PSVen Willems vinden elkaar ZIGGO SPORT KANAAL 14 30 fTi ZIGGO \£-\SPORT E HIGHLIGHTS VAN DEZE WEEK Hij was ooit dé lead-out van het wielerpeloton. „Wat Tom kan, dat kunnen er maar weinig", sprak zijn voormalige ploeggenoot John Degenkolb in 2013 aan de voor avond van de Tour de France lo vend over de 32-jarige Tukker. In die ronde hielp Tom Veelers de an dere Duitse topsprinter van Ar- gos-Shimano, Marcel Kittel, toen aan twee ritzeges. In de volle fina le ging de inwoner van Ootmar- sum dat jaar nog flink onderuit, nadat hij in aanraking was geko men met de Brit Mark Cavendish. Gehavend, de kleren helemaal ka pot, kwam Veelers over de streep. Een jaar later lanceerde hij Kittel viermaal succesvol in de Tour. Het duo voelde elkaar vlekkeloos aan. Waar Veelers heen stuurde, daar volgde Kittel. Blindelings. Kraakbeen Vorig jaar moest Veelers de Tour aan zich voorbij laten gaan. Eerder in 2015 was hij geopereerd aan zijn knie, het herstel verliep niet naar wens. Hij moest nogmaals on der het mes. Een gaatje van drie millimeter doorsnee in het kraak been is de veroorzaker van pijn, ongemak en nu dus het einde van zijn actieve wielercarrière. Begin afgelopen september, een jaar na zijn laatste koers, dacht Veelers er nog heel anders over. Hij sprak over 'terugkeren op het oude niveau en nog een x-aantal jaren fietsen. Pijnvrij'. Natuurlijk voelde en had hij ook wel twijfels gedurende het lange revalidatie- proces, maar van opgeven wilde Veelers niets weten. „Ik wil mijn wielercarrière niet zo eindigen. Ik wil niet dan mijn laatste koers die ene wedstrijd in Frankrijk was, af sluiten zonder een goed gevoel", wees hij naar de GP Ouest Fran- ce-Plouay op 30 augustus van het vorig jaar. Veelers droomde ervan dat zijn vrouw met hun twee kinderen naar een koers zouden gaan, om hem daar te zien rijden. „Hun va der, de wielrenner", besloot hij het verhaal vier maanden terug. In 2008 kwam Veelers over als coureur van de Rabobank-oplei- dingsploeg en werd hij profrenner bij wat toen nog Skil-Shimano heette. Daarvoor had hij in het oranje van de bankiersformatie on der meer nog drie etappes en de eindoverwinning in Olympia's Tour op zijn naam geschreven en wist hij de beloftenversie van Pa- rijs-Roubaix te winnen. Ik zie geen andere mogelijkheid dan nu te stoppen De kasseienklassieker was een van zijn favoriete wedstrijden, die hij in 2010 als dertiende en beste Nederlander wist af te sluiten. Als profrenner won hij viermaal: twee keer een rit in de Ronde van Qinghai Lake (in 2008 en 2009) en etappes in de Ronde van Hai nan en de Tour de Wallonië Picar- de (beide in 2011). Veelers bleef die ploeg als ren ner negen jaar trouw en zag de for matie beter worden en groeien tot de huidige World-Tourploeg Giant-Alpecin. Hij blijft bij het wielerteam, waar Veelers een nieu we functie krijgt in de staf van de ploeg. Wat Veelers gaat doen bij Sunweb, zoals de ploeg vanaf ko mend seizoen gaat heten, is nog onduidelijk. In zijn gisteren aange kondigde afscheid blikt Veelers ook al vooruit. „Ik zie geen andere mogelijkheid dan nu te stoppen. Ik richt me nu op de rol die ik bin nen het team ga vervullen. Ik kijk uit naar de volgende stap." POWERED BY GRATIS VOOR ALLE ZIGGO KLANTEN De linksback wil niet transfer vrij weg en heeft in Eindhoven aangegeven dat een club die hem wil overnemen in de bui del moet tasten. PSV heeft in het verleden ook met Memphis Depay en Georginio Wijnal- dum soortgelijke afspraken ge maakt en dat pakte voor alle partijen goed uit. Willems kan tot medio 2018 tekenen, zo is eerder door PSV al gemeld. Het aanstaande akkoord wordt bevestigd door zijn zaak waarnemer Sigi Lens. „Het is voor ons duidelijk. Jetro staat in middels al een tijd onder con tract bij PSV en de club is goed voor hem geweest. Er waren ge noeg clubs geïnteresseerd om hem transfervrij over te ne men, maar daar is Jetro zelf niet in geïnteresseerd." Willems werkt zakelijk al ja ren met de ervaren Lens en laat ook zijn vader een belangrijk woordje meespreken bij onder handelingen met clubs. Al bij Sparta werd Willems senior ge prezen om zijn constructieve houding richting de Rotterdam mers. Willems herstelt momenteel van een hoofdblessure en moet bij PSV het duel met Roda JC (morgen) zeer waarschijnlijk nog overslaan. Gisteren ont brak hij bij de groepstraining. Joshua Brenet is wel terug, al zal hij in Kerkrade vermoede lijk nog op de bank starten. Willems en PSV zoeken nog naar een moment om het nade rende akkoord bekend te ma ken. Dit zou volgende week al kunnen gebeuren, geeft Lens aan, als alle mondelinge afspra ken zijn uitgewerkt. PSV hoopt dat de linksback fit en uitge rust aan de winterstop begint en heeft er alle vertrouwen in dat hij daarna het hoge niveau van seizoen 2014/2015 weer kan terugkrijgen. vrijdag 2 december 2016 Wat Tom Veelers kon, dat konden er maar heel weinig Nog geen vier maanden geleden zat Tom Veelers (32) nog vol hoop en ambitie. Hij had zijn laat ste koers zeker niet gereden, hij wilde weer profrenner worden. Gisteren kwam het bericht dat zijn actieve carrière voorbij is. Per direct. Ralph Blijlevens Enschede —Tom Veelers (32) De absolute kraker van het voetbalweek end zie je zaterdag uiteraard op Ziggo Sport! In de immer spectaculaire Clasico tussen Barcelona en Real Madrid staat altijd meer op het spel dan enkel de winst. Toch zal Barca dit keer alle zeilen moeten bijzetten, want de achterstand op de onge slagen koploper Real is inmiddels zes punten. Rondo is hét nieuwe voetbalpraatprogram ma op de zondagavond. Met uiteraard Jack van Gelder als presentator en vaste gasten Wim Kieft en Jan van Halst, wordt het weekend tot in de puntjes geanalyseerd. Ruud Gullit schuift ook regelmatig aan en het vijftal wordt iedere week met nog een gast gecompleteerd. Ook dit seizoen kijk je iedere maandagavond om 19.00 uur naar Peptalk, de talkshow van Jack van Gelder en Frank Evenblij. Samen blikken ze terug op de afgelopen week en de beste sporters en andere prominenten uit het wereldje schuiven aan. Met dit keer onder meer Remy Bonjasky, Khalid Boulahrouz en Ronald Koeman in de uitzending. Het Formule 1-seizoen zit erop, maar Ziggo Sport is er nog niet klaar mee! Zondag geniet je anderhalf uur lang van een live talkshow met Rob Kamphues, Robert Doornbos, Tom Coronel, ülav Mol en Jack Plooij. De kenners blikken terug op onder meer de wereldtitel van Nico Rosberg en uiteraard al het spektakel waar Max Verstappen voor zorgde. Jetro Willems foto pro shots Jetro Willems (22) en PSV zijn na maandenlange specula ties en een reeks gesprekken op hoofdlijnen akkoord over een nieuw contract. Rik Elfrink Eindhoven A Tom Veelers geflankeerd door Marcel Kittel (links) en John Degenkolb (rechts), foto pim ras F1 2016 LIVE TALKSHOW Zondag 4 dec. 14.00u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31