WIM HOFMAN Wie zoet is krijgt lekkers Drinkwatertarieven blijven gelijk 45%o| 0 1 Containerdienst voor de binnenvaart QÜ/ides 9 Kijk voor meer nieuws op pzc.nl 1 7% 48% 1 Nog geen besluit over Brouwerseiland iïOX\ In de buurt van Düsseldorf aten we wat van een Weck- mann, een koek die misschien iets te maken heeft met Sinter klaas. Het stenen pijpje dat erop zat zou verwijzen naar de staf van de heilige zie illustratie), maar we zagen ook een stand beeld van Sinterklaas. Hij was uit steen gehouwen en stelde een bisschop voor met staf en mijter, maar zonder baard. Aan zijn voeten stond een kuip met kinderen erin. Tijdens een hongersnood verkocht een slager namelijk gepekeld mensenvlees en het verhaal ging dat Nicolaas de dode mensen weer tot leven wekte. In het Duitse Braunsweich is een fontein die de hevige bom bardementen van de Tweede Wereldoorlog overleefde en die in de verte met Sinterklaas in verband staat. Op de rand zit, in brons, Till Eulenspiegel, die bij ons Tijl Uilenspiegel heet. Hij is gekleed als een hofnar en verder zie je op de rand van de fontein apen en uilen, ook van brons. Over de vlegel Eulenspiegel werd verteld dat hij in de stad Brauns weich ooit in dienst was van een bakker en het vertikte broden te bakken. In plaats daarvan kneedde hij uit het deeg apen en uilen. De bakker zei dat hij daar niks aan had en stuurde Eulen spiegel weg. Till ging echter zijn koeken bij de Nicolaaskerk ver kopen. De mensen vonden ze leuk en hij maakte zo een be hoorlijke winst. Vooral rond Sinterklaas zie je allerlei snoep en koek in de vorm van dieren: chocolademuizen die je in je schoen vindt, chocolaatjes in de vorm van beren en apen, suikerbeesten, speculaasjes in de vorm van olifanten. Maar je ziet ook veel menselijke figuren, en natuurlijk allerlei sinterklazen die je met een gerust hart op kunt eten. EN VOLG ONS OP FACEBOOK TWITTER @PZCREDACTIE EN INSTRAGRAMPZCREDACTIE 0 Kostenopbouw van uw drinkwater www.evides.nl 0800 5150 Er komt een rechtstreekse bin- nenvaartdienst voor containers tussen de havens van Rotterdam, Zeeland en Gent. Per t december begint logistiek dienstverlener Danser Group uit Sliedrecht er mee. De containerdienst voor de binnenvaart komt tegemoet aan de groeiende vraag naar contai nervervoer over binnenwateren in de zuidwestelijke delta. De ha vens verwachten met deze dienst meer containers over te slaan, zo wel voor im- als export. De ver wachte groei geldt voor de corri dor Rotterdam-Zeeland-Gent. De dienst zal bij de start wekelijks de drie genoemde havens aan doen. De Danser Group denkt dat die frequentie snel kan worden opgevoerd, temeer omdat goede ren steeds vaker via containers worden vervoerd, ook stukgoed. De drie havens kennen zowel veel zee- als binnenvaartoverslag en zijn daardoor belangrijke schakels in het vervoer naar het achterland, dat in het geval van Zeeland Sea ports tot in Zwitserland en diep in Frankrijk reikt. Door de dienst verschuift lading van de weg naar de binnenvaart. De verwachting is dat de dienst binnen twee jaar naar zo'n 15.000 TEU (standaard containermaat) zal groeien. DEN HAAG De gemeente Schouwen-Duiveland mag geen besluit nemen over Brouwersei land totdat het Kustpact is geslo ten. Dat antwoordt minister Mela- nie Schultz van Infrastructuur en Milieu op vragen van de PvdA. Het Kustpact bepaalt waar wel en niet langs de kust gebouwd mag worden. Momenteel is die overeenkomst nog niet defini tief vastgesteld. De gemeente heeft bij het Rijk toestemming gevraagd voor de komst van Brouwerseiland. De minister wacht het definitieve Kustpact af voordat ze daarover besluit. vrijdag 2 december 2016 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator 1 Lo Klantenservice/ dienstverlening Onder andere klantenservice en facturatie Distributie Onder andere aanleg en onderhoud van het leidingnet Productie Onder andere de winning en productie van drinkwater Betrouwbaar en lekker drinkwater, dat is waar wij voor staan. Duurzaam geproduceerd en geleverd tegen lage kosten. In 2017 blijven onze drinkwatertarieven gelijk. Voor 1.000 liter drinkwater betaalt u in 2017 0,90. Het vastrecht bedraagt 59,00 per jaar (bedragen exclusief BTW, Belasting op Leidingwater en eventuele precario). Voor sommige diensten, zoals het maken van aansluitingen, gelden in 2017 nieuwe tarieven. De tarievenregeling kunt u vinden op www.evides.nl of opvragen bij onze Klantenservice. Evides Waterbedrijf levert drinkwater in Zuidwest Nederland. Hier kunt u - samen met 2,5 miljoen andere klanten - vertrouwen op drinkwater van uitstekende kwaliteit, duurzaam geproduceerd en geleverd. 24 uur per dag, 7 dagen per week. waterbedrijf Frank Balkenende Terneuzen V^PQHTSyf MIS DEZE KANS NIET OP DELTA.NL/FOXSPORTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42