Last van wind op uw terras? METALURA9 10 inspiratie dagen 2 3 dec „Ik ben niet uit idealisme met asielzoekers gaan werken. Ik zocht een baan en de doelgroep sprak me aan. Ik ben nooit links of rechts geweest. Maar door dit werk ben ik rechtser geworden. Het asielzoekersbeleid in ons land is te soft." De medewerker van een asiel zoekerscentrum in het oosten van het land is uit frustratie naar De Gelderlander gestapt. Hij wil ano niem blijven, uit angst voor ont slag door het Centraal Orgaan Op vang Asielzoekers (CAO). Zijn naam is bij de redactie bekend. Zijn frustratie over Noord-Afri kaanse mannen uit veilige landen als Marokko en Algerije is groot. „Ze maken misbruik van de situa tie, omdat ze geen kans maken op een verblijfsvergunning. En ze zetten de asielzoekerscentra ook nog eens op stelten met hun asoci ale en criminele gedrag." Het afgelopen halfjaar is de toe stroom van jonge mannen tussen globaal 18 en 35 jaar uit Marokko, Algerije en Tunesië met honder den toegenomen. Hun asielaan vraag is in bijna alle gevallen kans loos. „Dat weten deze mannen ook, maar daar laten ze zich niet door tegenhouden. Veel azc's heb ben hier last van. Ze zorgen voor veel overlast in de opvang, waar ze vaak verspreid zitten tussen an dere asielzoekers. Ze zijn agressief en respectloos. Ze blowen en drin ken tot diep in de nacht, draaien harde muziek", zegt de medewer ker. De ondernemingsraad van het CO A stelt in een brandbrief dat werknemers hierdoor hun werk niet langer veilig en goed kunnen uitvoeren. „De goeden moeten nu onder de kwaden lijden. Het interesseert deze overlastbezorgers niets als je Bij binnenkomst in Nederland moeten deze mensen direct teruggestuurd worden ze straft, door zakgeld in te hou den of een tijdje de toegang te weigeren. „De meeste van deze Noord- Afrikaanse asielzoekers zijn ge woon criminelen, jatten alles wat los en vast zit. Ze zien er tiptop uit, hebben de duurste spullen. Ze bie den andere bewoners van alles aan: zonnebrillen, fietsen. Het valt me op dat ze elkaar allemaal ken nen. Een nieuwkomer weet pre cies wie de anderen zijn. Ze heb ben een grote bek, maar als hun zakgeld te laat komt, zijn ze met een heel zielig. Sommige proberen een status te krijgen door te trou wen met een Nederlandse vrouw." Andere asielzoekers klagen over deze mannen, aldus de medewer ker. „Een bewoner is laatst door twee van deze mannen in elkaar geslagen. Ze vechten, ze dealen in drugs, maar we zien het meestal niet. Wij en de beveiliging kunnen niet continu alle plekken in het azc in de gaten houden. De politie en de gemeente weten daardoor ook niet altijd precies wat voor duistere zaken zich in het azc af spelen. Deze Noord-Afrikaanse asielzoekers hebben mij of mijn collega's nog nooit aangeraakt, tot nog toe blijft het bij intimideren en schelden. Maar met name vrou welijke collega's voelen zich niet veilig bij deze groep." Staatssecretaris Dijkhoff heeft toegezegd dat hij deze mensen sneller het land wil uitsturen, maar dat is in de praktijk lastig. De meesten zijn via Duitsland hier heen gekomen. „Daar horen ze hun asielprocedure af te wachten, maar voor ze daar terug zijn, ben je hier zo een jaar verder. Vervolgens gaan ze naar landen als Zweden en begint het daar weer van voor af aan. Dit soort mensen zou hele maal geen toegang moeten heb ben tot de asielprocedure. Bij bin nenkomst in Nederland moeten ze direct teruggestuurd worden." Open of dicht in een handomdraai 0 geniet aanmeer ruimte vrijdag 2 december 2016 'De goeden lijden onder de kwaden' Het afgelopen halfjaar is de toestroom van Noord-Afrikaanse jonge mannen enorm toegenomen, foto anp/piroschka van de wouw Asociaal en crimineel gedrag van asielzoekers maakt het werk voor medewerkers van asielzoekerscentra zwaar. Vooral vrouwen moeten het ont gelden. Een medewerker vertelt over de dagelijkse praktijk met de kansloze Noord-Afrikaanse groep asielzoekers in zijn azc. Niek Opten Nijmegen —Anonieme medewerker azc Volledig gesloten Half geopend Volledig geopend Opvouwbare terrasbegiazing van Metalura biedt uitkomst. Kom naar de inspiratiedagen en ervaar het zelf. Onder het genot van een hapje en drankje laten we u alle mogelijkheden zien. Profiteer tijdens de inspiratiedagen van een aantrekkelijke korting tot 1.500! U bent op 2 december van harte welkom van 10-17 uur en op 3 december van 10-16 uur aan de Van Hennaertweg 2 in Alblasserdam. Gratis brochure? Bel 0184 - 70 10 08 of kijk op www.metalura.nl Gemiddeld klantcijfer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10