Giel Beelen levert in Netflix is nu ook offline te bekijken 23 Meeuwis bezingt 2016 in Ziggo Dome HITMACHINE land speelden. 'Drinkt de grote man van Status Quo niet?' vroegen ze pes terig. Ik sloeg ter plekke zes margari- ta's achterover." Supplementen Tegenwoordig ontziet Rossi zijn li chaam. 's Ochtends twee koppen 'weeïge groentenshake' en een handje vitaminesupplementen. Een warme maaltijd tussen de middag en pas 'een paar wortels' na het concert. Hij is nog altijd dol op zijn noma dische bestaan, 'de romantiek van een rondtrekkend circus.' Rossi heeft zijn eigen bus - hij haat hotels. „Als ik wakker word in een hotelkamer, krijg ik suïcidale neigingen. „Mijn bus is on the road mijn huis. Heerlijk om na afloop nog op mijn gitaar te pielen. Ik speel echt het best na een concert. Pas als ik op het po dium sta, gaat het mis. Ik houd mijn gitaarspel trouw bij. Op kerstavond en Eerste- en Tweede Kerstdag na oe fen ik dagelijks." Het slotakkoord van Status Quo zónder Rick Parfitt voelt merkwaar dig, bekent Rossi. „Aan het begin van deze tournee miste ik hem. Maar het onverbiddelijke van dit leven is dat het verder gaat. Ik begroef onlangs een oom, 's middags was ik weer aan het repeteren. Gelukkig is het met Rick nog niet zo ver, met hem het gaat nu best goed." Voor het geld hoeft Rossi allang niet meer zijn elf slaapkamers tel lende landhuis in Surrey uit. „Ho, wacht even. Ik heb acht kinderen uit twee huwelijken en een relatie: zes tien minuten seks, één kind per twee minuten. De jongste is nu 19, de oud ste 50. Iedereen vermoedt dat bij mij een zak met 10 miljoen pond in de hoek staat. Maar wat dacht je dat kin deren kosten? En boten, vliegtuigen, auto's, vrouwen en drugs?" Terugkijken, het is niet aan Rossi besteed. Ook niet aan de vooravond van het laatste vaarwel van een le gendarische rockband. „Ik hang niet in het verleden, die onzin over oude rockers die nooit doodgaan. En ik ben zeker niet zo'n macho die roept: Ik wil op het podium sterven. Schei uit zeg. Mag het gewoon in bed met de familie er omheen?" RADIO 3FM-dj Giel Beelen (39) moet een deel van zijn salaris inleve ren nu hij niet meer de ochtend show presenteert. Dat laat BNN- VARA weten nu er ophef is ont staan over de 560.000 euro die hij zou verdienen, terwijl hij vanaf januari 2017 alleen een weekend show doet. Hoeveel hij wordt ge kort, maakt de omroep niet be kend. Hoewel de zender geen uit spraken doet over salarissen van individuele werknemers, wordt er wel degelijk een aanpassing gemaakt in het salaris van de dj. „BNN-VARA betaalt een pas sende beloning en bij veranderde werkzaamheden wordt het be taalde bedrag zo snel als mogelijk aangepast", reageert woordvoer der Thij s Verheij op een publica tie in Privé. „Er wordt gesteld dat het sala ris van Giel Beelen niet neer waarts zou worden aangepast tot en met 2018", zegt Verheij. „De suggestie dat dat pas na 2018 zal gebeuren is onjuist." De Tweede Kamer wil ophel dering over het salaris van Bee len. Mede omdat het een pu blieke omroep betreft, waarbij het geld deels door belastingbe talers wordt opgebracht. SP-Ka- merlid Jasper van Dijk: „Dat geld is bedoeld voor programma's, niet voor presentatoren." VVD- mediawoordvoerder Ton Elias vindt het salaris van de dj ook te ver gaan, meldt hij op Twitter. De PvdA wil van het kabinet weten of het salaris van 560.000 euro redelijk is. De partij ziet graag een wetsvoorstel tegemoet om hier meer duidelijkheid over te krijgen. Beelen zou een van de vier top- verdieners van de publieke om roep zijn, naast Matthijs van Nieuwkerk, Paul de Leeuw en Antoinette Hertsenberg. Ruim twee weken geleden deed Beelen na ruim twaalf jaar zijn laatste ochtendshow. Die sloot hij op geheel eigen wijze af: hij ontvluchtte onverwacht de studio en liet een traan. De radio-dj gaat vanaf januari 2017 op vrijdag-, zaterdag- en zondagavond radio maken voor de zender. In dit programma, ge titeld On Stage, geeft hij op loca tie nieuw talent een podium. Gebruikers van Netflix hoeven niet meer online te zijn als ze een film of serie willen bekijken. Ze kunnen die vooraf ook downloa den via een wifiverbinding en daarna offline bekijken, zonder data te gebruiken. „Vliegtuigmo dus. Onderwegmodus. Metromo dus", liet de on demand-video- dienst gisteren weten. Het gaat om een selectie uit het totale aanbod. Series als Orange is the New Black, Narcos, House of Cards en The Crown zijn sinds gis teren beschikbaar. Ook The Office en Minions kunnen worden ge- download. Die films en series kun nen op smartphones en tabiets worden gezet. Die moeten wel draaien op iOS 8.0 of hoger of op Android 4.4.2 of hoger. Videoland kondigde vorige week al hetzelfde concept aan. Nog niet alle series en films van Videoland zijn offline te bekijken. Voorlopig moeten kijkers het vooral met Ne derlands producten van de RTL- dienst aangevuld met een flink aantal buitenlandse producten. Se ries als Nieuwe Tijden, Weemoedt, Zwarte Tulp en het nieuwe seizoen van Nieuwe Buren zijn te downloa den. Overigens is er een flinke geheu genkaart nodig om series te kun nen downloaden. Een aflevering van 40 minuten is vaak zo'n 8oomb groot. JAAROVERZICHT donderdag 1 december 2016 0T0 PHOTO NEWS Francis Rossi tijdens Ie afscheidstournee Status Quo werd in 1962 opgericht door Francis Rossi en Alan Lancaster. De band toert mo menteel zonder zanger/gitarist Rick Parfitt. In Groot-Brittannië scoorde Status Quo meer hits dan de Beatles en de Rolling Stones. De bekendste hits: Down down (1975) Roll over lay down (1975) Rockin' all over the World (1977) Whatever you want (1979) The Wanderer (1984) In the Army now (1986) Maxime Segers Giel Beelen. fotosander koning Samen met rapper Diggy Dex heeft Guus Meeuwis een jaar overzicht op muziek geschreven. Het nummer heet Tabee en wordt gepresenteerd tijdens Meeuwis' Groots met een Zachte G winterconcerten die dit week einde in de Ziggo Dome in Am sterdam worden gehouden. Meeuwis, die in de song onder meer het afscheid van Albert Verlinde (bij RTL Boulevard) en Giel Beelen Radio 3) en het kampioenschap van PSV be noemt, spreekt van een nieuwe traditie. „Het is fijn om terug te kijken en te zoeken wat het jaar zo bijzonder maakte."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23