WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 9 Bram Lagendijk (59) uit Krabbendijke redt levens op de ambulance en heeft een eigen bedrijf in hulpverleningsopleidingen. Maar eigenlijk wilde hij een autogarage beginnen. donderdag 1 december 2016 Werk in garage is zo mooi Daniel Vervelde j Wat had je graag willen wor den? Ik wilde graag een eigen I autobedrijf. 2 Waarom wilde je dat? Vanaf mijn zestiende werkte ik in een garage en dat vond ik zo mooi. Toen is die droom ontstaan. In totaal heb ik daar veertien jaar gewerkt, maar een eigen bedrijf is er nooit van gekomen. 3 Waarom is het niet gelukt? Financieel bleek het niet haal baar, het kost natuurlijk een hoop geld om voor jezelf te begin nen. Ook mijn vrouw vond het niet goed. Ze zag heel erg tegen het administratieve gedeelte op en was bang dat ik dag en nacht zou moeten werken. 4 Wat heb je gedaan om je droom te verwezenlijken? Vanaf mijn zestiende heb ik veertien jaar in een garage ge werkt. Daarnaast heb ik ook alle di ploma's gehaald om voor jezelf een garage te mogen beginnen. 5 Vind je het jammer dat je droombaan niet doorging? Toentertijd vond ik dat best jammer, ja. Maar inmiddels niet meer, hoor. Door mijn opleidingen en werk heb ik er wel aan mogen ruiken, ik heb wel een inkijkje in die wereld gehad. 6 Denk je nog wel eens aan je droombaan? Nee, je moet ook reëel zijn. Als je jong bent, heb je bepaalde ambities. En als het niet lukt die te verwezenlij ken, moet je iets anders zoeken. 7Wat doe je nu voor werk? Ik rijd op de ambulance, dat doe ik al 25 jaar. Daarnaast heb ik een eigen bedrijf, Hulpverlenings Opleidingen Zuid-West. Daarmee verzorg ik BHV-cursussen en zo. 8 Ben je blij met je werk? Het werk op de ambulance is erg mooi en heel dankbaar. Daar naast blijft mijn bedrijfje groeien. 9 Waaruit haal je de meeste voldoening? Iets voor jezelf doen, is altijd beter dan iets voor een ander moeten doen, zeg ik altijd. Ik vind het prettig om voor mezelf te kunnen werken. En op de ambulance is het mooi dat je van groot belang kunt zijn voor men sen, al maak je ook veel vervelende dingen mee. Heb je je droom hele maal opgegeven? Ja, dat autobedrijf is nu wel bui ten beeld. Ik ben bijna zestig, het is nu dus te laat om daar nog aan te beginnen. A Bij autobedrijf Van Weele in Krabbendijke mag Bram Lagendijk weer even proeven aan het werken in een garage, fotomechteldjansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41