Ozon verrast zijn kijkers met pacifistisch oorlogsdrama 6 Kunst als ultieme vorm van wraak Top 5 in de bioscoop 5 (3) Inferno €159.367 Nu in de bios A Quiet Passion American Pastoral Underworld: Blood Wars FILMNIEUWS Scenario Bergman toch nog verfilmd Nieuwe film Sherlock Holmes NOCTURNAL ANIMALS Frantz Oorlogsleed kan op talloze manieren worden verteld, maar de invalshoek die de Franse regisseur Francois Ozon (8 Femmes, Sous le Sablekiest in zijn film Frantz is op zijn minst apart. Zijn bewerking van een toneelstuk uit de jaren 20, verfilmd door Ernst Lubitsch als Broken Lullaby (1922), is een pacifistisch liefdesverhaal dat an ders uitpakt dan de kijker verwacht. Het zwart-witdrama wordt verteld vanuit het standpunt van een jonge Duitse vrouw die haar verloofde in de Eerste Wereldoorlog in Frankrijk heeft verloren. Bij het graf in haar Duitse gehucht ontmoet zij een Fransman die haar geliefde van nabij heeft gekend. Ozon wijkt al snel van het originele verhaal af en legt de fo cus op een mogelijke nieuwe liefde voor Anna die steeds meer in de ban raakt van de man die haar dierbare zo goed kende. In Frantz, de titel ver wijst naar de gesneuvelde soldaat, stelt Ozon vragen over vergeving en schuldbesef aan de orde. Het levert een van zijn beste werken op. A.Z. donderdag 1 december 2016 2 (-) Zevende Hemel €189.271 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Fantastic Beasts €1.452.334 3 (5) Club van Sint. €174.800 3 (2) Doctor Strange €161.168 DRAMA De Engelse regisseur Terence Davies toont in zijn film een aantal essentiële momenten uit het leven van de dichteres Emily Dickinson. Na enkele tegenslagen in haar familie raakt zij steeds meer geïsoleerd. Heftig drama. DRAMA In zijn regiedebuut speelt Ewan Mc Gregor de rol van een huisvader die in de jaren 60 zijn dochter almaar verder ziet radicaliseren. Zij neigt steeds meer naar een vorm van ter rorisme. De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Philip Roth. ACTIEHORROR Het vijfde deel van de Underworld- filmserie is eigenlijk meer van het zelfde. Kate Beckinsale speelt Selene die nog steeds de strijd moet aan binden tegen vijandige vampieren- legers. Een onbekend scenario van de legendarische Zweedse filmre gisseur Ingmar Bergman, die in 2007 overleed, wordt alsnog verfilmd. Het verhaal, ge schreven in 1969, draagt als titel Sixty-four minutes. Hoofd persoon is een zwangere vrouw die in 1968 op zoek gaat naar haar seksuele vrijheid in het hectische jaar 1968. De film wordt door Su zanne Osten geregisseerd. Onder de titel Holmes Wat son beginnen binnenkort de opnamen voor een filmparodie op Sherlock Holmes. De hoofdrollen worden ge speeld door Will Ferrell (foto) John C. Reilly en Rebecca Hall. De film ver schijnt volgend jaar in de bios coop. DRAMA Regie: Francois Ozon. Hoofdrollen: Pierre Niney en Paula Beer. Paula Beer en Pierre Niney in Frantz, het verhaal van een moge lijke nieuwe liefde. Amy Adams in Nocturnal Animals. DRAMA Regie: Tom Ford. Hoofdrol len: Amy Adams, Jake Gyl- lenhaal. Het leven van galeriehoud ster Susan (Amy Adams) wordt beheerst door kunst. Ze verdient eraan, geniet ervan en heeft er misschien ook wel verstand van. Als mens is zij minder geslaagd. Dat weet haar ex (Jake Gyl- lenhaal) als geen ander. Als hij haar op een dag een boek opstuurt dat hij aan haar heeft opgedragen wordt Susan indirect geconfron teerd met de slechte kanten van haar karakter. De roman waar de film zijn titel aan ontleent is een ij zingwekkende thriller over een gezin (man, vrouw en dochter) dat tijdens een au torit te maken krijgt met een stel psychopaten. Hun trip eindigt in een afschuwelijke nachtmerrie. De inhoud van dit boek vormt het hart van deze nieuwe film van mode ontwerper Tom Ford (die eer der het prachtige A Single Man maakte). Beide werelden die Ford voorstelt zijn eikaars tegenpolen. Het veilige mon daine bestaan van Susan in haar luxe onderkomen tegen over het helse lot dat de man (ook een rol van Gyllenhaal) met zijn gezin ondergaat. Ford slaagt erin zijn beide verhalen intrigerend te hou den tot de laatste seconde. En dat kunst ook als een vorm van wraak beschouwd kan worden is op zijn minst een origineel gegeven. A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57