Fitsch en Siereveld zijn een tijdje afwezig bij Hoek 16 ZEELAND De jonge Griek verkoos Wemeldinge boven Corfu als uitvalsbasis donderdag 1 december 2016 Vagelis Spirou (19) komt sinds dit seizoen uit voor het eerste elftal van vierdeklasser Wemeldinge. Ze zijn al snel gewend aan de speler met de Zuid- Europese bravoure. nderhalf jaar ge leden liet Vage lis Spirou zijn geboorteland Griekenland achter zich. Dat i deed hij in naam van de liefde. De Wemel- dingse Mandy Bezuijen stal zijn hart op Corfu en het stel verkoos het dorpje aan de Oosterschelde als uitvalsbasis boven het eiland in de Ionische Zee. Afgelopen zo mer zette de nu negentienjarige Spirou die keuze kracht bij door zich in te schrijven bij zater dag-vierdeklasser Wemeldinge, waar ze blij zijn met de 'Zuid-Eu- ropese invloeden'. „Op de training vliegen er wei eens woorden uit waar ik niet van weet wat ze betekenen", lacht trai ner Nels Rijvers. „En toch weet ik wat hij bedoelt." Spirou is name lijk een mannetje, zoals voetbal lers met bravoure kunnen worden aangemerkt. Bij zijn basisdebuut tegen Hansweertse Boys (0-3-ze- ge) scoorde hij twee keer, in een duel met Nieuwland stond hij vol gens Rijvers al eens „zeker zeven keer buitenspel". „We praten namelijk nog voor namelijk Engels tegen hem. En buitenspel weet ik wel, dat is offsi de. Maar een buitenspelval is dan al lastiger uit te leggen." In zijn pas derde wedstrijd in de hoofdmacht - afgelopen zaterdag tegen Cadzand - was hij in het halfuur dat hij kreeg als invaller vrijwel onzichtbaar voor de enke le tientallen zielen die Wemeldin ge eenvoudig zagen uitlopen naar een 1-7-zege. „Hij heeft de Griekse cultuur c ik:': meegebracht naar Wemeldinge", vindt Rijvers. „Het is pingelen, lo pen met de bal, die dan verliezen en dan blijven staan. Maar het is ook temperament. Hij was hele maal niet blij dat hij tegen Cad zand niet mocht starten. Dat fana tieke vind ik mooi. Ik ben hartstik ke blij dat we hem erbij hebben, maar hij heeft nu eenmaal veel concurrentie." Very druk Spirou heeft als beperking dat hij er niet elke zaterdag kan zijn. Hij is keukenhulp in Restaurant Juno - de eetgelegenheid van zijn schoonouders - en het is daar „very druk". „Ik maak daar de bor den op en mijn vriendin is er chef', legt hij in vlot Engels uit, omdat hij nog maar „een kleine beetje" Nederlands spreekt. Hij had het moeilijk, bekent hij, terugkijkend op zijn eerste maan den in Nederland. „Ik kende hier behalve mijn vriendin en schoon ouders, die een vakantiehuisje op Corfu hebben, niemand", vertelt Spirou. Samen sporten verbroe dert, dus schreef hij zich op aanra den van een collega in bij Wemel dinge. Die buitenlandse transfer van Buitenspel weet ik wel: offside. Een buitenspelval is lastiger uit te leggen AO Kontokali naar Wemeldinge had nog heel wat voeten in de aar de. Rijvers: „Vagelis is wel drie keer terug naar Corfu gemoeten. Nu is dat geen straf natuurlijk, maar hij moest daar nog een hoop regelen met de Griekse bond. Pas in september was de overschrij ving helemaal rond." De verschillen tussen het Griek se en Nederlandse voetbal zijn groot volgens Spirou. „Ik speelde daar op een hoger niveau en op an dere velden", stelt hij, met de kant tekening dat het voor hem ook een overstap van het jeugd- naar het seniorenvoetbal was. „In Grie- Natuurlijk mis ik mijn ouders, maar ik ben hier voor mijn vriendin kenland liggen vooral kunstgras velden. Dat zijn niet de velden waar we met Wemeldinge vaak op voetballen." Maar die verschillen betitelt hij niet per definitie als negatief. „Na tuurlijk mis ik mijn ouders, maar ik ben hier voor mijn vriendin", beredeneert hij. „Het gaat heel goed tussen ons en ik heb het hier goed naar mijn zin. Iedereen is hier erg aardig voor me en ik ben goed opgevangen. Dus wat mij be treft, speel ik de komende jaren nog gewoon bij Wemeldinge." Lionel Fitsch vertrekt op 14 december na melijk voor vijf weken naar Australië, ter wijl Giovanni Siereveld op t7 december voor een kleine drie weken naar Suriname gaat. Hij mist alleen de bekerwedstrijd te gen Oranje Wit, terwijl Fitsch na de win terstop ook ontbreekt in het thuisduel met Ter Leede, op T4 januari. „Ik ga op bezoek bij mijn moeder en ben een maand weg", vertelt Fitsch. „Ik hoop dat ik in de buurt van Brisbane een paar keer met een club mee kan trainen." In 20t4 ging Fitsch voor de laatste keer naar Ik hoop dat ik in de buurt van Brisbane een paar keer met een club mee kan trainen Australië, toen in juni en juli. De verdedi ger verbleef onder meer in Cairns, de stad waar hij is geboren en de eerste vier jaar van zijn leven woonde. De beleidsbepalers bij de Zeeuws-Vlaam- se club werden door beide spelers al in een vroegtijdig stadium ingelicht over de plan nen. Siereveld: „Mijn oma wordt 80 en daar om ga ik bijna 3 weken naar Suriname", vertelt de Vlissinger. „Ik ben 3 januari weer terug en sluit dan meteen weer aan bij de selectie." Spirou koos voor de liefde en bracht 'Griekse cultuur' naar Wemeldinge Mitchell Minnaard Cadzand - Vagelis Spirou stapte afgelopen zomer over van AO Kontokali naar Wemeldinge. Die overstap had nog veel voeten in de aarde, foto maroelle davidse Nels Rijvers, trainer Wemeldinge —Vagelis Spirou Voor de winterstop speelt Hoek nog twee duels. Op 10 december treft de za terdag-hoofdklasser thuis Jodan Boys, een week later volgt nog het bekerduel in Dordrecht tegen Oranje Wit. Trainer Jan nes Tant kan bij die wedstrijd op twee spelers sowieso geen beroep doen. Barry van der Hooft Hoek Lionel Fitsch, verdediger van Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70