Bouw begint komende week, apotheek verhuist in april Zeeuwse schakers vinden strijd om WK-titel tegenvallen Slimme watermeter is een uitdaging voor leerlingen Zorgaanbieders als apotheek, huisartsen, fysiotherapeut en psycholoog komen samen onder één dak in het ziekenhuis. Dat behoudt én verbetert de zorg in West-Zeeuws-Vlaanderen. Het bedrijf Vervaet presenteerde gisteren in Biervliet de bietenrooiers Q-616 en Q-621. Zes rijen suikerbieten kunnen ze in één keer rooien. Dat is niet nieuw, maar wel dat er meer dere ontbladerings-, rooi- en reinigingssystemen zijn inge bouwd. De Q in de namen staat voor Quad, ofwel vierwieler. De benedenverdieping van het zie kenhuis in Oostburg verandert ko mend jaar in een Gezondheidscen trum. Daar werken zorgaanbieders uit de regio samen. De verbouwing begint komende week. In het Gezondheidscentrum ko men onder meer de apotheek, huis artsenpraktijk De Bruyckere, fysio therapie, podotherapie, een psy- chologenpraktijk en een verbin ding met de ouderenzorg van het naastgelegen Warmande. De huis artsenpraktijk Oostburg-Cadzand zat al in het ziekenhuis en sluit zich ook aan. Het centrum is juist in een regio als West-Zeeuws-Vlaanderen een verrijking, vindt René Smit, be stuursvoorzitter bij ZorgSaam. „Deze streek vergrijst, het aantal in woners neemt af. Bovendien zijn de afstanden relatief groot. Daar komt het toerisme in de zomermaanden nog bij. Dit is dus een ingewikkeld gebied." Maar de vorming van het cen trum zet nadrukkelijk in op méér dan alleen behoud van de huidige voorzieningen. „De patiënten gaan erop voor uit", verklaart Michel de Meijer van de huisartsenpraktijk Oostburg- Cadzand. Hij wijst erop dat zorg verleners straks gemakkelijk 'even bij elkaar binnenlopen'. „Dat doe ik nu al regelmatig met bijvoorbeeld een internist van het ziekenhuis. Ik loop dan even naar boven om te overleggen. Op die manier kun je snel knopen doorhakken." Straks gaat dat ook zo tussen bijvoorbeeld de huisartsen en de apotheek, voegt Evelyn De Caluwé van de apotheek in Oostburg toe. „Dat is winst voor de patiënt." Om die reden juicht De Meijer ook de komst van huisarts De Bruyckere toe. „Ik kan me voor stellen dat we ons specialiseren en naar elkaar doorverwijzen als de We kunnen straks makkelijk even bij elkaar binnenlopen om te overleggen ander ergens net wat meer van weet." ZorgSaam-bestuurder Smit wijst op nog een voordeel van de nieuwe manier van werken. „We kunnen nu met een sterk verhaal naar de verzekeraars. Die gaan uit van hoe het in een middelgrote stad is gere geld. We doen nog steeds ons best hen ervan te overtuigen dat dit het beste is voor deze streek. Dan helpt het als je gezamenlijk een goed ver haal hebt." De bundeling van zorgaanbie ders in Oostburg betekent niet dat er elders in West-Zeeuws-Vlaan deren minder aanbod komt, bena drukken de initiatiefnemers. Bin nen Oostburg verhuist wel een aantal diensten, zoals de apotheek, naar het nieuwe centrum. Daar is straks plaats voor nog meer zorg verleners. De Caluwé, die ook voor zitter is van de nieuwe stichting Gezondheidscentrum Antonius, noemt onder meer een tandarts, kraamzorg, het consultatiebureau en een gemeenteloket. De apotheek is de eerste die in het nieuwe centrum trekt. Dat ge beurt in april. It woensdag 30 november 2016 Bpzc.nl e-maif redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 12 ZEELAND 5 Zorg onder één dak in Oostburg Martijn de Koning Oostburg -Michel de Meijer, huisarts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71