MIJN PZC 12 ZE U EN UW HERFSTSTORM MIJN OPROEP Mijn Sinterklaasactie Mijn molen BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Megabos De Sluise raadsfracties Lijst Ba- bij n en Nieuw Gemeentebelang (10 november) zijn tegen aan plant van een groot bos in (west-) Zeeuws-Vlaanderen. De losse kreet 'één hectare bieten neemt evenveel CO2 op als vier hectare bos' schiet mij in het verkeerde keelgat. Een gevarieerd bos - min of meer open - met bladopppervlak van laag struikgewas zoals meidoorn en wilde rozen, taxus en hulst met daarin hoog opgaande bo men als grove den, beuk en wilg heeft een veel groter bladopper vlak dan een plat veld bieten. Deze oppervlakte van boomblad ademt het hele jaar door in tegen stelling tot een veld bieten. Ieder weldenkend mens zal moeten toegeven dat wanneer je niet voor bos bent in (west-) Zeeuws- Vlaanderen je wel van de juiste argumenten bedient. G. Calon Oud Vlissingen 28, Hoek Vogelgriep Pluimveebedrijven moeten vo gels binnen houden omdat bij wilde vogels vogelgriep is (11 no vember) aangetroffen. In geen land ter wereld als Neder land leven zoveel (100 miljoen) kippen in overvolle megastal- len.Onderzoeksrapporten mel den wanneer een ziekte uitbreekt in een megastal er vele tiendui zenden kippen vergast zullen worden. Koeien, kippen en varkens wor den in Nederland tegen ziekten ingeënt. Maar een prik tegen de vogelgriep hoort er niet bij. Vacci natie kost geld. Bronnen melden dat kosten van ziekte-uitbraak deels door de overheid wordt ver goed. Zo wordt het goedkoper om dieren niet te vaccineren. Onge looflijk! Dit is toch de wereld op zijn kop!? Na eerdere gruwelijke ruimingen zijn er meer kippen bijgekomen, meer megastallen gebouwd. Ook Zeeland heeft plannen voor een megakuikenvleesstal. Miljoenen kippen in megastallen, dagelijkse gruweltransporten naar het slachthuis, tonnen kippenvlees gedumpt als kiloknaller-aanbie- ding in overvolle schappen van de supermarkt. Nooit is het ge noeg in de vleesindustrie. Alles draait om veel en goedkoop. Schande! C.Minneboo De Smitstraat31, Oost-Souburg Michiel Een compleet raadsel waarom de krant in haar commentaar (16 no vember) de daden van de grootste admiraal van de Nederlandse ge schiedenis in twijfel trekt of op zijn minst zegt dat je kunt twis ten over zijn daden. Dat DENK in zijn polariserende acties meent dat de geschiedenis moet worden gecorrigeerd in het heldendom van ons verleden is hun recht maar doet geen recht aan de trots die wij in Vlissingen voelen voor onze admiraal, de walvisvaarder, verjager van Alge rijnse zeerovers. Zeer geëerd door zijn Franse en Engelse tegenstanders om zijn vakmanschap en militair inzicht. Het past niet dat wij onze grote admiraal zo neerzetten. Het wak kert idioten aan die onze Vlissin- ger van zijn sokkel willen halen. Onze hedendaagse fregatten eren met Zr. Ms. De Ruyter en Zr. Ms. De Zeven Provinciën nog steeds zijn heldhaftigheid. Dat een Zeeuwse krant dan wil meevoelen in dit politiek state ment van DENK getuigt niet van respect voor onze geschiedenis. Meijboom St. Eustatiuslaan 3, Vlissingen Michiel II Vol verbazing las ik het stuk over de nieuwe partij Denk Wat een akelige mensen die heel onze cul tuur willen veranderen en een tweestrijd creëren tussen ver schillende bevolking groepen. Het is bij de gekte af. J P. Coen, Michiel de Ruyter en tal van anderen horen bij de Ne derlandse geschiedenis horen. Zij moeten in onze herinnering blij ven. Die mensen hebben bijgedragen aan wat ons Nederland nu is en dat moet zo blijven. Dat kun je niet weg cijferen. En wat die lui niet begrijpen is dat wij er trots op zijn. Wij zeggen toch ook niks van hun culturen of staat er straks een Desi Bouterse stand beeld op de boulevard en noemen we een pleintje naar Erdogan. DENK pas je aan aan onze cul tuur. Jullie zijn hier gast en niet andersom. L. Planken Tapijtschelp 5, Terneuzen Gülen Eurocomissaris Timmermans (16 november) geeft aan dat Gülen inderdaad achter de coup in Tur kije zit. Volgens mij is dat onjuist. De Turkse militairen vereren Ke- mal Atatürk die sterk voor de scheiding van kerk en staat was. Zowel Gülen als Erdogan zijn voorstanders van een islamiti sche staat. Het ligt daarom voor de hand dat de militairen, al dan niet met Koerden, de coup gepleegd heb ben. Peter H. deDreu Ruigendijk 10, Driewegen donderdag 1 december 2016 PC Mijn PZC is een rubriek gemaakt voor en door lezers. Wilt u iets delen met lezers van de PZC, stuur dan een mail naar mijnpzc@pzc.nl. Foto's, recepten, oproepjes, alles wat u kwijt wilt aan andere lezers kunt u sturen. Wilt u een foto plaatsen in de rubriek U en UW? Mail uw foto's naar mijnpzc@pzc.nl of plaats ze op www.pzc.nl/mijnpzc. Graag met naam, woonplaats en een korte toelichting. De volgende keer: U en UW SINTERKLAASVIERING Na de storm: natte voeten en een hoop bladeren in de tuin. FOTO MAUD MINNEBOO, OOSTKAPELLE Tot en met 5 december kun nen kinderen hun schoentjes waar ze uitgegroeid zijn inleve ren bij de kassa van CineCity Vlissingen en Terneuzen. Met deze actie zamelt CineCity schoenen in voor de Kleding- bank Walcheren, ledereen die zijn of haar schoenen inlevert, ontvangt 50% korting op een kinderticket. De Kledingbank is een organi satie die herbruikbare kleding en schoeisel doorgeeft aan mensen die het hard nodig hebben, maar dit niet (meer) kunnen betalen. Voor deze actie zijn zowel kin- der- als volwassenenschoenen welkom. Voorwaarde is wel dat de schoenen er nog goed uit zien en niet versleten zijn. Tegen inlevering van de schoe nen, ontvangt de gever een voucher voor 50% korting op een kinderticket. Deze voucher is geldig t/m 5 december voor een van de kinderfilms bij Ci neCity of voor de Sinterklaas voorstelling Alle hens aan dek' in CCXL op zaterdag 3 decem ber. Meer informatie: www.cinecity.nl/kinderen/ schoentjesactie-sinterklaas Molen De Vijf Gebroeders in Heinkenszand heeft een nieuwe molenaar nodig. Deze gerestaureerde en goed on derhouden graanmolen maalt wekelijks graan, waarvan mooie meelproducten worden gemaakt. Omdat de molenaars een dagje ouder worden, is men op zoek naar enkele ge certificeerde molenaars of vrouwen/mannen die daartoe willen worden ogeleid. Meer informatie: Molenaar Bas Quist, de5gebroeders@zeelandnet.nl, 06-3890040 en www.de5gebroeders.nl Heerlijk uitwaaien! fotomartine,renesse Een onvervalste herfststorm met spectaculaire hoge golven die over en tegen het roeiershoofd beuken, foto ria brasser .vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44