G. van Doven 'Drugspand' hoeft niet dicht 'Ik ben moslim, ik doe zoiets niet' 'Mijn wereld stortte in' Blijft weg op doktersadvies 'Gesprek belangrijker dan seks' 'Twijfels na afloop van de seks' Behandeling bij verstek 'Nu vraag ik om een ID' 4 Uw keuken en badkamer specialist! ze ZEDENZAAK DERDE DAG IN DE RECHTBANK Tijdens de derde dag van het grote zedenproces moesten zeven 'klanten' van een minderjarige prostituee voor de rechtbank verschijnen. Vier deden dat daadwerkelijk en vertelden hun verhaal. „Ik wist niet dat ze zo jong was." Vandaag moeten nog zes mannen voor de drie rechters verschijnen. De strafzaak tegen de veertiende 'klant' staat 8 december gepland. Maandag 19 december is de uitspraak. Verdachte 1 Verdachte 2 Verdachte 3 Verdachte 4 Verdachte 5 Verdachte 6 Verdachte 7 De politie viel in april met groot machtsvertoon binnen bij het be drijf. Er werden in eerste instantie vier verdachten opgepakt en in het gebouw werden volgens de politie honderden kilo's cocaïne aange troffen. Gemeenten hebben de be voegdheid om panden waar drugs is gevonden te sluiten en dat voor nemen sprak burgemeester Ger van de Velde van Tholen dan ook uit. Het gebouw zou een jaar op slot gaan. Tegen dat besluit werd be zwaar gemaakt. Na meer informa tie te hebben ingewonnen, besluit de burgemeester af te zien van deze sluiting. De gemeente stelt dat de drugs helemaal nooit in het pand aanwe- Na meer informatie te hebben ingewonnen, besluit de burgemeester af te zien van sluiting zig zijn geweest en dat is een voor waarde om tot sluiting over te mo gen gaan. Volgens de gemeente vond de inval bij het bedrijf plaats, nadat in de haven van Antwerpen een container met cocaïne was aangetroffen. De container is daarna door de Belgische politie ter plaatse leeggehaald en daarna doorgevoerd naar de geplande eindbestemming in Sint Philips land. De gemeente benadrukt dat er nog wel een strafrechtelijk onder zoek loopt tegen de verdachten. Dat zijn een broer en zus, de eige naren van het bedrijf. Twee chauf feurs, die tijdens de inval ook wer den opgepakt, kwamen snel weer vrij. vrijdag 2 december 2016 Vier 'klanten' doen hun verhaal Emile Calon Middelburg Een inwoner (49) van de gemeente Middel burg. Eis: Acht maanden waarvan drie voor waardelijk. Ik ben moslim, ik doe zoiets niet. Dat waren de woor den van een 49-jarige inwoner van de gemeente Mid delburg toen de politie hem confronteerde met de aanklacht van betaalde seks met een minderjarig meisje. De man verscheen donderdag niet voor de rechtbank omdat hij gewond was. De Middelburger liet, aldus het OM, het meisje bij hem thuis komen voor seks. Volgens de verdachte heeft de politie het bewijsmateriaal gemanipuleerd. Inwoner van de ge meente Goes (46). Eis: Vier maanden waarvan twee voor waardelijk. Inwoner van de ge meente Vlissingen (27). Eis: Zes maanden waarvan drie voor waardelijk. Deze Vlissinger verscheen op doktersadvies niet voor de rechtbank. Hij heeft zelfmoordneigingen en kan een openbare zitting niet aan. Hij liet het meisje bij hem thuis komen en ze hadden betaalde seks. Vol gens de raadsman zei ze dat ze met de auto was waardoor hij dacht dat ze zeker achttien was. Zijn vriendin en werkgever weten van de verdenking. Het is de vraag of hij zijn baan kan behouden. Inwoner van de ge meente Veere (30). Eis: acht maanden waarvan drie voor waardelijk. Man verscheen wel voor de rechtbank en vertelde dat hij door een psychische stoornis heel moeilijk een re latie kan aangaan. Daarom laat hij af en toe een pros tituee komen. „Het gesprek is belangrijker dan de seks." Volgens hem had hij geen 'klik' met het meisje en is ze door hem naar Middelburg gebracht zonder dat ze seks hebben gehad. Volgens de officier was er wel seks en ze baseert zich op de verkla- I ring van het meisje. Inwoner gemeente Vlissingen (43). Eis: acht maanden waarvan drie voor waardelijk. De man verscheen voor de rechtbank en vertelde dat hij regelmatig een prostituee liet komen, vooral als hij softdrugs gebruikt had. Toen het meisje was geweest had hij na afloop twijfels over of ze dit werk wel vrijwil lig deed en of ze wel 23 jaar was, zoals in de adver tentie stond. De raadsman vindt de eis van de officier k niet in verhouding staan tot was er is gebeurd. „Als de seks negen weken later was gebeurd, I was ze meerderjarig geweest." De man schaamt zich diep voor wat hij deed en voor wat het meisje is overkomen. „Mijn wereld stortte in toen ik hoorde dat ze zeventien was en werd gedwon gen." Hij ontmoette haar in Vlissingen tijdens een car- date en zij trok hem af. De man heeft een relatie maar niemand in zijn omgeving weet dat hij wordt verdacht van seksueel misbruik. De man verscheen voor de l rechtbank omdat hij het belangrijk vindt zijn ver- I haal te doen en verantwoording af te leggen. Inwoner gemeente Woensdrecht (41). Eis: Acht maanden cel waarvan drie voor waardelijk. De man verscheen niet voor de rechtbank en had ook geen advocaat in de arm genomen om hem te verde digen. Volgens de officier van justitie had de verdachte op 15 november 2014 seks met het minderjarige meisje in een woning in Vlissingen. De politie kwam hem, en de andere verdachten, op het spoor aan de k hand van de gegevens in de telefoon van het meisje. Ze had veel WhatsApp-berichten en tele- I foonnummers van haar klanten bewaard. Inwoner gemeente Borsele (30). Eis: Zes maanden cel waarvan drie voor waardelijk. Hij verscheen zonder advocaat voor de rechtbank. De man vertelde dat hij alleenstaand is en vaker een prostituee bezoekt. Sinds hij is verhoord in verband met deze zaal wil hij altijd de ID zien van een prosti tuee. „Als ze dat niet willen, dan loop ik weg." Hij had seks met het meisje in een woning in Vlissingen. Nie- k mand weet dat hij terechtstaat, ook zijn familie en vrienden niet. „Ik weet niet hoe ik dat moet ver- I tellen", zei hij tegen de rechters. TOTAAL INSTALLATEUR ALLES IN ÉÉN HAND www.vanbovenkeukens.nl KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 's avonds afspraak mogelijk Het pand van papierhandel Bechthold aan de Industrieweg in Sint Philipsland wordt toch niet gesloten door de ge meente Tholen. Rob Paardekam Sint Philipsland 800 m2 pure inspiratie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37