NYNKE DE JONG Lelystad Airport moet in de wacht of bel ons 088 - 70 70 600 6 Klassiek Roemenië Column maar ik moet telkens denken aan een andere groep politici: de wet houders en gemeenteraadsleden. Wat denken zij wanneer ze weer een ontevreden burger op televi sie horen vertellen dat er niemand voor ze opkomt? Als ik raadslid zou zijn, zou ik aarzelend zwaaiend 'joehoe, ik ben hier!' roepen. de hoge heren in Den Haag je niet zien staan. Maar al die regionale mensen die op hun vrije dinsdag avond vergaderen over groenvoor ziening, kinderboerderij en de so ciale werkplaats dan? Luisteren die ook niet? Die prima benader baar zijn, want ze staan op zater dagochtend gewoon bij de voet balclub langs de lijn. En ze staan vaak gewoon in het telefoonboek. Zitten die ook alleen maar hun zakken te vullen? Ik zou zeggen: als je je niet ge hoord voelt, begin dan eerst eens in je eigen buurt. Kaart daar eens iets aan. Ze kunnen bij de ge meente ook geen wonderen ver richten, maar het lijntje is een stuk korter dan de lijn naar Den Haag. In Den Haag doen ze tegen woordig graag zo supernormaal mogelijk. Maar ik ken al heel veel supernormale mensen in de poli tiek: lokale politici. Mensen die snappen wat jouw problemen zijn, omdat ze dikwijls gewoon bij je in de buurt wonen. Je kunt ho pen dat Pechtold of Wilders op een dag bij je op de stoep staat en met één zwiep met een toverstok al je angst en problemen wegne men, maar ik acht de kans klein dat dit gebeurt. Beter zoek je het gewoon wat dichter bij huis. Er staan allemaal supernormale politici klaar om je te helpen. In Den Haag doen ze tegenwoordig graag zo supernormaal mogelijk DEN HAAG De uitbreiding van Lelystad Airport loopt flinke ver traging op. De eerste grote com merciële vliegtuigen zouden vanaf t april 2018 de luchthaven moeten aandoen maar dat wordt zeker een jaar later, aldus staatsse cretaris Sharon Dijksma (Infra structuur) dinsdag in een brief aan de Kamer. Een nieuwe indeling van de vertrek- en naderingsroutes in het hogere luchtruim blijkt een inge wikkelde kwestie. De gekozen routes moeten zo min mogelijk gevolgen hebben voor het vlieg verkeer van en naar Schiphol. Ook moet de overlast voor het militaire luchtruim minimaal zijn. De zaak liep bovendien vertraging op om dat luchtverkeersleiders minder inzetbaar waren wegens een con flict over arbeidsvoorwaarden. Lelystad Airport moet korte en middellange vakantievluchten van Schiphol gaan overnemen. De nationale luchthaven gaat zich richten op intercontinentale vluchten en overstappers. Vanaf 2018 zou Lelystad 2.000 vluchten gaan verwerken oplopend naar 10.000 na vijf jaar. Uiteindelijk moeten dat maximaal 45.000 vliegbewegingen en 6,7 miljoen passagiers worden in 2043. Dijksma gaat wel kijken of Lely stad vanaf de nieuwe nog te bepa len startdatum een groter aantal vluchten kan krijgen dan de nu geplande 2000. „Op deze wijze zouden de gevolgen van een latere openstelling van Lelystad Airport kunnen worden gecompenseerd", schrijft ze aan de Kamer. Die de batteert woensdag over lucht vaart. Lelystad Airport is eigendom van luchthavenbedrijf Schiphol Group. Dat meldde eerder 90 mil joen euro te investeren in de ver bouwing van vliegveld Lelystad. Schiphol Group wil nu harde ga- W Een nieuwe indeling in het luchtruim blijkt ingewikkeld ranties van het ministerie en Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) dat Lelystad Airport ui terlijk in april 2019 open kan. „Verder wil Schiphol de garan tie dat vanaf die datum ten minste 4.000 vliegtuigbewegingen per jaar mogelijk zijn", aldus Schiphol Group. „Dit is noodzakelijk om de benodigde capaciteit op Schiphol vrij te kunnen maken voor het mainport gebonden verkeer én duidelijkheid te kunnen bieden aan geïnteresseerde luchtvaart maatschappijen." In de landelijke media buitelen ze over elkaar heen: de politici, wanhopig hengelend naar de gunsten van de boze burger, de burger die zich niet gehoord voelt. Eén voor één doen ze zo normaal mogelijk - Ik ben opgegroeid in een achterstandswijk! Mijn vader was bevriend met een hele leuke loodgieter! - om maar uit te stra len dat ze echt supernormaal met hun poten in de klei staan. En dat zij jouw proble men wél begrij pen. Na 15 maart ben jij aan de beurt. Als je maar op hen stemt. Allemaal even ver make lijk, 8-daagse rondrei (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) reizen nl woensdag 30 november 2016 GO @nynke kben hier! Je kunt best van mening zijn dat tZ Ind. vliegreis en 23 kg bagage tZ 8-daagse groepsrondreis tZ Verblijf in 4-sterren hotels ind. ontbijt y/ Lokale Nederlandsspreken de reisleiding ter plaatse y/ Nog nooit zo voordelig! y/ Ind. vliegreis en 23 kg bagage y/ 8-daagse groepsrondreis y/ Verblijf in goede middenklasse hotels Inclusief ontbijt en diner y/ Lokale Nederlandsspreken de reisleiding ter plaatse zie stipreizen.nl/rohvrb zie stipreizen.nl/roklrb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbenouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. stipreizen.nl Gura Humorului x Voronet Moldovita Sighisoara Brasov \#J# Harman ^/Predeal I Sinaia TurdaVXj f Bicaz Targu Mures /v\ Sighisoara f u Biertap Sibiu Brasov Harman \Bran Predeal Boekarest Boekarest Laat u in Roemenië verrassen door de overweldigende culturele rijkdom. Tijdens een prachtige 8-daagse groepsrondreis ontdekt u Klassiek Roemenië. U bezoekt tijdens deze reis o.a. de hoofdstad Boekarest, de mooiste Byzantijnse kloosters vol prachtige fresco's de Culturele Hoofdstad Sibiu in Transsylvanië. Boek deze reis nu voor een zéér aantrekkelijke prijs v.a. slechts €379! Inclusief vliegreis met 23 kg ruimbagage, verblijf in goede middenklasse hotels inclusief ontbijt en diner en een lokale Nederlandssprekende reisleiding. Maak kennis met de uiterst gastvrije en vriendelijke bevolking en geniet van de indrukwekkende cultuur in dit prachtige land! Maak kennis met de hoogtepunten van Roemenië tijdens deze indrukwekkende 8-daagse groepsrondreis! Dit prachtige, maar relatief onbekende land heeft enorm veel te bieden. Nó voor een scherpe prijs v.a. slechts €459! Inclusief vliegreis met 23 kg ruimbagage en verblijf in goede middenklasse hotels inclusief ontbijt en diner. Tijdens deze rondreis laat de lokale Nederlandssprekende reisleiding u alle hoogtepunten zien, waaronder de hoofdstad Boekarest, de Middeleeuwse stad Brasov en het beschilderde klooster Moldovita. Deze reis wordt door Stip klanten gewaardeerd met een 8.4!! Wacht niet langer en laat u verrassen door Roemenië! September v.a. 379 Juni juli v.a. 479 Augustus v.a. 479 September v.a. 469 Oktober v.a. 459 Juni v.a. 399 Augustus v.a. 399

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6