22 ANGELA KIJKT TV Het is mooi geweest na een halve eeuw rock-'n-roll. Morgenavond neemt Status Quo in de Heineken Music Hall afscheid van de Nederlandse fans. Een gesprek met zanger/gitarist Francis Rossi. Als de integratie ergens is mislukt, dan is het wel op het gebied van dating- shows. Elke subgroep in de maat schappij heeft tegenwoordig zijn eigen pro gramma: boeren, alleenstaande ouders, stu denten die er niet moeilijk over doen om naakt op een tropisch eiland te gaan zitten, transgenders en dus ook mensen met een be perking. Je kunt zeuren over dat hokjesdenken, maar soms levert het gewoon hartstikke leuke pro gramma's op met hartveroverende deelne mers. Zoals Robbin, Roos en Angelo afgelo pen dinsdagavond in een nieuw seizoen The Undateables op NPO 3. Carnavals hit Donders en Brard 'Kanye nog te instabiel' INTERVIEW STATUS QUO r gloort nog een sprankje hoop voor de hondstrouwe aan hang van Status Quo, de Britse rockband die met de concert- I tournee The Last Night of Electrics aan zijn zwanen zang is begonnen. „Misschien doen we ooit nog iets akoestisch", zegt zanger/gitarist Francis Rossi. „Maar grote tournees behoren tot het verleden. Ik ben 67. Als je ziet hoe ik 's ochtends uit mijn bed kom. Het is een godswonder dat ik überhaupt zo oud ben geworden." In de kantine van de König Pilse- ner Arena in Oberhausen laat de voorman van Status Quo zich de lunch goed smaken: wiener schnit zel, pasta en salade. „Onze kok kan fantastisch koken.Eigenlijk moet ik z'n benen scheren, hem een jurk aan trekken en trouwen. De seks wordt een probleem, maar het eten ver goedt veel." In Duitsland geniet de formatie, door de diehardfans liefdevol afge kort tot simpelweg 'Quo', net als in Nederland grote populariteit. Maar Status Quo is wereldwijd geliefd, ge tuige de verkoop van 118 miljoen pla ten. Bovendien bezit de groep een uniek record. In Groot-Brittannië dook Status Quo sinds 1967 66 keer op in de hitparade: meer dan de Beat- Drinkt de grote man van Status Quo niet? Ik sloeg zes margarita's achterover les en de Rolling Stones. En dat, vol gens critici, met muziek die de drie akkoorden nimmer ontsteeg. „Ach, het zal wel", bromt Rossi. „Ooit begon zo'n intellectuele jour naliste van The Times er over. Toen vroeg ik: weet jij eigenlijk hoeveel grepen en hoeveel noten ik op de gi taar nodig heb voor onze drie akkoor denliedjes? Het werd stil, ze had geen idee." Reanimatie Niet alleen de rauwe, basale boogie rock met klassiekers als Down down, Roll over lay down, Rockin' all over the World en Whatever you want maakte Status Quo tot een fenomenale feest band - de levenswandel van de twee kopstukken Francis Rossi en Rick Parfitt (68, eveneens zang/gitaar) gaf evenzeer aanleiding tot pikante pu bliciteit. Rick Parfitt is afwezig tijdens de af- scheidstournee van Status Quo. In 1997 kreeg hij vier bypasses, het re sultaat van een leven vol wijn en wijf. Daarna volgden keelkanker (2005) en een hartaanval in 2014. Tij dens een optreden in Turkije deze zomer werd het opnieuw een hartin farct. „Hij viel plots neer. Ik keek ver suft toe hoe ze hem reanimeerden. Geen prettig gezicht. Ik dacht op een bepaald moment: stop er in gods naam mee. Mij hoeven ze niet terug te halen. En als mijn bestaan uit zichtloos is, wordt het euthanasie in Zwitserland. In Engeland is de medi sche stand er trots op levens tot het bittere einde te verlengen. Prachtig dat de wetenschap daartoe in staat is, vinden ze. Maar of het voor mij goed is...?" Net als zijn maatje deelde Rossi in de portie mateloosheid. In de jaren 80 spendeerde hij vijf miljoen euro aan cocaïne. Hij stopte met snuiven toen tijdens een ochtenddouche zijn neustussenschot spontaan op de te gels belandde. „Rick zei tegen me: 'Ik betaal nu de prijs voor rock-'n-roll.' En zo is het. Ik was nooit een drinker. Sterker: mijn eerste borrel dronk ik in het gezel schap van Queen toen we in Zwitser- Rafaels openingszin? 'Wil je met me trouwen?' Zo slecht! Alle drie zijn ze anders dan hun leeftijdge noten. Bij Angelo zijn alle spieren in zijn ge zicht verlamd. Robbin en Roos hebben te kampen gehad met zuurstofgebrek bij de ge boorte, waardoor ze moeilijk lopen en nog wat lichamelijke problemen hebben. En ja, dan kun je nog zo gezellig en spontaan zijn, maar in de kroeg pik je niet snel iemand op. Maar gelukkig, net als bij schulden of versla ving reikt tv ook hier de helpende hand. Robbin stal onmiddellijk mijn hart. Menige 'gewone' man kan een voorbeeld nemen aan hem. Hij verraste zijn date met een cadeautje, was complimenteus, pakte het meisje eens lekker vast en stak zijn enthousiasme over haar niet onder stoelen of banken. Kom daar nog eens om tegenwoordig. Ik liep naar aanleiding van The Undateables nog wel na te denken over de evolutie van da- tingshows. Het genre is nogal veranderd sinds Op Goed Geluk met Carry Tefsen eind jaren tachtig. Weet u het nog: een waaiervormig scherm met aan de ene kant een man of vrouw die vragen stelt en aan de andere kant drie potentiële dates die proberen een beetje gevat antwoord te geven. Waarna de hoofd persoon blind moest kiezen voor kruk a, b of c. Saai en braaf inderdaad vergeleken met de huidige programma's waar mensen elkaar meteen bloot onder ogen komen of tongzoe nen in plaats van een goed gesprek voeren. Maar in één opzicht was Op Goed Geluk zijn tijd toch ver vooruit. Iedereen kon plaats ne men achter dat scherm: boeren, alleenstaan den én mensen als Robbin. Quote van de dag donderdag 1 december 2016 GO Daten MUZIEK Patty Brard en Roy Donders nemen samen een carnavals nummer op. De zangeres en de stylist doen meer zaken met elkaar: Patty's lijn in corrige rend ondergoed komt in Roy's winkel te liggen. STERREN Sunerhits met Arno Gelder 44 —Francis Rossi Status Quo in de jaren tachtig, fotogetty De kinderen van Kanye West, van 3 en bijna 1 jaar oud, heb ben hun vader nog niet be zocht in het zie kenhuis. Zijn vrouw Kim Kar- dashian zou haar man nog te instabiel vinden. Kim is zelf wel enkele uren per dag bij de rapper. Estavana Polman is in Helden openhartig over haar relatie met voetballer Rafael van der Vaart Reageren? angela@ad.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22