Zeeuwen in Medellin aangedaan door vliegramp 8 BRIEVEN U kunt uw brieven (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Praatprogramma Met interesse kennis geno men van het verhaal van An gela de Jong, (16 november) waarin zij pleit voor gewone Nederlanders in praatpro gramma's. De begrippen hoogopgeleid en laagopgeleid duiken vaak op en de eerste hebben na tuurlijk bovenbuikgevoelens en de tweede onderbuikge- voelens. Het zijn in wezen elitaire en snobistische be grippen. Behalve het boek Brave New World met daarin de sociale klassenindeling komt ook Animal Farm in aanmerking waarin alle die ren gelijk zijn maar dat som mige dieren meer gelijk zijn en waar de bovengenoemde begrippen aan de orde ko men. M.F. van Eekhout Oranjedijk 56, Vlissingen Zwarte piet Vroeger werd ik rond deze tijd, als wit jongetje door een zwarte knecht van een heilige roomse baardaap, vol over gave met een roe de zak in ge ranseld. Ik onderging dit lijdzaam, omdat ik wist dat deze zwarte uitgebuite knecht het slacht offer was van een eeuwen lange koloniale onderdruk king van mijn, weliswaar vol komen onbekende, voorou ders. Hij had het volste recht hiertoe, dit om eindelijk deze rekening aan mij, het witte jongetje, te kunnen presente ren. Nu is er een denkgroep van hoogopgeleide intellectuelen opgericht, die stelt dat nu er ook niet witte kindertjes aan deze rechtvaardige wraak zuchtige tuchtiging blootge steld gaan worden, dit een vorm van racisme zou bete kenen. Om met Asterix te spreken 'rare lui die denkers'. Piet Roskam Kelderweg 1, Meliskerke Frituur De frituur aan de Zwinstraat in Retranchement mag nog maar een jaar openblijven. Onbegrijpelijk dat een jonge ondernemer die zo zijn schouders er onderzet om werk en werkgelegenheid te scheppen in Zeeuws-Vlaan- deren zo moet knokken! Zee land vergrijst en jonge men sen trekken naar de overkant 'Holland'. En nu is er een die hier wel wil blijven en die moet uitgerekend zo sappe len om een frituur, die hier al ruim twintig jaar staat weer nieuw leven in te blazen geen permanente vergunning krijgt. WD-fractievoorzitter Almekinders zegt: 'Retran chement is een recreatiedorp daar past een voorziening als deze prima bij.' We moeten trots zijn op zulke jonge ondernemers die zo hun best doen! Dus gun zo iemand het en doe niet zo moeilijk. Ruth Nieuwenhuis Turkijeweg 27, Waterlandkerkje Ouderenzorg Sinds mijn moeder twintig jaar geleden in het verpleeg huis moest is het al slecht ge steld met de ouderenzorg. Ik demonstreerde ervoor in den Haag. Veel politiek geklets, maar het werd ieder jaar slechter. Ik hoor nu dezelfde verhalen en kan voorspellen dat het toch weer slechter zal worden. Alle partijen geven liever de centen uit aan over bodige producten dan aan de zorg voor bejaarden. Ergerlijk is dat regelmatig van die be kende figuren in het nieuws komen met iets dat helemaal geen nieuws is. En dan hoor ik de bekende reacties van politici die de burger voor de gek blijven houden. Het ver minderen van de zorg voor de minder draagkrachtige bur gers gaat gewoon door. Ook hier is behoefte aan een 'Trumpje' zodat de burger kan zien dat hij liever zo'n fi guur heeft dan dezelfde rege ring. H. Gericke Singel 65, Westdorpe Hondenbelasting Je zult maar wethouder Meeuwisse zijn in Goes en door je eigen financieel wan beleid hondenbelasting moe ten invoeren, enkel en alleen om het tekort op de gemeen tebegroting wat minder te doen zijn. Er staat kennelijk niets tegenover. Worden er weer hondenpoepzakjes in gevoerd? Van welke politieke partij is zijn ook al weer? J.Vos Lepelstraat 22, Wolphaartsdijk Een brok in zijn keel had Erik de Kok uit Wolphaartsdijk, toen hij las dat er maandagavond een vlieg tuig bij de Colombiaanse stad Me dellin was neergestort. Hij en zijn vriendin Kyra Katsman verblijven er een paar dagen tijdens hun we reldreis. „Een mensenmassa was aan het huilen, klappen en zin gen." Het stel had die avond nog kaart jes voor de voetbalwedstrijd Atle- tico Nacional-Chapecoense ge kocht. „Ik was als een kind zo blij", vertelt Erik vanuit Colombia, „en had een foto van de kaartjes ver stuurd naar vrienden en familie." Maar van die euforie was de vol gende ochtend niets meer over. De selectie van Chapecoense was gro tendeels verongelukt, las hij in app'jes die hij kreeg van vrienden. „Ik heb mijn vriendin wakker ge maakt. Die was ook erg ontdaan." „We zouden eigenlijk gisteren (donderdag) verder reizen, maar za terdag speelt Atletico Nacional weer een thuiswedstrijd. Tegen Bogota Millionares. Daar wil ik naartoe. Ik verwacht nog meer emotie bij deze wedstrijd. Er is niet één belangrijk iemand overleden, maar een heel voetbalteam. Deze club leeft enorm mee met Chapecoense." Ook in de stad zelf heerst berus ting. Zo bezochten ze de herden kingsbijeenkomst in het stadion. Erik: „De metro's zaten overvol. Er was opgeroepen om in het wit te komen en een witte kaars mee te nemen. Daar werd massaal gehoor aan gegeven. Buiten het stadion stond een mensenmassa bij een groot scherm. Er werd heel emoti oneel gereageerd op toespraken van verschillende mensen. Er werd geklapt, gehuild en gezongen. Op het plein buiten het stadion zijn alle Zuid-Amerikaanse landen in een soort van tegels benoemd. Bij 'Brazil' stonden kaarsen te bran den." Bij de vliegramp kwamen 71 mensen om het leven. „Maar aan de niet-voetballers wordt door de me dia helaas geen aandacht besteed", zegt Erik. Zondag vliegen hij en Kyra naar de kust, naar Cartagena. „Met de 'Ryanair' van Colombia. Ik verwacht niet meer zenuwachtig te zijn dan anders. We zullen wel aan de mensen denken die in het vlieg tuig zaten." vrijdag 2 december 2016 MEDELLI'N/WOLPHAARTSDIJK Berusting Erik de Kok en zijn vriendin Kyra Katsman. fotoerikdekok Briefschrijver H. Gericke uit Westdorpe voorspelt dat de ouderenzorg komende periode opnieuw slechter wordt, foto roos koole/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41