ftl nu749,- nu48£ Geloofsgemeenschap in Saasveld in rep en roer over herinrichting kerk 14 Ik heb liever dat het bestuur vertrekt Kardinaal Wim Eijk spreekt zijn veto uit over een nieuw altaar in Saasveld. Maar het oude is al gesloopt. Nu moet het dorp boete doen. Het nieuwe, omstreden altaar, foto carlo ter ellen dij aankoop van elk bankstel, hoekbank of compleet interieur I 62,42 De toorn van kardinaal Eijk is neergedaald op de Plechelmuskerk in Saasveld. Dorpelingen hebben het originele stenen altaar uit de kerk gesloopt om het te vervangen door een mo biel, houten exemplaar. Zaterdag is een ritueel van boete en verzoe ning nodig om de ontheiligde kerk opnieuw in te wijden. Maar een deel van Saasveld wil niet buigen voor de conservatieve bisschop. Heiligschennis, diefstal en ont vreemding, zo noemt het paro chiebestuur het. De vernietiging van het stenen altaar is een dood zonde. De voltallige locatieraad is op staande voet ontslagen. „Maar de verfraaiing van de kerk stond gewoon op het verlanglijstje van de Saasveldse bevolking", ver zucht Ton Schasfoort, tot dinsdag voorzitter van de raad. „Wellicht is de werkgroep wat te voortvarend van start gegaan." De statige Plechelmuskerk moest 'multifunctioneel' worden. Dat is volgens de ex-voorzitter de wens van de Saasveldse bevolking. Hij verwijst naar de uitkomst van goedbezochte buurtpraatavonden en een parochieavond. „Uiteinde lijk werd werkgroep opgericht die de kerk zou verfraaien. Dat heeft geleid tot nieuwe verlichting en de plaatsing van een flexibel altaar. Dat maakt het mogelijk ook con certen te geven in de kerk. De reli kwieën zijn op een plechtige ma nier overgeplaatst naar het nieuwe altaar", verzekert Schasfoort. „In mei hebben we dit keurig aange vraagd bij het parochiebestuur. Men zou een positief advies geven richting bisdom. Vanuit de veron derstelling dat dit goed zou ko men, heeft de werkgroep dit voortvarend opgepakt." Blokkeren Waar niemand in Saasveld op had gerekend, was dat het bisdom het plan zou blokkeren. Uitgerekend kardinaal Wim Eijk sprak zijn veto uit. Onbegrijpelijk, meent Schas foort: „Wat hier is gebeurd, wordt zeer breed gedragen. 99,9 procent van de Saasveldse bevolking staat hier achter. Die enkeling stapt naar het parochiebestuur en het bisdom. Maar terugdraaien kan niet. Het vorige altaar bestaat niet meer. Om het af te kunnen voeren, moest het kapot worden gezaagd. Het parochiebestuur spreekt nu van heiligschennis, diefstal en ver vreemding." Zware woorden, erkent André Warnaar, vicevoorzitter van het parochiebestuur. „Maar dit zijn ge woon de feiten. Het bisdom had geen toestemming gegeven om het altaar te veranderen." Volgens Warnaar wist de loca tieraad dat het bisdom niet zou in stemmen met de plaatsing van een mobiel, houten altaar. „Het bis dom heeft daar steekhoudende ar gumenten voor aangedragen. Het altaar is vast en dat moet zo blij ven. We waren nog in gesprek met de geloofsgemeenschap over mo- UITSLUITEND GELDIG VAN: Donderdag 1 december t/m Zaterdag 3 december GRATIS RELAX FAUTEUIL Panther Va\dez SUzzard GRATIS RELAX FAUTEUIL donderdag 1 december 2016 Boete doen voor sloop van Stephan Scheper Saasveld —Ton Schasfoort Elegante draai-/relaxfauteuil met traploze comfort-verstelling. Inclusief voetenbankl Heerlijke relaxfauteuil voor lekker zitten, relaxen of liggen. Met soepel relaxmechanisme! 5trakke draai-1relaxfauteuil. Elegant en modern vormgegeven. Met Easy Push-BacksysteemI 3+2 zits Paraguay Karakteristiek vormgeven bankstel uitgevoerd in Categorie 1 Leder. Leverbaar in diverse kleuren. normaalJtêSST^ tO TEGEN 0% RENTE Let opl Geld lenen kost geld 3+2 zits Ida Top design met prachtige blokpoot maken dit minimalistisch vormgegeven bank: norm aal 303^ GRATIS RELAXFAUTEUIL TEGEN 0% RENTE normaal Lounge woonlandschap Corsica Speelse hoekcombinatie ixn stofcategorie 1 inclusief alle getoonde kussens voor optimaal genieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14