O. 28 Ter Mors liet individuele shorttrack vallen Jorien ter Mors rijdt vandaag in Astana haar eerste wereldbekerwedstrijd langebaan sinds haar keuze te stoppen met individueel shorttrack. Kort Matchfixing 'x Kort geding ADO na kerst Het kort geding dat ADO Den Haag heeft aangespannen tegen United Vansen, het be drijf van de Chinese grootaandeelhouder Hui Wang (foto), dient op 28 december. ADO wil afdwingen dat Wang aan zijn fi nanciële verplichtingen gaat voldoen. Het kan nu geen sluitende jaarrekening overleg gen aan de KNVB en vreest voor sancties. Van Bemmel beloond Hennie van Bemmel (63) blijft tot en met de Olympische Spelen van 2020 in Tokio bondscoach van de Nederlandse boksers. Hij slaat een aanbieding vanuit Duitsland af. Ook directeur Peter Bonthuis verlengde zijn contract. Mede dankzij de inspannin gen van Van Bemmel deden in Rio voor het eerst sinds Barcelona 1992 weer Nederland se boksers aan de Spelen mee. 'Ronaldinho naar Chape' Na de vliegtuigramp in Colombia, waarbij een groot deel van de selectie van de Brazili aanse ploeg Chapecoense om het leven kwam, moet de club op zoek naar nieuwe spelers. Daarbij circuleert hardnekkig de naam van de Braziliaan Ronaldinho (36). Met de hashtag #ronaldinhonachape probe ren fans hem ervan te overtuigen een jaar lang zonder salaris voor de club te spelen. UITSLAGEN België Wereldelftal Voor de ingang van ijs stadion Alau in Asta na staat een rij, maar Jorien ter Mors slaat linksaf. „Verderop kun je er ook in", roept ze over haar schouder. De andere schaatsers blijven bij de hoofdingang staan. Je kunt het ty perend voor haar noemen. Zelfs nu ze afscheid heeft genomen van haar indivi duele shorttrackcarrière en écht lange- baner is, gaat ze haar eigen weg. Nog al tijd is ze een buitenbeentje. Sinds Ter Mors (26) twee weken gele den bekendmaakte dat ze in de toe komst alleen voor het aflossingsteam beschikbaar is, kwam er veel op haar af, zegt ze. Sommige mensen juichten het toe, anderen, shorttrackfans, vonden het zonde. „Ik moet het nog steeds alle maal een plekje geven. Ook al was ik het plezier om te racen kwijt, het was ook geen makkelijke beslissing." In Astana rijdt ze dit weekeinde haar eerste langebaanwedstrijden met die nieuwe status. „Dubbel, want dit toer nooi stond sowieso al op de planning. Soms denk ik er daardoor niet over na, op andere momenten besefik het weer." Trainingen zijn ook anders, ze traint nog steeds met de nationale selec tie van shorttrackbondscoach Jeroen Ot ter en zal dat ook blijven doen, omdat ze in het succes van dat programma ge looft. „Maar als ik shorttrack hoefik niet meer roekeloos in te halen, dat risi co neem ik niet meer." Door haar WK-resultaten van vorig jaar - ze won zowel de 1000 als de 1500 meter, start ze ondanks dat ze later in stroomt in het wereldbekercircuit in de A-groep. „Gelukkig wel. Ik ben hier voor een ding: de winst." Als haar vriend vanuit Nederland klaagt dat hij nog geen foto heeft gezien van de omge ving, heeft hij pech. Na drie dagen in Astana is dat Ter Mors nog steeds niet gelukt. In de wonderlijke hoofdstad van Kazachstan leeft ze het monotone ritme van een topsporter: eten, trainen, slapen. „Misschien morgen." Busritjes Haar indruk van de stad verzamelde ze in de paar ritjes met de bus van hotel naar ijsbaan. De eerste dag keek ze voor al of ze de route misschien ook lopend af zou kunnen. - Nee. Nèt te lang en te koud.- Daarna verbaasde ze zich; protse rige gebouwen van marmer, van goud of bedekt met neonlicht, tot het plots overging naar een uitzicht van plaggen hutten op uitgestrekte steppe. Over die gebouwen: „Een Dubai-ach- vrijdag 2 december 2016 VOETBAL BOKSEN VOETBAL De kalender van WorldTour telt komend jaar 38 koersen. De Ronde van Guangxi prijkt komend jaar voor het eerst op de wieler- kalender, duurt zes dagen en gaat door een toeristische regio in het zuiden van China. De Canadese Milos Raonic breekt verras send met tenniscoach Carlos Moya, onder wie hij naar de derde plaats op de wereldrang lijst klom, achter Andy Murray en Novak Djoko- vic. De reden voor de breuk is onbekend. Real Madrid-ster Gareth Bale keert moge lijk pas in april 2017 terug van zijn enkelblessu re, die ernstiger lijkt dan verwacht. De Welsh men mist daardoor icirca 25 wedstrijden van de Koninklijke in alle competities. VOETBAL EREDIVISIE Programma. Vandaag, 20.00 uur: Heracles Alme lo - NEC. Morgen,18.30 uur: Go Ahead Eagles - sc Heerenveen. 19.45 uur: Roda JC - PSV, Excel sior - AZ. 20.45 uur: Vitesse - PEC Zwolle. Zon dag, 12.30 uur: ADO Den Haag - FC Utrecht. 14.30 uur: Feyenoord - Sparta R'dam, Willem II - FC Twente. 16.45 uur: Ajax - FC Groningen. EERSTE DIVISIE Programma. Vandaag, 20.00 uur: FC Dor drecht - FC Den Bosch, NAC Breda - Almere City FC, RKC Waalwijk - MVV Maastricht, FC Volen- dam - Fortuna Sittard, SC Cambuur - Jong Ajax, VVV-Venlo - Telstar, Helmond Sport - FC Eindho ven, De Graafschap - FC Oss, Jong FC Utrecht - FC Emmen, Jong PSV - Achilles'29. u De Spaanse politie heeft 34 mensen gearres teerd die ver dacht worden van betrokken heid bij match fixing in het ten nis. Onder hen zes tennissers. Het gaat om duels in Spanje en Portugal. i Voor de derde keer op een rij is BMC-renner Greg Van Aver- maet (foto) uitge roepen tot wiel renner van het jaar in België. In 2014 en 2015 won hij ook al. Jolien D'Hoore is gekozen tot ren- ster van het jaar. 0 Geen enkele Ne derlandse voet baller maakt kans op een plek in het we reldelftal van het jaar. Gisteren werd een lijst met 55 kandida ten gepresen teerd. Arjen Rob ben haalde in 2014 het elftal. ■c o Lisette van der Geest Astana T Jorien ter Mors als shorttrackster door de bocht, fotoafp 'Moet het nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29