Extra voordeel bij EMTÉ Koudekerke en Vlissingen 5 Verkeersprotest Kloetingenaar in kiem gesmoord Geen Zeeuwse Appeltjes van Oranje Drugshandel in Westdorpe Illustrator Danker Jan Oreel kondigde aan zijn auto uit protest dwars op de weg te willen parkeren. De politie voorkwam de actie. 112 NIEUWS Hennepteler gepakt Aanhouding schietpartij Witheet was en is hij, Danker-Jan Oreel uit Kloe- tinge. De bewoner van de Oostmolenweg moest deze week constateren dat zijn spiegel van zijn auto was gereden. Niet voor de eerste keer, ook niet voor de tweede of derde. Nee, het was de tiende keer. Een 'jubileum' dat Oreel niet onopgemerkt voorbij wilde laten gaan. En dus kondigde hij aan zijn auto donderdagoch tend dwars op de weg te zetten. 'Wie door de Oostmolenweg meent te moeten, kan beter een andere route kiezen. Zoek het uit', brieste hij op Facebook. Maar de burgemeester en ook de politie vonden de actie een minder goed idee. Zij raadden Oreel met klem af zijn voornemen uit te voeren. Het is verboden en ook de ver keersveiligheid komt in het ge ding, werd hem te kennen gege ven. „Je zou een opstopping krij gen en misschien zouden er auto's stil komen te staan op de verderop gelegen spoorwegovergang", zegt Oreel. „Daar zou ik rekening mee hebben gehouden door daar ie mand neer te zetten, maar als er iets gebeurt ben ik verantwoorde lijk." En dus koos hij eieren voor zijn geld, maar niet van harte. Oreel en ook andere bewoners lo pen al langer te hoop tegen de ver keerssituatie in de Oostmolenweg. De van origine smalle landbouw- weg wordt als een sluiproute ge bruikt en bovendien wordt er veel te hard gereden. „Je weet niet wat er aan halve zolen komt langsjassen", zegt de illustrator. Dat heeft hem dus inmiddels tien spiegels gekost, maar ook anderen zijn niet gevrij waard gebleven van schade. „Bij een buurvrouw is vorig jaar haar complete portier er uit gereden", zegt Oreel. De daders rijden als het even kan door, bewoners kunnen zelf voor de schade opdraaien. Oreel heeft twee keer aangifte ge daan, maar ziet daar vanwege de Bij de buurvrouw is vorig jaar haar complete portier eruit gereden rompslomp inmiddels van af. De gemeente heeft ooit drie maanden een snelheidsmeting ge houden, maar constateerde geen gekke dingen. Voor maatregelen zijn de verkeersbewegingen vol gens de gemeente te gering, boven dien zal de nieuwe aansluiting op de A58 het sluipprobleem oplossen, is de verwachting. Oreel moet het nog zien. „Automobilisten rijden ook gerust door het fietstunneltje als ze niet op de vuilniswagen wil len wachten. Zolang er geen onge lukken gebeuren, wordt er niet op getreden." De oplossing is volgens hem dat de weg zo wordt ingericht dat er niet hard gereden kan wor den. Tot die tijd houdt Oreel er re kening mee dat zijn spiegel vaker zal sneuvelen. Heeft zijn actie dan wel iets opgeleverd? „Jawel, er komt een gesprek met de politie, zover was ik nog niet eerder gekomen." VLISSINGEN Geen enkel Zeeuws project maakt kans op een Appeltje van Oranje. Dat komt omdat weinig projecten zich hebben aangemeld. Dit jaar kunnen Zeeuwen stemmen op tien kanshebbers uit Noord-Brabant en Limburg die zich inzetten voor kwetsbare kinderen. „Zeeland valt samen met Brabant en Limburg onder regio Zuid", zegt Nerina Vilchez van het Oranjefonds. „Er zijn maar weinig Zeeuwse projecten die zich aanmelden." Stemmen kan van 2 tot en met 11 december via www.oranje- fonds.nl/stem. De Appeltjes van Oranje worden in mei uitgereikt door koning Willem-Alexander. Laatste week playmobil, lever de spaarkaarten in! Grimbergen dubbel 6.49 Worsten- of saucijzenbroodjes 0.55-0.1 vrijdag 2 december 2016 WESTDORPE De politie heeft woensdag in Zeeuws-Vlaanderen drie woningen bezocht wegens drugshandel. Twee perso nen werden aangehouden, drie anderen kregen een boete van 300 euro. In de Jan Dellaertstraat in Westdorpe viel de politie binnen omdat er was ge meld dat er vanuit het pand drugs verhandeld zou wor den. In Sas van Gent be zocht de politie huizen aan de Tramstraat en het Bol werk. Alle goederen zijn in beslag genomen. VLISSINGEN In twee wo ningen aan het Marnixplein en de Batenburg in Vlissin- gen zijn dinsdag twee hen nepkwekerijen geruimd. De politie heeft daarbij één aanhouding verricht. In de woning aan de Baten burg werd een 35-jarige Vlissinger aangehouden. Hij is overgebracht naar een politiecel in Torentijd. De 108 planten in het huis zijn geruimd. Een kleinere kwekerij werd aangetroffen in de woning aan het Marnixplein: daar werden zes planten ge ruimd. Omdat er niemand aanwezig was, zal de be woner van het pand zich moeten melden op het poli tiebureau. MIDDELBURG De politie heeft gisteren een 37-ja- rige Goesenaar opgepakt voor mogelijke betrokken heid bij een schietincident op zondagavond 17 juli 2016 op industrieterrein Ar- nestein in Middelburg. Uit het rechercheonder zoek is gebleken dat op die avond rond 20.00 uur een witte auto werd klemgere den door de bestuurder van een donkere auto. Ver volgens is er door de inzit tenden van de witte auto op de inzittenden van de donkere auto geschoten. De politie trof ter plaatse (patroon)hulzen aan. De 37-jarige Goesenaar is aangehouden na uitgebreid onderzoek. De verdachte zit vast in Torentijd. 'Na tien gesneuvelde spiegels was de maat vol' Luc Oggel -Danker Jan Oreel (gedupeerde) EMTÉ Koudekerke - Badhuisstraat 6 0118 55 13 40 1 EMTÉ Vlissingen - van Hogendorpweg 93 0118 46 57 81 Danker Jan Oreel zette voor de foto even zijn auto dwars op de weg. foto mechteldjansen dubbel 6=4 SUPERMARKTEN WEEK 48 geldig van zondag 27 november t/m zaterdag 3 december 2016 6-pack, 6 x 30 cl per stuk*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38