En soms hang ik in de raarste houdingen op of over het toilet om er goed bij te kunnen. Vies vind ik het eigenlijk nooit. Een klus is een klus! FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Een toiletzitting is al tijd maar met twee schroeven bevestigd aan de toiletpot. Echt een beginnersklus dus. De juiste zitting uit zoeken is waarschijnlijk moeilijker. De vorm van de pot en zitting moeten zoveel mogelijk gelijk zijn. Een universele bril past minder mooi bij de pot dan een merk die bij de zitting hoort. Wil je warme billen, kies dan voor een hou ten bril. Met mannen in huis is soft close een goed idee. De bril gaat namelijk zachtjes naar beneden, als jouw man nen niet vergeten 'm een zetje te geven En je kunt ook kiezen voor een leuke opdruk op de klep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59