3 Zestien top-eetlocaties 'Rokjesdag' on demand De nieuwe Stones (0 Cd Laatste deel van trilogie Is Boek Film Cd Stef „Een dubbelspel bij Wimbledon Bos en zit er nog steeds in", schetst Bos me- Geert taforisch. „Evenals bij tennis moet ik Verdickt tijdens deze voorstellingen het veld focussen delen met een andere speler. Er moet op de een biotoop ontstaan waarin je sa- overeen- men kunt bewegen. Normaal gespro- komsten ken bestaan mijn shows vooral uit tussen enkelspel. De laatste keer dat ik sa- Neder- men met iemand op een podium land en stond, is alweer zo'n dertig jaar gele- België. den, toen ik nog hoofdzakelijk caba- foto michiel ret deed. Gelukkig heb ik nu ervaren CRiJNS dat het samenspel er nog steeds inzit en dat het ontzettend leerzaam is." Documentairemaker In de paar maanden die de heren nu samen toeren, hebben ze elkaar veel beter leren kennen. „Geert, die overi gens naast artiest ook documentaire maker is, heeft net als ik ontzettend veel ideeën. Onze hele tournee is een vruchtbaar parcours waarin we steeds beter een stuk weten neer te zetten. Het is als het vastdraaien van de schroeven van een rotor, zodra ze vastzitten kun je echt gaan vliegen." Doordat we vooral improviseren, is elke show anders Overigens vonden de proefvluch ten niet in de lage landen plaats. In Kaapstad, de woonplaats van Bos, hielden de mannen hun repetities. In diezelfde stad ging de show eind sep tember in première. Je zit in een land dat geen deel uitmaakt van de voorstelling en kunt het stuk van buitenaf bekijken en reflecteren of de boodschap helder en harmonieus overkomt." Na een tweede show in Afrika werd de tournee vervolgd in België, de thuisbasis van Geert Verdickt. Tot slot stond het tweetal de afgelopen weken al op diverse podia in Neder land. Met het optreden in Oostburg loopt de voorstelling Noord/Zuid te gen het einde. „Ik heb Oostburg spe ciaal uitgezocht", stelt Bos, „Niet al leen omdat het Ledeltheater een prachtige oude bioscoop is met een typische jaren 50 sfeer die Italiaans aandoet, maar ook omdat dit echt een plaats is waar de voorstelling thuis hoort. De Belgen bekijken ons optre den vanuit het Belgische perspectief. Hollanders bekijken het vanuit hun assertieve houding. Maar Zeeuws- Vlaanderen is een soort niemands land, een neutraal gebied waarvan de inwoners zich zowel kunnen inleven in de Belgische als Hollandse menta liteit. Iedere show vormt natuurlijk een hoogtepunt, maar ik verwacht dat ons stuk daar wel op een bijzon dere manier zal landen." Retrenchement „Zeeuws-Vlaanderen is voor mij ook niet onbekend. Ik ken de contreien goed", vertelt de Nederlandse zanger. „Niet alleen omdat ik er een huis heb staan, maar ook omdat ik vroeger re gelmatig bij Retranchement kwam. Ik ben overtuigd provinciaal; ik hou heel erg van de authenticiteit in deze regio's. Er is niet veel gedoe en dat maakt het spelen in dit soort regio's zo leuk. Bovendien komt in dit ver geten stukje land het Vlaamse van Geert en het Hollandse van mij mooi samen in de naam van het gebied Zeeuws-Vlaanderen. Toepasselijker kan bijna niet. Bovendien kwam mijn eerste lief uit Brussel dus een beetje Vlaams klappen kan ik ook." Na Oostburg staan nog twee geza menlijke optredens op het pro gramma. Daarna lijken de wegen van de twee artiesten zich weer te schei den. „We hebben allebei een eigen traject gepland staan, maar een ver volg van onze gezamenlijke show zou zomaar als een asperge de kop op kunnen steken." donderdag 1 december 2016 Culinair journalisten en zus- shortlist Amsterdam sen Famke en Floor van sar- Praag schrijven al meer dan vijftien jaar over eten en drinken in Amsterdam. Nu hebben ze de 16 beste res taurants van de stad, inclusief 45 geheime recepten, gebundeld in het boek Shortlist Amsterdam. Geen ingewikkelde sterren zaken, maar oorspronkelijke restaurants die nooit vervelen. Shortlist Amsterdam is te koop via shortlist-amsterdam.nl. Prijs: 29,95 euro. Om het begin van de winter in te luiden, bij deze alvast een zonnige tv-tip. De zomerfilm Rok jesdag is vanaf dit week end on demand te bekij ken via Film 1. De roman tische komedie met Lieke van Lexmond en Birgit Schuurman past in de Nijenhuis-traditie van feelgoodfilms als Verliefd op Ibiza en Toscaanse bruiloft. Rokjesdag is vanaf 3 december te zien op Film 1. Meer dan tien jaar moesten de fans erop wachten. Nu is daar dan eindelijk een kakel vers album van The Rolling Stones. Op Blue And Lonesome brengt de rockband met nummers van artiesten als Jimmy Reed, Willie Dixon en Eddie Taylor een ode aan de blues. Met onder anderen Eric Clapton als gastmuzikant. Rolling Stones - Blue And Lonesome verschijnt morgen. Prijs: 17,99 euro. Jean-Michel Jarre staat bekend als een van de grondleggers van de elek tronische muziek. Niet voor niets kan hij internati onaal bekende dj's als Armin van Buuren rekenen tot zijn bewonderaars. Zijn ne gentiende studioalbum Oxygène 3 is het laatste onderdeel van een uitgebreide tri logie, waaraan de Fransman maar liefst veertig jaar heeft gewerkt. Jean-Michel Jarre - Oxygène 3 is vanaf morgen te koop. Prijs: 17,99 euro. 44 Stef Bos Noord/Zuid door Stef Bos en Geert Verdickt. Vrijdag 2 december in het Ledeltheater te Oostburg, aanvang 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54