Sportclub SGB zoekt rolstoeldansdocent 6 Collectieve warmte is passé De woningen in de wijk (240 stuks, plus twee appartementencom plexen en een brede school) draaien nu nog op een collectief WKO (warmte-koudeopslag)-systeem. Ouverture was bij de oplevering in 2002 de eerste wijk in Nederland die op die manier werd verwarmd. Vooral de eerste jaren werd de tech niek geplaagd door problemen, tot ergernis van bewoners. Het contract met de huidige ex ploitant Eteck Energie, die het sys teem in 2012 overnam van Essent en veel geld in verbeteringen stak, loopt volgend jaar af. Het zou ver lengd kunnen worden, maar de ge meente kijkt naar alternatieven. „Collectieve systemen worden als verouderd beschouwd, ze zijn niet rendabel. Daarom is het lastig om afspraken te maken over onder meer de energieprijs", zegt wet houder Derk Alssema. „Doorgaan betekent een forse kostenverho ging-" Het WKO-systeem heeft dus zijn langste tijd gehad en zal worden vervangen door individuele syste men. Bewoners hebben de keus uit twee varianten: bodemlussen of een lucht-water warmtepomp. Bei den worden ook toegepast in Aria en Mannee. Het bodemlussysteen is onzichtbaar en niet hoorbaar, maar met 18.000 euro wel fors duurder dan de warmtepomp, die 11.000 euro kost. In dat geval komt er wel een - maskeerbare - unit op het perceel. Hoewel inwoners zelf voor die aanschafkosten moeten opdraaien, hetzij met eigen geld, hetzij via een fonds, hebben ze die investering na vijftien tot twintig jaar terugver diend. „Je wordt je eigen energiele verancier", zegt gemeentelijk pro- Je wordt je eigen energieleverancier jectleider Emiel de Vis. „Bewoners betalen straks geen vastrecht en warmteleverantie meer, alleen rente en aflossing. Dat bedrag is la ger dan de kosten die ze nu heb ben." Overigens is een eventueel gezamenlijk leasecontract niet uit gesloten. Wijkbewoners zijn deze week in gelicht over de nieuwe systemen. De reacties waren 'positief kritisch', aldus Alssema en aanwezigen. Be woners zullen de komende tijd per huishouden worden begeleid, want het gaat bij de systeemkeuze om maatwerk. Er komen vervolgbijeenkom- sten, een 'energiespreekuur' en een informatiepakket. Het is de bedoe ling dat alle woningen in het vierde kwartaal van volgend jaar zijn voor zien van een nieuw systeem. De SGB biedt sportmogelijkheden voor mensen met een lichamelijke beperking en dansen is er een van. Bij het rolstoeldansen worden de leden in hun rolstoel door bege leiders geduwd. Er wordt van sep tember tot en met mei twee keer per maand op maandagavond ge danst in Ter Valcke. Veel deelne mers kijken uit naar de dansavond jes, zegt voorzitter Ursula Leeflang van de SGB. Een nieuwe docent ligt echter niet voor het oprapen. „Het is een zeldzaam beroep, zeker in Zeeland", aldus Leeflang. Rolstoel- dansen is bovendien een andere tak van sport, die een aparte opleiding vergt. De SGB is bereid die kosten te vergoeden, mocht een kandidaat bijvoorbeeld wel de danslerarenop- leiding valide dansen hebben ge volgd en geïnteresseerd is in rol stoeldansen. De SGB is al langer op zoek, tot nu toe zonder resultaat. En de tijd begint te dringen, De Bert neemt op 12 december afscheid. „En zon der docent houdt het op", zegt Leeflang. Mensen die geïnteresseerd zijn of vragen hebben over het rolstoel- dansen, kunnen contact opnemen met Joke de Bert via 0113-342689 oflingkap@zeelandnet.nl. IN DE REGIO Lasershowen feestavond bij afsluiten 650jaar Tholen Informatieavond over pleegzorg Vogeltentoonstelling in De Meiboom Open dagen bij Brocante en antiek 't Bagatelletje Coverband treedt op in Kortgene Jubileum Vrije Evangelische Gemeente Workshop breien MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 1 december 2016 Individueel systeem voordeliger Bewoners van de Goese wijk Ou verture worden hun eigen ener gieleverancier. Met de nieuwe in dividuele warmtesystemen zijn ze volgens de gemeente boven dien goedkoper uit. Luc Oggel Goes -Emiel de Vis, projectleider De Sportclub Gehandicapten Be veland (SGB) in Goes zoekt een nieuwe rolstoeldansdocent. De huidige docent, Joke de Bert, stopt na 29 jaar vanwege haar leeftijd. Luc Oggel Goes THOLEN Stichting Tholen 650 Jaar sluit het jaar af met twee evenemen ten op woensdag 7 december en zaterdag 17 december. Woensdag 7 december is er om 19.30 uur een lasershow op het parkeerterrein aan de Zoekweg. Deze show is gratis toegankelijk. Op zaterdag 17 december is er een feest in De Meulvliet met verschillende artiesten. De artiestenavond begint om 19.30 uur. Kaarten kosten 22,50 euro en zijn te verkrijgen via tho- Ien650jaar.nl of bij boekhandel Dieleman in Tholen. GOES Juvent houdt donderdagavond 8 december een informatieavond Pleegzorg op het regiokantoor aan de Beukenstraat 62 in Goes. Deze avond is voor iedereen die het pleegouderschap overweegt en meer informatie wil. Bezoe kers zijn welkom van 20.00 tot 22.00 uur. Pleegouders delen hun ervarin gen en bezoekers krijgen de mo gelijkheid om vragen te stellen. Aanmelden kan via cspleeg- zorg@juvent.nl. Na ontvangst van de aanmelding wordt er een bevestiging en het volledige pro gramma teruggestuurd. KRABBENDIJKE De Vogelvrienden Krabbendijke en Omstreken houden vrijdag 2 en zaterdag 3 december een vo geltentoonstelling in Dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke. Dit jaar zijn 479 vogels inge schreven door 43 vogelliefheb bers uit Zeeland en West-Bra bant. De tentoonstelling wordt vrijdag om 19.00 uur geopend door wethouder Vogelaar. Daarna worden de kampioenen bekendgemaakt. Tot 22.00 uur zijn de vogels te bewonderen. Zaterdag kan men tussen 10.00 en 18.00 uur een kijkje komen nemen. De toegang is gratis. DRIEWEGEN Brocante en Antiek 't Bagatelle tje in Driewegen houdt op vrij dag 2 en 9 en zaterdag 3 en 10 december een open dag. Naast artikelen gerelateerd aan kerst, zoals oude kerstballen en pieken, zijn er ook oude figuur tjes, zilverglaskralen en oude kandelaars te koop. Op de vrijdagen zijn bezoekers tussen 13.00 en 17.00 uur wel kom. Zaterdags is dat van 10.OO IZOO uur. Meer informatie is te vinden op brocante-bagatelletje.nl. KORTGENE Coverband The Broodtroosters geeft op zaterdag 3 december een op treden in Eetcafé Graaf van Buren in Kortgene. The Broodtroosters bestaat uit Marian Beerens (zang), Kees Lievense (zang), Wim Cats- hoek (bas), Jan Fe- lius (gitaar), Frank Beerens (drums), Jack de Meij (sax, gitaar) en Paul Rijn- ders (sax, fluit, mondharmonica). De band covert onder meer Her man Brood en The Stones. Om 22.00 uur begint het op treden. De toegang is gratis. RILLAND De Vrije Evangeli sche Gemeente Bath viert op zon dag 4 december haar 125-jarig be staan. Het wordt die ochtend een feestelijke dienst. Gemengd koor The Revivals uit Rilland verleent haar me dewerking. De dienst in het kerk gebouw begint om 10.00 uur. GOES Suffe Tutten ver zorgt op maandag 5 december een workshop breien in Coffee bar Shine in Goes. De cursus bestaat uitvier maandagavonden. Aanmelden via info@suffetutten.nl. VLISSINGEN Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenieje geeft op zaterdag 10 december een jubileumconcert in de Vlissingse Sint Jacobskerk vanwege haar twintigjarig bestaan. Het repertoire van het Zeeuws Byzantijns Koor bestaat voor een groot deel uit gezangen, Bijbelteksten en gebeden, zoals die a capella worden gezongen tijdens een Russisch- orthodoxe eredienst. Koorgroep Oosterhout verleent haar medewerking. De uitvoering begint om 19.30 uur. GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Josje Verton; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur- Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur-Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur - Cabaretshow Purper's vier jaarge tijden HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur-Wande len in groepsver band; Hoefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin, de trai ning bestaat uit ba lans, souplesse en coördinatie; Galerie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur- Expositie Jopie Minnaard KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekeweg 74, 13.30 uur - Bingo Nieuwdorp Covra NV, Spanje- weg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstel ling Onderweg door Nathalie van Terheijden SINT-MAARTENS DIJK Loods3, Sportlaan 3,13.30-16.00 uur - Kerstmarkt van Leger des Heils YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen Be wegen voor 65+; 10.00-11.00 uur- Allevo lessen Be wegen voor 50+; Oosterscheldemu- seum, 09.30-16.00 uur - Expositie schilderijen van Ine de Vries en ke ramiek van Rita Degen; Trefpunt, Moerplein 12d, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljart voor senio ren. JUBILEUMCONCERT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74