O CD Duel met H W'24 is extra 14 ZEELAND Mocht het bij Wolfaartsdijk weer goed gaan, De voetbalster uit Wolphaartsdijk stond jarenlang in de spits. Inmiddels is ze een sluitpost, bij hoofdklasser IJzendijke. Zeeuwse Olympiade 2016 In Omnium in Goes is zaterdag de Zeeuwse Olympiade 2016. Dat is een dag waarop geïn teresseerden kunnen kennismaken met de diverse sporten die er zijn voor mensen met een verstandelijke of lichamelijke beper king en met de verenigingen waarbij die be oefend kunnen worden. De Zeeuwse Olympiade is van 11.00 tot 15.00 uur. Onder anderen pararoeier Corné de Koning uit Goes - afgelopen zomer deelnemer aan de Paralympics in Rio de Janeiro - en rolstoelbasketballer Mark Aal- ders zullen aanwezig zijn. Poortvliet en Palings door Paulus Poortvliet is ook volgend seizoen hoofdtrainer van voetbalclub Lewedorpse Boys. De oefenmeester is momenteel aan zijn tweede jaar bezig bij de club. Vorig sei zoen promoveerde Poortvliet met Lebo via de nacompetitie naar de derde klasse A. Daarin staat het team momenteel op de tiende plaats. Bij Noad'67 gaat Ad Palings nog een jaar lan ger door. Hij is bij de club uit Sint Philips- land bezig aan zijn derde seizoen. Bijna hal verwege de competitie staat de ploeg negen de in de derde klasse B. 24ste editie Inkelcross In natuurgebied Den Inkel bij Kruiningen wordt zaterdag voor de 24ste keer de Inkel cross gelopen. Dit is de derde wedstrijd in de Zeeuwse Verzekeringen Crosscompeti tie. De eerste twee crossen van deze winter, de Moerschanscross en de Elderschanscross, werden gewonnen door Vlissinger Tim Pleijte, die dus ook aan de leiding gaat in het klassement. Het startschot voor de lange cross van 9000 meter klinkt om 14.10 uur. Vanaf 12.30 uur zijn er al kortere wedstrijden. Verlies 's Lands Welvaren Het driebandenteam van 's Lands Welvaren 2 leed in de vierde divisie een 7-1-nederlaag op bezoek bij BV De Zwaan. Alleen Wim Walraven kon namens de equipe uit Kwadendamme verzet van enige betekenis bieden en speelde gelijk tegen Toon Nouws: 30-30. Peter Smulder, Martijn Hendriksen en Willem Smid kregen onder uit de zak. JVOZ Judo rie jaar lang was ze de iet wat luie spits van Wolfaarts dijk; type Filip- po Inzaghi. Mar- loes Eggebeen was een aanvalster die naar eigen zeggen puur leefde voor goals. Sail lant, aangezien ze nu als keepster van IJzendijke andere spitsen van scoren af moet houden. Per tunnelbuis telt de Wester- scheldetunnel 28 nooddeuren en 135 brandslangen. De twintigjari ge Eggebeen deed er even over om het exacte aantal te weten, maar heeft intussen genoeg tunnelpas sages gehad. De ex-goalgetter uit Wolphaartsdijk rijdt dan ook drie keer per week naar IJzendijke om daar het doel te verdedigen van de zaterdag-hoofdklasser. Migraine Het was haar voormalig trainer Adri Franke die het verstandig achtte dat Eggebeen permanent het doel ging verdedigen. Niet dat ze stond te springen om het ad vies van haar trainer, maar diep van binnen wist ze dat het een wijze raad was. „In de jeugd heb ik zowel gevoetbald als gekeept, al vond ik voetballen leuker", is Eg gebeen eerlijk. „Maar ik kamp re gelmatig met fysieke klachten, zo als migraine. Mijn conditie is niet super en dus ben ik heel snel bui ten adem. Dus eigenlijk gaven ge zondheidsredenen de doorslag." Zodoende keepte Eggebeen drie Zelf vond ik snel uitkomende keepsters vervelend jaar lang voor zaterdag-derdeklas ser Wolfaartsdijk, de club waar ze zich op haar zesde jaar bij aan sloot. Na bijna veertien jaar kwam daar echter vorig seizoen de klad erin. „We hadden nog geen trai ner voor het volgend seizoen en het tweede elftal werd wegens een gebrek aan speelsters bij het eerste gevoegd. De vooruitzichten werden daar dus minder." IJzendijke, dat destijds twee ni veaus hoger speelde, klopte bij haar aan. Er rezen hevige twijfels, maar Eggebeen hapte toe. „Eerst zou er nog een speelster van Wol faartsdijk meegaan, maar die haak te op het laatste moment af. Als zij niet ging, ging ik ook niet. Zo dacht ik tenminste, totdat ik mij afvroeg wat me eigenlijk tegen hield. Aan het einde van het sei zoen heb ik daar een maandje meegetraind en dat voelde goed. De kans op speeltijd was ook 100 procent omdat IJzendijke geen an dere keepster had. Anders had ik het niet gedaan." Waar ze vroeger de voorkeur gaf aan het voetballen, daar voelt ze zich bij IJzendijke het fijnste in het doel. „Op de training voetbal ik bij partijtjes soms mee, maar het voetbalniveau ligt daar voor mij te hoog." Toch heeft Eggebeen zeker profijt van de jaren dat ze zelf in kansrijke scoringspositie kwam. „Je weet wat het is om spits te zijn en wat het irritante daarvan is. Zelf vond ik snel uitko mende keepsters vervelend, dus dat is iets dat ik natuurlijk zelf ook doe", zegrt Eggebeen lachend. Haar gewenningsperiode buiten het veld duurde niet lang, maar binnen het veld moesten IJzendij ke en Eggebeen best aan elkaar wennen. „Zelfben ik een meevoet- ballende keepster en dat was dit team niet echt gewend. We voet ballen ook weinig. Bij Wolfaarts dijk mocht ik van Adri Franke maximaal drie keer per wedstrijd „Mooie herinneringen", zegt Bui- ze. „Samen met onze reserve keeper Jonathan de Rijk was ik daar de aanstichter van. Derek de Booij en Sven Klandermans waren er ook vaak bij, jongens die nu ook deel uitmaken van het eerste." De wat oudere kliek binnen de selectie mijmert weieens over de succestijd jaren van begin deze eeuw. Terneuzen speelde toen in de hoofdklasse. „Het zou mooi zijn als we zoiets weer kunnen creëren. Trots is een groot woord, maar kom op hé: wij zijn Terneuzen. We willen uitstralen dat we na Hoek de beste club in de regio zijn. Dat is er in de jeugd al inge stampt." Wat ook al vroeg werd ingepe perd: verliezen kan, maar niet van HVY'24. Voor Buize is de derby van zondag - in Terneuzen - dan ook extra pikant. „Dat ik vorig seizoen dan toch in het HVV-shirt voetbalde, voelde best apart. In de groep hoorde je soms natuurlijk negatieve geluiden over VV Terneuzen. Dat steekt dan toch, ook al zeiden ze het vaak al- donderdag 1 december 2016 AANGEPAST SPORTEN VOETBAL ATLETIEK DRIEBANDEN In de kwartfinale van de Zeeuwse dam- beker was Lammerenburg dinsdagavond het succesvolst. Het eerste team won in Vlissin- gen met 7-1 van DSVF uit Sint Philipsland. Het tweede team zorgde voor een stunt door het op papier veel sterkere GZC met 5-3 uit te schakelen. Tholen klopte Aagtekerke met 5-3 en de vier de halvefinalist is Middelburg, dat met 6-2 van Aagtekerke 2 won. B De voetbaliers van JVOZ 013 hebben fraai ge loot in het lande lijke bekertoer nooi. Ze zijn in de achtste fina les gekoppeld aan AZ Alkmaar. De wedstrijd is op 21 januari in Vlissingen. I Judoka Sam van 't Westende uit Vlissingen is van af nu de Neder landse nummer één in de klasse -73. Dex Elmont, het laatste de cennium het ge zicht van die ge wichtscategorie, stopte gisteren officieel. Elmont staat op de wereldrang lijst nog 33ste. Hij zal nu gaan wegzakken. Van 't Westende, die al drievoudig Ne derlands kam pioen is, staat 40ste. De ver wachting is dat hij gaat stijgen. Hij is ook de meest waar schijnlijke deel nemer in de -73 kilo aan de Spe len in Tokio. ■E o o. Eggebeen: van goaltjesdief naar keepster Juriën Dam Wolphaartsdijk Marloes Eggebeen Hij maakte vorig seizoen een keuze waarmee hij zijn achter grond verloochende. Jeffrey Buize, de 27-jarige Terneuze- naar pur sang, koos voor het geel-blauwe tricot van HVV'24, de rivaal uit Hulst. Uitgerekend hij, hij die ooit medeoprichter was van de al lang vergeten T-side, de jeugdige fanclub die Terneuzen tot ver in Limburg supporterde. Juriën Dam Koewacht Jeffrey Buize, terug bij Terneu zen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68