4 donderdag 1 december 2016 De vele gezichten van de herfst 2016. foto's thinkstock. lex de meester en anp Wat een herfst van extremen heeft Zeeland achter de rug. Met 2003 de zonnigste ooitmaar het was ook nat. Lekker uif uu> regio, sfreekpro<*ucfen rrr^ van Agriwjarkf agrimarkt ëf Concentratie psychiatrie onvermijdelijk Brand onthult wietkwekerij Piloot ziet vanuit de lucht auto in sloot Man gepakt met harddrugs De zon scheen zo uitbundig dat het met 2003 de zonnigste herfst ooit was. Recordwarm was het in september, terwijl het in novem ber enorm spetterde. Vandaag is de meteorologische winter begonnen. Tijd om terug te kijken op een Zeeuwse herfst die op de zesde plek in de lijst van warmste is beland. Niet zo vaak zagen we in Zeeland zó uitbundig de zon. Liefst 469 uur scheen die in Vlissingen. Net zoveel als in 2003. Alle herfstmaanden waren zeer zonnig, al leverde september de grootste bijdrage. In West dorpe, waar het tweede Zeeuwse meetstation staat, werd een eve neens prettig aantal van 426,9 zo- nuren geregistreerd. Ook hadden we in Zeeland niet te klagen over de temperatuur. Vlissingen noteerde een gemid delde van 12,2 graden Celsius, Westdorpe 11,7. Beide ongeveer een graad warmer dan normaal. Zowel de hoogste als de laagste temperatuur werd gemeten in Westdorpe. Het heetst was het er op 13 september (32,1), het koudst op 30 november (-4,5). Daarmee was de nacht van dinsdag op woensdag de koudste in West dorpe sinds 1998. Zowel op Walcheren als in Zeeuws-Vlaanderen sneuvelden records als luciferhoutjes. Wat te denken van het aantal dagen dat het warmer was dan 25 graden. Vlissingen telde er maar liefst ze ven, terwijl 1 normaal is. Dat maakt deze herfst met die van 1911 recordhouder. Om nog even op Walcheren te blijven: 26 dagen (al lemaal in september) was het war mer dan 20 graden. Alleen 1959 telde er eentje meer. Maar ook in Zeeuws-Vlaande- ren was het feest. Daar genoten we van twee tropische dagen van 30 graden of meer. Dat is nooit eerder gebeurd. Maar liefst 28 dagen was het er warmer dan 20 graden, twee keer zoveel dan normaal. Acht da gen kwam het kwik zelfs boven de 25 uit, vier keer meer dan anders. Zo droog als september was, zo nat was november. Vlissingen kreeg maar liefst 119,5 millimeter hemelwater over zich heen, wat de maand gelijk op de achtste plek van natste novembers zet. Eigenlijk viel er gemiddeld ge nomen helemaal niet zoveel meer dan normaal. In Vlissingen klet terde 228,8 millimeter uit de lucht, tegen 222,7 normaal. Westdorpe moest 144,2 millimeter water ver werken. Overigens was het er in september recorddroog, met slechts 7,5 millimeer. „De warmterecords in septem ber zijn echt hét ding van deze herfst", aldus Jaco van Wezel van Weeronline. Van zondag 4 t/m zaterdag 10 december: 4% extra veel foldervoordeel met producten uit üw regio! mèmmmé ÉÉSgSH MIDDELBURG De sluiting van de psychiatrische afdelingen van de ziekenhuizen in Vlissingen en Terneuzen was onvermijde lijk om de kwaliteit te borgen. Het dagelijks provincie bestuur antwoordt dat op vragen van 50PIUS. De psychiatrische af delingen (PAAZ) zijn naar Emergis in Kloetinge verplaatst. Een noodzakelijke stap, oordelen Gedeputeerde Staten. Zeeland is te klein om de kwaliteit op meer locaties overeind te houden. Dat staat los van wachtlijsten tot wel vijf maanden voor ambulante behandelingen bij Emergis. GS: „Dit is een landelijke beeld." 112 NIEUWS Een herfst van extremen Jeffrey Kutterink Vlissingen 32,1 Zoveel graden was het op de warmste herfstdag, 13 september, in Westdorpe. Het aantal millimeters hemelwater dat in novem ber in Vlissingen viel. Mw'T^ Oo v* ^dereede J AgiT^rfet teuwfc IA wemst het standaard assortiment ook kiezen uLt mim soo bijzondere streekproducten. Als dochteronderneming van een landbouwcoöperatie staat Agrimarkt dicht by de bron. Poor deze korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaalt w. niets te veel en dat de prod neten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu.. Els e« Robbie Mesu, Kaasboerderij Schellack, 1 @agrimarkt ■MM www.Qgrimorkt.nl fQcebook.com/AgrimQrktN L THOLEN Aan de Energie weg in Tholen is gisteren rond 08.30 uur brand uit gebroken in een bedrijfs pand. Tijdens het blussen trof de brandweer een hen nepkwekerij aan met vijf honderd wietplanten. De brandweer gaf om 09.45 uur het sein 'brand meester'. De politie vermoedde dat de brand ontstond in de meterkast. De stroom voor de wietplanten bleek ille gaal te zijn afgetapt. De politie heeft nog niemand gearresteerd. ARNEMUIDEN Op de Doe- leweg in Arnemuiden is gis terochtend een automobi liste met haar voertuig in de sloot naast de weg te rechtgekomen. Het eenzijdig ongeval ge beurde rond 09.10 uur. De oorzaak is waarschijnlijk gladheid. De vrouw raakte lichtgewond, maar ze hoefde niet naar het zie kenhuis. Een piloot had de auto van uit de lucht in de sloot zien liggen en had de politie ge alarmeerd. Het ging om een piloot die opsteeg van of landde op Vliegveld Mid den Zeeland. FOTO FRANS BOSSCHA VLISSINGEN Een 32-jarige Vlissinger is dinsdag opge pakt voor drugsbezit in een woning aan de Paul Kru- gerstraat in Vlissingen. Een 24-jarige handlanger vluchtte toen de politie arri veerde. Agenten bezochten de woning van de 32-jarige man vanwege een ander politieonderzoek. De man moest daarvoor DNA af staan. Eenmaal bij de wo ning zagen de agenten drugsspullen op tafel lig gen. De 32-jarige en 24-ja- rige openden de deur en legitimeerden zich aan de politie. Daarop ging de 24- jarige er vandoor. De agen ten hielden de 32-jarige man aan. Ze vonden in het huis harddrugs die ze in beslag namen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36