Gielsaeld A 22 VINCENT LUISTERT RADIO De vandaag uitgekomen Rolling Stones-plaat Blue Lonesome is zeker niet het laatste album van de legendarische band. „We zijn halverwege een album met nieuwe muziek", onthult gitarist Ron Wood (69) in een exclusief gesprek met deze krant. A Als ik heel eerlijk ben, dan zeg ik: ik hoorde het er niet aan af, aan Giel, die 440.000 euro op jaarbasis. Hij klonk eerder als een ploeterende muziek student aan de Herman Broodacademie die in de avond bij de McDonald's werkt omdat hij anders de touwtjes niet aan elkaar krijgt ge knoopt. Hij had altijd iets van, ja, hoe zeg ik dat, solidariteit met de arme muzikanten die zich voor een paar consumptiebonnen de be nen uit hun lijf lopen. Hij klonk als de jongen die maar drie uur sliep vanwege dat klotebaan tje, maar ja, hij kon het niet opgeven anders zou hij weer bij zijn ouders moeten gaan wonen. Hij volgde zijn passie, dat hoorde je, hij klonk als een ongewassen polo en een ouwe spijker broek, geen cent te makken, niet als 440.000 euro. Een goeie deejay, dat zeker, hij kan lekker goochelen met muziekjes, jingles, apengelui- den, hij heeft gevoel voor radio, hij is ad rem, maar 440.000 euro... Althans, dat is het bedrag dat de VARA in haar jaarverslag opgeeft als Giels salaris. De VARA, de Vereniging van Ar beiders Radio Amateurs. Dat klinkt als een bo terham met kaas, een beker melk en een appel na de uitzending. Ze vinden dat bij die ex-soci- alistische omroep overigens doodnormaal, dat bedrag. Dat is marktconform. Als de Radio Amateurs dat Giel niet zouden betalen, zou hij worden weggekocht door een of andere com merciële partij. Dat soort chantageargumenten wordt altijd ingezet door mensen die veel te hoge beloningen moeten verantwoorden die worden betaald uit publieke middelen. 440.000 euro! Er zijn mensen die voor 10 procent van dat bedrag net zo vroeg op staan als Giel deed en dan werk gaan verrich ten dat echt nut heeft. Treinen laten rijden, in de zorg werken... Ik bedoel, plaatjes draaien en wat uit je nek ouwehoeren is cool, maar 440.000 euro, dat is meer dan twee keer het sa laris van onze premier, hoewel die ook behoor lijk goed uit zijn nek kan lullen, dat is waar. Volgens De Telegraaf verdient Giel trouwens nog meer, maar dat is onzin, zeggen de Radio Amateurs, het is slechts 440.000 euro, en bo vendien wordt zijn salaris aangepast omdat hij nu niet meer zo afgrijselijk vroeg uit zijn box- spring hoeft. Ik neem aan dat hij teruggaat naar het salarisniveau van een verpleegkundige, VARA? Quote van de dag Ik ben niet zon fan van Nederlandstalige muziek. Voorde carnavalshoek schaam ik me zelfs gewoon. Akkoord Depp en Heard Prince op 1 in Top 1000 INTERVIEW RON WOOD Ron Wood: „Keith stuurde me al voor we de studio ingingen een mailtje. 'Beluister de song Blue Lonesome van Memphis Slim eens. Handig om dat nummer in je ar senaal te hebben als we Mick aan de gang willen krijgen.' Dat deed ik. Geweldige song, vond ik. Dus toen we even tijd had den in de studio haalden we Mick samen over het te zingen. Dat ging zo lekker, dat hij zei: 'Kennen jullie Hate to See You Go van Little Walter?' Zo ontstond dat album spontaan onder onze neus. De eerste dag hadden we al zes songs klaar. De volgende dag weer zes." „Ik verbaasde vooral mezelf, denk ik. Die bluesriffs en licks had ik jaren niet of zelfs nooit gespeeld. Maar het ging echt lekker. Deels dankzij de interactie met Keith en Eric Clapton. Eric was in de studio naast ons aan het opnemen, liep binnen en voor we het wisten stonden we samen te spelen. En Mick was trouwens ook in vorm. Zijn zang heeft ons allemaal verrast." „Dat was het plan, ja. Maar je weet hoe het gaat: dat soort dingen vordert altijd lang zaam. We hebben ze even weggelegd toen deze blues songs zich aandienden." „Dat is wel de bedoeling, ja. We zijn halverwege denk ik. We moeten de tijd vinden om het af te maken, maar ik ga ervan uit dat het lukt om het in 2017 te laten verschijnen. Die songs klinken zo goed tot nu toe!" - - - 'AA f-i Ik ben zes maanden geleden gestopt met sigarettten en met drank en drugs al zes jaar. Ik voel me geweldig vrijdag 2 december 2016 Reageren? vincent@persgroep.nl Dré Hazes op Radio 538 SHOW Acteurs Johnny Depp en Amber Heard zijn ak koord over hun scheiding. Depp betaalt nog 6,4 miljoen euro aan zijn ex, die het geld met enige vertraging doneert aan een aantal goede doelen. MUZIEK Purple Rain van Prince is dit jaar de nummer 1 in de Radio Vero nica Top 1000 Allertijden. Prince, die in april overleed, stoot Queens Bohemian Rhap sody van de troon. David Bowie, die ook dit jaar stierf, haalt voor het eerst de top 10 met Let's Dance. GO Stefan Raatgever Volgens Keith Richards ontstond het album Blue Lonesome min of meer toevallig in de studio. Hoe ging dat in zijn werk? Wie van u vieren verraste u het meest in de studio? Waarom was u oorspronkelijk in de studio? Het opnemen van eigen nieuwe songs wellicht? Maar er komt dus nog een album aan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23