OZCAN AKYOL Techniekonderwijs basisscholen op de tocht door minder geld 6 ADVENTURE. IT'S IN OUR DNA. r LAND* ROVER Column De hausse aan nieuwe poli tieke partijen kon mede ontstaan door de manier waarop wij ons parlement heb ben ingericht. Op het moment dat een Kamerlid onenigheid met zijn eigen fractie krijgt, bestaat de mogelijkheid om een zetel af te snoepen - terwijl niet alle Neder landse burgers op een persoon stemmen, maar op een politieke partij of beweging. Het voorbeeld van DENK is bekend: Tunahan Kuzu en Sclcuk Öztürk wilden zich niet langer scharen achter de harde integratie- koers van de PvdA en stap ten met veel bombarie uit de partij, zo dat ze vanuit trum van de macht hun eigen club konden op bouwen. ontstond na een interne clash bij de PW. De mannen danken hun netwerk en invloed aan hun werk voor een andere beweging, en zetten die vervolgens in bij de op richting van VNL, een partij die tegenwoordig vooral opvalt om dat die schaamteloos de werk wijze en het gedachtegoed van de PW imiteert. Het is niet alleen een vorm van zetelroof, maar ook oneerlijke competitie. Er hebben zich meer partijen aangemeld voor de Tweede Kamerverkiezingen van maart, maar zij moetenfrom scratch hun politieke ambities zien waar te maken, zonder een zetel in het parlement die ver draaid handig is om een boel me dia-aandacht te genereren. Het wordt zo langzamerhand tijd dat we eens kritisch gaan kij ken naar de zuiverheid van onze democratie. Als een volksverte genwoordiger uit eigen beweging een fractie verlaat, moet dat niet vanzelfsprekend een opmaat vor men tot een nieuw avontuur. de machtsstructuur even niet zint, of als er ideologische tegen stellingen ontstaan, is een breuk zo geforceerd. Iets wat bovendien gevolgen kan hebben voor de bestuurbaarheid van het land - de huidige coalitie heeft op dit mo ment geen meerderheid in de Tweede Kamer door afhakers die hun zetel wilden behouden. Vreemd genoeg zijn er maar weinig parlementariërs die deze ontwikkeling aan de kaak stellen. Misschien is het een vorm van zelfbehoud. Maar als het zo door gaat, heeft iedere goudzoeker zo meteen zijn eigen eenmansfrac tie. Dat levert leuke televisie op. Maar ons land is er niet bij gebaat. Tijd om de zuiverheid van onze democratie kritisch te bekijken Schoolbesturen vrezen dat de doe len niet behaald zullen worden en dat de miljoeneninvestering die de afgelopen jaren werd gedaan, voor niets zal zijn geweest. Dat schrijven zij vandaag in een brandbrief aan kabinet en Tweede Kamer. De acht regionale netwerken Wetenschap Technologie, waar scholen kunnen aankloppen voor hulp, konden sinds 2014 jaarlijks 6 miljoen euro verdelen. In 2017 wordt dat bedrag teruggeschroefd naar 1,5 miljoen, hoorden zij recent. „Dat betekent dat we in Neder land in het komende kalenderjaar nog geen euro per leerling additio neel toebedeeld krijgen", schrijven acht regionale schoolbesturen en koepelorganisatie PO-Raad aan mi nister Bussemaker en staatssecreta ris Dekker van Onderwijs. In 2018 gaat het bedrag met 750.000 euro verder naar beneden en in 2019 blijft er 'slechts een paar ton' over. Daarmee laat het kabinet het on derwijs aan zijn lot over, meent Ben Sanders van de zuidelijke regio We tenschap Technologie, eerste on dertekenaar van de brief. „Als zij denken dat het dan vanzelf goed komt, hebben ze het mis." Het Platform Bètatechniek, ver antwoordelijk voor het stimule ringsprogramma Kiezen voor Tech nologie op basis- en middelbare scholen, bevestigt dat het de regio nale netwerken heeft geïnformeerd over 'substantiële' verlaging van de bedragen. De ambities uit het Tech niekpact komen onder druk te staan, omdat het de vraag is of scho len zélf nog wel investeren in tech niekonderwijs. Het kabinet wil dat meer leerlin gen kiezen voor technische studies. Er is een groot tekort aan technisch personeel. De basisschool wordt ge zien als startpunt om techniekon derwijs te stimuleren. Sanders: „De volgende keer als er iets nieuws wordt bedacht met een doelstelling van 5 jaar, dan weten we dat we aan ons lot worden over gelaten als na 2 jaar het geld op is." DISCOVERY SPORT TCB73I DISCOVERY SPORT SE URBAN SERIES VANAF 49.900* donderdag 1 december 2016 GO @ÖzcanAkyol Goudzoeke Groep Bontes/Van Klaveren Het huidige systeem biedt ruimte voor opportunisten: als Basisscholen krijgen komend jaar fors minder geld voor tech niekonderwijs. Het kabinet heeft eerder juist bepaald dat alle scholen deze lessen uiterlijk 2020 moeten geven. Dat lukt niet als er bezuinigd wordt, waarschuwen onderwijsinstel lingen. Hanneke Keultjes Den Haag ABOVE BEYOND Naast de toch al rijke uitrusting van de Land Rover Discovery Sport is de SE Urban Series voorzien van een aantal populaire opties tegen een scherpe meerprijs. Dit betekent een interessante besparing, waarbij uw tijdelijke voordeel ten opzichte van de normale consumentenprijs kan oplopen tot wel 5.150. landrover.nl Standaard o.a. - InControl Touch SD navigatiesysteem - Xenon koplampen met LED signature - Glazen panoramadak - Stoelbekleding in generfd leder - Elektrisch verstel- en verwarmbare voorstoelen - 18" lichtmetalen velgen Min./max. gecombineerd verbruik: 4,7-8,3 1/100 km, resp. 21,3-12,1 km/l, C02-uitstoot resp. 123-197 g/km. Consumentenprijs incl. BTW, BPM, registratiekosten, recyclingbijdrage en kosten rijklaar maken. Leaseprijs vanaf 725 p.m. excl. BTW (bron: Land Rover Fleet Business Leasing, full operational lease, 60 mnd., 20.000 km/jr.). Wijzigingen voorbehouden. *Alleen geldig voor 16.5MY auto's op voorraad en zolang de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6