3 dgn I Jsselmeer V Willem Holleeder haalt uit naar zus Astrid 4 Samen met de Belgische marine 59.5 59.5 re. De Nederlandse en de Belgi sche marine gaan nog nauwer samenwerken. België wil voor het Nederlandse logistieke on dersteuningsschip Zr. Ms. Karei Doorman helikopters of een medische eenheid leveren en het Korps Mariniers gaat wel licht twee Belgische compag nieën helpen om op en vanuit zee te opereren. Omgekeerd krijgen de mariniers mogelijk versterking van Belgische para chutisten. Defensieminister Jeanine Hen- nis-Plasschaert en haar collega Steven Vandeput maakten dit gisteren bekend op een Bene- luxconferentie in Brussel. Ze kijken ook naar samenwerking op het terrein van onbemande verkenningsvliegtuigen. België overweegt in te stappen bij de aankoop van twee tankervlieg tuigen. De bewindslieden onderteken den een intentieverklaring voor de gezamenlijke aankoop van naar verwachting vier fre gatten en twaalf mijnenjagers. Nederland neemt het voor touw bij de zogenoemde mul- tipurposefregatten en België bij de mijnenjagers. Noord-Korea heeft opnieuw kernproeven uitgevoerd Jim 'Mr. Big Mac' Delligatti overleden De vader van de Big Mac is niet meer. De Amerikaanse ham burgergigant McDonald's heeftgisteren bekendgemaakt dat Jim Delligatti, die de we reldberoemde stevige hap in troduceerde, op 98-jarige leef tijd is overleden. Delligatti, sinds het midden van de jaren vijftig franchisehouder in en rond Pittsburgh, serveerde de dubbele hamburger met sla en saus voor het eerst in 1967. Delligatti was ook de uitvinder van de Egg McMuffin, waar mee hij de aanzet gaf voor het ontbijtmenu. Thermaalbad Arcen 3 daqen Breda g< et www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 zocPg Holleeder zit onrustig en beweeg lijk in de rechtszaal. Hij schraapt regelmatig zijn keel. Als hij op het eind van de zitting het woord krijgt, pakt hij een velletje papier en zet zijn leesbril op. „Ik begrijp alle negatieve reacties. Als dat boek niet over mij zou gaan, zou ik net zo geschokt zijn als iedereen. Maar wat Astrid zegt, klopt niet." Holleeder kreeg gisteren in de Amsterdamse rechtbank voor het eerst de gelegenheid om te reage ren op het boek Judas, dat begin november verscheen. In het boek schetst Astrid Holleeder een ont hutsend beeld van haar broer. „Ik heb mijn familie niet geterrori seerd", zegt Willem Holleeder. „Ik heb altijd alles voor ze gedaan. Geen moeite was me te veel." Moord De familiekroniek - waarvan al 300.000 exemplaren zijn verkocht - staat volgens Holleeder vol met leugens. Astrid schrijft onder meer dat ze ervan overtuigd is, dat ze de rechtszaak tegen haar broer niet gaat overleven. Zelf ontkent Hol leeder dat hij vanuit de gevangenis opdracht heeft gegeven voor de moord op Astrid en zijn andere zus Sonja. De publicatie van Judas werd tot op het laatste moment geheimgehouden. Ook het Open baar Ministerie wist van niets. „Het was een complete, onaange name verrassing", zei de officier van justitie gisteren. Het OM 'be treurt de excessieve media-aan dacht' voor het boek van Astrid. „Het rechtsproces is hier niet bij gebaat", aldus de officier. De drie rechters in het liquida tieproces tegen Holleeder bena drukten gisteren dat ze het boek niet hebben gelezen. Dat doen ze pas als het boek als bewijsstuk wordt toegevoegd aan het dossier in de zaak. Sander Janssen, een van de advocaten van Holleeder, zei er Ik heb altijd alles voorzegedaan. Geen moeite was me teveel nog over na te denken of hij dat nodig vindt. Hij vraagt zich af of het boek een 'geromantiseerde versie van de werkelijkheid' is. Levenslang In de tussentijdse zitting in het li quidatieproces betoogde Janssen dat de zussen van Holleeder met geen enkel bewijs komen voor de bewering dat hun broer achter de moord op Cor van Hout zit. Van Hout was getrouwd met Sonja en de zwager van Willem. Volgens de zussen zit hun broer ook achter een reeks andere onderwereld- moorden. Als hij daaraan schuldig wordt bevonden, wacht hem waarschijnlijk een levenslange ge vangenisstraf. De inhoudelijke be handeling van de rechtszaak tegen Holleeder dient pas op zijn vroegst volgend jaar. In de komende maanden worden de zussen als ge tuigen gehoord. Volgens Holleeder zijn Astrid en Sonja net zo grof gebekt als hij. „Ja, ik schreeuw als ik boos ben", verklaarde hij gisteren. „Maar ik ben niet de enige in de familie." Advocaat Janssen citeerde uit eerdere verhoren met zus Sonja: „Laat hem de kanker en ty fus in zijn kop krijgen", sprak ze over haar broer. Volgens Janssen is het bijvoeglijk naamwoord 'kanker' ge meengoed binnen de fa milie Hol lee der. incl. diner donderdag 1 december 2016 BRUSSEL Kinderen van kinderopvang Bimbola ontvangen uit handen van zanger Jan Smit en oogarts Tjeerd de Faber de eerste vuurwerkbrillen tijdens de aftrap van de campagna, waarin aandacht wordt gevraagd voor het dragen van deze speciale brillen tijdens het afsteken van vuurwerk, fotoariekievit/anp PITTSBURGH Dat heeft de VN-Veiligheids- raad vastgesteld. Het land wordt daarom gestraft met sancties. Zo mag het geen koper, zink en nikkel meer exporteren en 60 procent minder kolen. 2 nachten in 4* Beach Hotel de Vigilante (8,5) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangendiner en gratis gebruik van wifi Aankomsten t/m maart. Betaal pas bij aankomst! 3* Tulip Inn Sevenum, Limburg (8,1) 4* Apollo Hotel Breda City Centre 8,3 2 nachten incl. ontbijtbu Incl. Thermaalbad Arcen Tip! Kerstmarkt Duitsland fet 50 2 nachten incl. ontbijtbuf Incl. bittergarnituur Incl. welkomstdrankje 50 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Het boek Judas, waarin Astrid Holleeder een inkijkje geeft in de familiegeschiedenis, fotoanp 'Het klopt niet, het boek staat vol leugens' Willem Holleeder, die terecht staat voor liquidaties in de Amsterdamse onderwereld, heeft in de rechtbank flink uit gehaald naar zijn zus Astrid. Haar boek Judas staat volgens hem vol met leugens. Peter Winterman Amsterdam —Willem Holleeder OOGBESCHERMING Voor maar: Heerlijk hotel, gelegen in het Friese vissersplaatsje Makkum, direct aan het IJsselmeer!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4