Festivalterrein vult het glazen huis aan Broederband wijkt voor nieuwe Singel 7 r 50% van de collectie met 50% korting GELUKKIG, ANDRE IS TERUG! „We doen alles op eigen kracht", vertelt Anne Kaijser van Koudekerke SR. „Op dit moment zijn er al zo'n honderd vrijwilli gers, maar we kunnen nog wel meer gastvrouwen gebruiken." Het glazen huis wordt op de stoep voor galerie De Pastorie neergezet. Drie dj's nemen er vanaf 18 december zeven dagen hun intrek. Anne: „De materialen voor het huis komen nu onze kant op. De straat voor De Pastorie gaat deels dicht. Dat stuk wordt samen met het grasveld voor de kerk het festivalterrein. Met een grote tent met muziekpodium, biertap, backstageruimte voor artiesten en gasten en wc's. Een kleiner po dium staat op een grote vrachtwa genaanhanger. Er komen eetten tjes en het hele terrein wordt in kerstsfeer aangekleed" In 2012 en 2013 stond het het Glazen Huis in Oostkapelle, daarna in Westka- pelle en vorig jaar in Domburg. 18 december worden de dj's Sander Op dit moment zijn er al zo'n honderd vrijwilligers Willemse, Yorben Weststrate en Jeroen van Goethem om 20.00 uur ingesloten. Zij draaien, zonder te eten, tegen betaling plaatjes en ontvangen gasten. De oude Broederband aan de Van Dishoeckstraat, de voormalige winkel van de SDAP, ruimt vol gend jaar het veld. Het ruim 100- jarige gebouw, meest recent in ge bruik bij een verfhandel, staat in de weg voor het doortrekken van de Singel naar de nieuwe woon wijken die verschijnen op het Scheldekwartier. De gemeente onderhandelt met de eigenaar voor aankoop. Ook van Prins Glas wil de gemeente de grond heb ben. De Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereniging van de voorloper van de PvdA eindigde de activiteiten aan de Van Dis hoeckstraat 40 in de jaren 60. Langzamerhand worden de uit voerders van de woningbouw in het Scheldekwartier bekend, blijkt uit de nieuwe grondexploi tatie van Vlissingen. In een van de eerste raadsvergaderingen van ko mend jaar worden de plannen ge presenteerd. WVO Zorg heeft plannen voor 150 woningen nabij de Zware Plaatwerkerij aan de Kop van het Dok. VolkerWessels Vastgoed wil 80 tot 100 appartementen bouwen aan de noordkant van het Dok, waar nu de studenten in de woon eenheden zitten. VolkerWessels betaalt 5,2 miljoen voor die plek, 2 miljoen minder dan Vlissingen had gehoopt. Een te laag bod voor de grond in Scheldekwartier-Noord was voor Vlissingen reden om af te zien van verkoop aan de bouwgroep Zeeuwse Kwartiermakers. Inmiddels zijn er diverse nieuwe gegadigden voor dat ge bied, zij het met kleinschaliger plannen, meldt wethouder John de Jonge. Daarvoor moet het ge bouw van meubelfabriek Arabesk ook wijken. De gemeente wil dat ook kopen. Een zucht van opluchting golfde gisteren door Mid delburg. André is er weer! André Vandepitte, van André's Bloemenhal. Met een nieuwe winkel in de Sint Janstraat: De Bloemenman van de Stad. De kiosk op de Markt was een maand geleden plots dicht. Twee jaar geleden verkocht André deze zaak, maar hij bleef er wel werken. De nieuwe eige naar ging onlangs failliet. Maar André (40) wilde door. „Ik weet niet wat ik anders zou kunnen. Ik ben geboren tussen de bloemen." Zijn ouders hadden de bloemenzaak op het Bodenplein, daarna stond An dré in de kiosk op de Markt. „Altijd in de stad. Daarom de winkelnaam: De Bloemenman van de Stad." Hij was een vast adres voor veel Middelburgers. En is dat meteen weer. Handjes schudden, zoenen. En vrouwen die verzuchten: „Gelukkig, je bent te rug." De enorme belangstelling verrast hem. „Na tuurlijk, ik had geen marktonderzoek nodig, ik wist wel dat ik iets betekende. Maar dit? De mensen zijn echt opgelucht. Misschien onderschat ik mezelf, maar het is hartverwarmend." Verwarmend is ook de winkel. André lacht: „Ik sta voor het eerst binnen. Ik heb mijn hele leven buiten gewerkt." foto lex de meester joossewonen.nl vrijdag 2 december 2016 Voor het glazen huis van Seri ous Request (SR) aan het Kou- dekerkse Dorpsplein komt een compleet festivalterrein. Met muziekpodia, tap, wc's en eet tentjes. Annemarie Zevenbergen Koudekerke - Anne Kaijser, Koudekerke SR Claudia Sondervan Vlissingen Maurits Sep Middelburg We hebben een nieuwe succesvolle lijn ingezet. Om deze nieuwe lijn van Joosse Wonen nog beter vorm te geven gaat ruim 50% van onze collectie eruit. Kom langs en profiteer van onze MEGA SALE. WONEM- Langstraat 2, Arnemuiden T. 0118-601273

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40