Clubs de dupe van diefstal Lotgenoten met elkaar in gesprek over zorgen 'Een gemis Mooie voor Goes' herinneringen 'Altijd naar mijn zin' 7 NACHTCLUB PAKE SAKE IN GOES GAAT DICHTA Wie nog een keer op stap wil in Pake Sake moet niet te lang wachten. De Goese nachtclub sluit in februari. Het bericht op Facebook kwam voor veel trouwe en oude gasten als een verras sing: nachtclub Pake Sake aan de Wijngaardstraat in Goes sluit de deuren in 2017. In het weekend van 3 en 4 februari kan er nog een laatste keer gefeest worden. Waarom de eigenaren, Patrick Meeuwse en Mike Frijlink, ermee willen stoppen? „Het is mooi ge weest. We hebben Pake Sake tien jaar geleden overgenomen en de koek is een beetje op. De belang rijkste reden dat we gaan sluiten, is dat we er geen persoonlijke uit daging meer in zien. Het is een sleur geworden", legt Meeuwse uit. „Bovendien is het stappubliek heel erg veranderd. Het is niet meer zo dat mensen massaal naar Goes gaan in het weekend. Ze gaan liever naar festivals of naar grote feesten metdj's." Toch was het geen makkelijke beslissing voor de twee. „Nu denk ik: het is goed zo, ik vind het wel lekker om te stoppen en straks op zaterdagavond zelf op stap te kun nen, of om juist eens thuis te blij ven", vertelt Frijlink. „Maar ik ben er wel emotioneel om geweest toen we het er net over hadden. Alles wat je hier ziet, heb ik zelf gemaakt. Pake Sake is een beetje een kindje van me, dus het is taai om straks alles achter te laten." Ondanks de mooie herinnerin gen weten ze zeker dat dit de juiste beslissing is. „Het is tijd voor een nieuwe uitdaging", aldus Meeuwse. En het duo heeft al verschil lende scenario's in gedachten voor een vervolg. Frijlink: „Het onder- nemersbloed kruipt waar het niet gaan kan, dus we zijn alweer bezig met het opzetten van iets nieuws in Goes. Maar wat dat precies gaat worden, weten we nog niet zeker." Ze hebben nog ruim twee maanden de tijd om daar over na te denken, want Pake Sake is tot en met het eerste weekend van fe bruari gewoon nog open. „We wil den niet van de ene op de andere dag dichtgaan. Door het nu al aan te kondigen, geven we mensen de kans om hun muntjes nog op te maken en om bewust 'afscheid' te nemen door hier nog eens een keer op stap te gaan", zegt Frijlink. Hardstylefeest Voor de club gaat sluiten, komt nog een groot feest met nieuwjaars nacht en tijdens het afscheidsweek- end is het ook twee dagen feest. Vrijdagavond 3 februari voor de 25- plussers, met de gasten, muziek en het barpersoneel van vroeger. Op zaterdag 4 februari wordt de laatste editie van Glorification ge houden, een hardstylefeest voor jongeren vanaf 18 jaar. „In de resterende weekenden doen we niets bijzonders. Dan moet Pake Sake gewoon het warme tentje zijn dat het altijd was; de bar waar iedereen welkom is." 's-GRAVENPOLDER Eenzaam? Behoefte hebben aan een maatje? Of gewoon antwoorden willen we ten op praktische zaken? Het zijn zomaar een paar onderwerpen die aan de orde kunnen komen tijdens de eerste bijeenkomst voor mensen die psychisch kwetsbaar zijn. Men sen die bijvoorbeeld te maken heb ben met verslaving, kampen met borderline of in de war zijn kunnen daar naar toe. Nu er minder bedden zijn in Emergis, zitten meer mensen die psychisch kwetsbaar zijn thuis. De gemeente Borsele hoopt met de bijeenkomsten te bereiken dat deze mensen zo een steuntje in de rug krijgen. Dat ze gemakkelijker mee kunnen doen in de maat schappij en een prettig leven kun nen hebben. „We willen graag de mensen laten kennismaken met el kaar en misschien komt daar wel iets moois uit voort", zegt Linda Duvekot van het Vrijwilligershuis Borsele. Tijdens de bijeenkomst worden verschillende onderwerpen met el kaar besproken onder begeleiding van een deskundige. De bijeenkomst is op 7 december om 19.30 uur in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Aanmelden kan via nr. 0113-311999 of info@vrijwilligershuis.nl. „Toen ik de kleedkamer binnen kwam, stonden de ritsen van mijn jas open en was mijn tas overhoop gehaald", vertelt eerste-elftalspe- ler Sofyan Azzagari van MZC'11. Volgens voorzitter Niels Mein- tema heeft niemand iets gehoord of gezien. Wolfaartsdijk was vo rige week de dupe. „Tijdens de trainingsavond op dinsdag zijn en kele portemonnees en telefoons gestolen van spelers zegt voor zitter Jan Blok. Volgens Blok was het al meer dan tien jaar geleden dat er bij de club gestolen was. „Deze diefstal had voorkomen kunnen worden. Op de kleedkamers zit een slot en we hebben kluisjes. Hier is geen gebruik van gemaakt. De spullen zaten in tassen en jassen. Je hebt het idee dat er weinig kan gebeu ren in een klein dorpje als Wol- phaartsdijk, maar niets is minder waar." Twee weken geleden zijn bij Smerdiek in Sint Maartensdijk te lefoons, portemonnees en sleutels buitgemaakt. „Binnen maximaal een half uur sloegen de dieven toe", aldus voorzitter Mare Bout. Bij SSV'65 in Goes vond maan dag eveneens een vreemd incident plaats, zegt voorzitter Tim Joosse. „Er was iemand in het materiaal- hok die daar niet hoorde. Toen deze persoon werd opgemerkt, nam hij de benen. Vervolgens ver trok er een auto vanaf het parkeer terrein. Het lijkt erop dat er iets speelt in Zeeland." De politie adviseert alle Zeeuwse clubs om kleedruimten goed af te sluiten en spullen van spelers niet onbeheerd achter te la ten. „Dat is nu eenmaal de tijd waarin we leven", stelt politie woordvoerder Uytdehage. „Je moet het de dieven niet al te mak kelijk maken." donderdag 1 december 2016 'Alsof we ons kindj e achterlaten' Elodie Kint Goes Mike Frijlink (links) en Patrick Meeuwse gaan een nieuwe uitdaging aan. foto mechteldjansen Mare de Cerpentier (26) uit Breda: „Als ik op stap ga in Goes, ga ik al tijd naar Pake Sake. Het publiek is daar wat ouder en er komen nog steeds veel bekenden. Super jam mer dat ze stoppen, dit wordt zeker een gemis." Wendy Rijn (31) uit Goes: „Heel jammer dat Pake Sake sluit. Vroe ger werkte ik in de garderobe, dus ik heb er mooie herinneringen aan. Voor ze sluiten ga ik absoluut nog een dansje wagen, met een vrien din en een fles Boswandeling!" Samuel van Bruxvoort (21) uit Goes: „Ik heb het altijd naar mijn zin bij Pake Sake. De sfeer is goed en er is bijna nooit ruzie. Als ik vol gend jaar op stap ga wordt het hopen dat The Saloon niet vol is. Anders ben ik om twee uur thuis." Bij voetbalvereniging MZC'11 uit Zierikzee zijn dinsdagavond di verse portemonnees en tele foons gestolen. De afgelopen twee weken gebeurde datzelfde bij Wolfaartsdijk en Smerdiek. Of er een verband is tussen de voorvallen, kan de politie niet zeggen. Len Wolters Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75