Senioren Borrendamme tegen komst voetbal kooi 6 Dieven actief voetbalclubs „Ons zijn geen andere recente ge vallen bekend", laat politiewoord voerder Willem-Jan Uytdehage weten. Uit de kleedkamers bij MZC'n zijn telefoons, portemonnees en een trouwring ontvreemd. „Toen ik de kleedkamer binnenkwam, ston den de ritsen van mijn jas open en was mijn tas overhoop gehaald", vertelt eerste-elftalspeler Sofyan Azzagari. Volgens voorzitter Niels Meintema was er niets opengebro ken. „Niemand heeft iets gezien of gehoord." Wolfaartsdijk was vorige week de dupe. „Tijdens de trainingsavond op dinsdag zijn enkele portemon nees en telefoons gestolen van spe lers uit diverse elftallen", kwam voorzitter Jan Blok ten gehore. „Er is direct aangifte gedaan door de be treffende personen en de politie kwam nog diezelfde avond kijken." Volgens Blok was het al meer dan tien jaar geleden dat er bij de club gestolen was. „Deze diefstal had voorkomen kunnen worden. Op de kleedkamers zit een slot en we heb ben kluisjes. Hier is geen gebruik van gemaakt. De spullen zaten in tassen en jassen. Je hebt het idee dat er weinig kan gebeuren in een klein dorpje als Wolphaartsdijk, maar niets is minder waar." Twee weken geleden zijn bij Smerdiek in Sint Maartensdijk tele foons, portemonnees en sleutels buitgemaakt. „Binnen maximaal een half uur sloegen de dieven toe", aldus voorzitter Mare Bout. „Ver schillende portemonnees zijn te- Ik adviseer iedereen de kleedruimten goed af te sluiten ruggevonden zonder geld erin." Bij SSV'65 in Goes vond maandag eveneens een vreemd incident plaats, begreep voorzitter Tim Joosse. „Er was iemand in het ma- teriaalhok die daar niet hoorde. Toen deze persoon werd opge merkt, nam hij de benen. Vervol gens vertrok er een auto vanaf het parkeerterrein. Het lijkt erop dat er iets speelt in Zeeland." De politie adviseert clubs om kleedruimten goed af te sluiten en spullen niet onbeheerd achter te la ten. „Dat is nu eenmaal de tijd waarin we leven", stelt politie woordvoerder Uytdehage. „Je moet het de dieven niet al te makkelijk maken." De bewoners van zorgcomplex Borrendamme in Zierikzee maken zich ernstig zorgen over de komst van een voetbalkooi op het plein naast hun woningen. De bewoners voelen zich nu al 's avonds niet meer veilig op hun eigen terrein, al dus voorzitter Henk van Efifrink van de bewonerscommissie. De gemeente laat de bewoners in de kou staan, ervaart de commissie. Ruim een maand geleden werd na mens meer dan honderd Borren- dammers een brief gestuurd aan de raad, waarin melding werd ge maakt van de onrust die de verhui zingsplannen voor de kooi veroor zaken. Daarop kwam de toezegging dat hun grieven eind oktober zou den worden betrokken bij de be sluitvorming, aldus Van Effrink. „Tot onze grote verbazing horen wij verder niets meer en moeten we uit de media vernemen welke be sluiten zijn genomen", wrijft hij de raad in een nieuw epistel onder de neus. „Wij vinden het triest dat u zo met uw inwoners omgaat. Jam mer genoeg heeft u waarschijnlijk geen aandacht voor de verontrus ting van de ruim honderd senioren van Borrendamme." De bewonerscommissie verwijt de gemeente gebrek aan begrip voor de zorgen die leven. Het aan grenzende parkeerterrein is een bron van overlast door hangjonge ren met auto's en drugshandel. De vrees is dat die situatie er met de komst van de voetbalkooi niet beter op zal worden. De kooi moet weg van de Mosselboomgaard, na aan houdende klachten van omwonen den over geluidsoverlast en bescha digingen aan auto's. Van Effrink overlegt vandaag met wethouder Jacqueline van Burg (LSD). IN DE REGIO Adventsconcert voor Thuredriht Lampion knutselen bij Kinderclub Knots Informatieavond over pleegzorg Kerstmarkt in Scharendijke Coverband treedt op in Kortgene Winterbrunch voor inwoners Workshop breien MIJN DORP, MIJN STAD Donderdag donderdag 1 december 2016 Serie clubs de dupe van diefstal Bij voetbalvereniging MZC'11 uit Zierikzee zijn dinsdagavond di verse portemonnees en tele foons gestolen. De afgelopen twee weken gebeurde datzelfde bij Wolfaartsdijk en Smerdiek. Of er een verband is tussen de voor vallen, kan de politie niet zeggen. Len Wolters Zierikzee -Willem-Jan Uytdehage, politiewoordvoerder Marcel Modde Zierikzee BURGH-HAAMSTEDE Het Interkerkelijk kerkkoor Haamstede houdt op vrijdag avond 9 december een Advents concert voor Thuredriht. Het concert begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Hervormde dorpskerk, gelegen aan de Ring 1 in Burgh-Haamstede. Tijdens het concert vinden er optredens plaats van Mannen koor De Westhoekzangers, ge mengd koor Zilt, Christelijk Ge mengde zangvereniging Sursum Corda en jeugdorkest De Witte Toekomst. De vier koren treden afzonderlijk maar ook gezamen lijk op. Na afloop wordt een col lecte gehouden. NIEUWERKERK Knots Kinderclub houdt op woensdagmiddag 7 december een middag waarbij kinderen hun eigen lampion mogen knut selen. Deze lampion kunnen zij gebrui ken tijdens de lichtjestocht door het dorp op kerstavond 24 de cember. De knutselmiddag is van 13.30 tot 15.00 uur in Punt-3 aan de Kerkring. Deelname bedraagt een euro per persoon. Alle kinderen tussen de vier en tien jaar zijn welkom. Twee weken later is er nog een knut selmiddag. GOES Juvent houdt donderdagavond 8 december een informatieavond Pleegzorg op het regiokantoor aan de Beukenstraat 62 in Goes. Deze avond is voor iedereen die het pleegouderschap overweegt en meer informatie wil. Bezoe kers zijn welkom van 20.00 tot 22.00 uur. Pleegouders delen hun ervarin gen en bezoekers krijgen de mo gelijkheid om vragen te stellen. Aanmelden kan via cspleeg- zorg@juvent.nl. Na ontvangst van de aanmelding wordt er een bevestiging en het volledige pro gramma teruggestuurd. SCHARENDIJKE De jaarlijkse kerstmarkt van de protestantse gemeente in Scha rendijke wordt dit jaar gehouden op zaterdag 10 december vanaf 10.00 uur in De Hoeksteen. Er zijn kerststukjes, kerstartike len, kaarten, boeken en zelfge maakte lekkernijen te koop. De handwerkstand is dit jaar extra ruim gevuld. De loterijboom is weer opgesteld met diverse prij zen. Voor jongeren is er een grabbelton en een sjoel competitie. De opbrengst is be stemd voor stichting vakantie huis Thuredriht Renesse en voor de kerk in Scharendijke. KORTGENE Coverband The Broodtroosters geeft op zaterdag 3 december een op treden in Eetcafé Graaf van Buren in Kortgene. The Broodtroosters bestaat uit Marian Beerens (zang), Kees Lievense (zang), Wim Cats- hoek (bas), Jan Fe- lius (gitaar), Frank Beerens (drums), Jack de Meij (sax, gitaar) en Paul Rijn- ders (sax, fluit, mondharmonica). Om 22.00 uur be- gint het optreden. KERKWERVE De dorpsraad van Kerkwerve verzorgt op zaterdag 10 de cember een winter brunch voor alle in woners van het dorp. ledereen is tussen 11.00 en 13.00 uur welkom in dorps huis 't Zuudènde. De brunch wordt gratis aangeboden in het kader van Thuis in de Kern. Aanmelden kan ui terlijk tot vrijdag 9 december. Meer in formatie is te vin den op www.dorps- raad-kerkwerve.nl. GOES Suffe Tutten ver zorgt op maandag 5 december een workshop breien in Coffee bar Shine in Goes. De cursus bestaat uitvier maandagavonden. Aanmelden via info@suffetutten.nl. ZIERIKZEE Het moet een jaarlijkse training worden. De Red dingsbrigade Zierikzee-Duiveland heeft een nieuwe training op poten gezet voor leden van de brigade die zich inzetten op open water. Doel is de zelfredzaamheid vergroten en de red ders beter bekend te maken met de door de club gebruikte persoonlijke veiligheidsmiddelen. De training is gebaseerd op de Basic Safety Training, verplicht voor alle zeevarenden. Eén van de onderdelen is het vormen van een huddle om overle vingskansen te vergroten, foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE CJV gebouw, 19.30- 22.00 uur: Schilder en tekenclub; BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles; 19.30 uur: Zangver eniging Zilt; 19.30- 23.00 uur: Bridge; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 10.30 uur: Natuurvaartocht; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge;18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud ènde, 10.30-14.00 uur: Pedicure; 13.30-14.30 uur: Meer bewegen voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; Mo & More, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Antilo- pen; 18.45-19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45-22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Tablet café; Burgerwees huis, 10.00-11.30 uur: Inloopochtend 'Kleuren in de keu ken'; Cameramu seum, 13.00-17.00 uur: Openstelling museum; Fizi, 20.15 uur: Mark van de Veerdonk-Kaas- kleum; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Sint Lievensmonsterto- ren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren, Expo sitie Phantasms en Expositie Beeld van een zeeslag anno 1304; Stadhuismu seum, 13.00-17.00 uur: Rondleidingen door het Sinter klaashuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66