Vrouw Andries Knevel: nog een lange weg te gaan 23 I NOS NIEUW DECOR „Ik kan alleen maar zeggen dat ik dat gewel dig zou vinden. Ik heb veel zin om die blues songs live te gaan spelen. We zijn nog lang niet uitgespeeld." PASPOORT HELLO! - Ujf* 'V. „Ik vind het heerlijk. Echt heerlijk. Mijn volwassen kinderen zijn ook dol op die twee kleine meisjes. En ze doen het fantastisch. Net als Sally, mijn vrouw. Ze is een geweldige moeder." „Tuurlijk. Die 70 is maar een getal. Ik voel me geweldig. Ik ben zes maanden geleden gestopt met sigaretten en met drank en drugs al zes jaar. Fingers cros sed dat het zo blijft, want zo wil ik nog wel even door." „Het past bij onze leeftijd. We worden er niet jonger op, hè. En we moeten aan Micks stem denken. Die heeft meer rust nodig dan vroeger." „Die twee gaan gewoon, mee! Ze waren erbij tijdens onze concerten in de woestijn (op het classic-rockfestival Desert Trip, red.) en ook tijdens trips naar New York, Boston en Canada. Ze zijn zes maanden oud en nu al ervaren reizigers én rock-'n-rollers." EO-coryfee Andries Knevel (64) is weliswaar weer thuis, maar zijn herstel zal nog een lange tijd ver gen. De presentator liep eerder dit jaar in Bolivia een ernstige legio- nellabesmetting op en werd de af gelopen tijd verzorgd op de ver- pleegafdeling. „Hij heeft nog een lange weg te gaan", zegt zijn vrouw Rietje Bakker, aan de deur, thuis in Huizen. Haar man ligt binnen op bed. Op Twitter schreef Knevel giste ren zelf over zijn thuiskomst: „Gisteren nog onverwacht snel thuis na dertig dagen ernstige ziekte. Dankbaar, ook voor zoveel medeleven en gebeden. Nu lang zaam herstellen." Al zoekt de EO-coryfee daarmee zelf weer voorzichtig het grote pu bliek op, zijn her stel zal nog een tijd duren. „An dries heeft die tweet gestuurd omdat hij vindt dat de mensen het recht hebben iets te weten, maar hij heeft drie weken op de inten sive care gelegen, legionella is de zwaarste longontsteking die je kunt hebben", zegt zijn vrouw. „Het is echt heel ernstig geweest. Voor zijn herstel heeft hij nog een lange weg te gaan." Knevel ligt nog vooral op bed en Legionella is de zwaarste longontsteking die je kunt hebben ook bezoek wordt nog maar mondjesmaat toegelaten. „Ik ver zorg hem", zegt Rietje Bakker. „Hij heeft nog veel rust nodig." Wanneer en waardoor Knevel de legionellabesmetting opliep, weet Bakker niet. „We denken aan een douche, maar het kan ook van een fontein komen. „Nee, er werd in dat ge bied niet specifiek voor gewaarschuwd." Hoelang Knevel nodig heeft voor zijn herstel, kan een woordvoerder van de EO niet voor spellen. „Net zomin als ik kan zeggen wanneer Andries zijn presentatiewerk voor radio en televisie weer zal oppakken." vrijdag 2 december 2016 GO 'Zo wil ik nog wel even door' Er gaan ook geruchten dat de Stones komend jaar weer in Europa zullen optre den. Kloppen die? Ronald David Wood Geboren: 1 juli 1947 in Hillingdon, Engeland Loopbaan: Wordt in 1969 lid van de rockband The Faces, de opvolger van de band The Small Faces. Als gitarist Mick Taylor in december 1974 de Rolling Stones verlaat, wordt Wood als invaller gerekruteerd. Begin 1976 wordt hij officieel lid met het verschijnen van het album Black Blue. Het duurt nog tot 1990 voor hij ook financieel op hetzelfde niveau als de andere groepsleden komt. Tot die tijd is hij in dienst van de band. Hij brengt ook zes solo albums uit en ver werft zowel met de Stones (1989) als met de Faces (2012) een plek in de Rock and Roll Hall of Fame. Privé: Wood is drie keer getrouwd en heeft zes kinderen. Met zijn eerste echtgenote Krissy (huwelijk van 1971 tot 1978) kreeg hij zoons Jesse en Jamie. In 1985 trouwde hij met Jo, met wie hij dochter Leah en zoon Ty rone kreeg. In 2008 verliet hij Jo voor de 19-jarige cocktailserveerster Katia Ivanova. Die relatie hield geen stand. Zijn derde huwelijk ging hij in 2012 aan met 31 jaar jongere Sally Humphreys. Met haar kreeg hij deze zomer een twee ling: Gracie en Alice. Wood heeft ook zes kleinkinde ren. M Ron Wood met vrouw Sally en hun tweeling. FOTO HELLO! Vanaf vandaag hebben de avondbulletins van het NOS Jour naal, Jeugdjournaal en Nieuwsuur een nieuw decor. De drie ti tels delen dat, het uiterlijk wordt telkens aangepast aan het programma. Het decor loopt volledig rond. fotonos Geniet u ervan weer vader te zijn? U wordt volgend jaar 70. Blijft u vrolijk onder het ouder worden? De tournees van de band zijn veel korter dan vroeger. Bevalt u die nieuwe manier van toeren? U bent deze zomer vader geworden van een tweeling. Wilt u niet liever thuisblijven bij die twee meisjes? -4 Ron Wood: „Zin om die bluessongs live te gaan spelen." FOTOEPA Andries Knevel: „Dankbaar voor zoveel medeleven." FOTO WILLEM JAN DE BRUIN Victor Schildkamp —Rietje Bakker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24