li Noodverbandje voor sociale opvang Kerstmarkt in Goes breidt uit naar vrijdagavond 7 NIEUWBOUW EXTRA LOKALEN LATEN AL JAREN OP ZICH WACHTEN Het Hoornbeeck College gaat morgen bouwen. Alle 700 studenten zitten volgend jaar onder één dak. Na een aantal tegenslagen die de boel flink hebben vertraagd, gaat de bouw van het vernieuwde Hoornbeeck College in Goes morgen officieel van start. Maar de eerste ontwik kelingen zijn al een tijdje zicht baar. De drie woningen die de school had opgekocht aan de zuidkant van de Van Dusseldorpstraat zijn gesloopt, de kavels zijn bouwklaar gemaakt en de fundering voor de aanbouw ligt erin. „Vanaf nu gaan we de lucht in", zegt locatiedirec teur Evert Timmerman stralend. De Goese vestiging van de in stelling voor reformatorisch mid delbaar beroepsonderwijs is al ja ren op zoek naar een oplossing voor het tekort aan lokalen. „We begonnen dertien jaar geleden met een gebouw waar vierhon derd leerlingen in terecht konden. Na vijfjaar groeiden we al uit ons jasje. De school telt inmiddels ruim zevenhonderd studenten", aldus Timmerman. Een deel daarvan kon tijdelijk terecht in de oude Wilhelmina- school aan de Lijnbaan, vlakbij het station. Dat bood letterlijk en fi guurlijk wat ruimte om tot een de finitieve oplossing te komen. Zo'n tweehonderd studenten volgen hun lessen daar, voornamelijk van opleidingen in de categorie Econo mie en Handel. Maar het huurcon tract loopt na dit schooljaar af. Van alle opties die op tafel zijn gekomen, vond Timmerman uit breiding van het huidige gebouw de beste. Hij vindt het belang rijk om alle studenten onder één dak te hebben. „Er zitten in ver houding meer jongens op de eco nomische opleidingen en meer meiden op de opleidingen in de gezondheidssector. Sowieso den ken leerlingen van de verschil lende richtingen anders. Een beetje kruisbestuiving leek me wel gezond. Bovendien is het efficiën ter, omdat leraren en leerlingen niet meer hoeven te pendelen tus- MARYLIN JUDITH JARED Samenvoegen zorgt voor kruisbestuiving tussen de leerlingen sen twee locaties." De school wordt twee keer zo groot. De aanbouw komt haaks op het bestaande deel, aan de kant van de rotonde. Waar vroeger de hoofdingang zat, komt nu een grote aula. Timmermans: „Dat wordt het hart van de school, de verbinding tussen het oude en nieuwe gedeelte." In het nieuwe deel komen onder meer drie lokalen voor de gezond heidszorg, met 'de neusjes van de zalm op het gebied van zieken huissimulaties'. Ook wil de direc teur de veranderingen aangrijpen om bijvoorbeeld voor draadloos internet te zorgen in het hele ge bouw. Als alles meezit, worden de werkzaamheden in de zomer van 2017 afgerond en kunnen studen ten het nieuwe schooljaar begin nen in hun nieuwe school. KRABBENDIJKE De zeven ge meenten in de Oosterschelderegio moeten in de buidel tasten om het tekort op het budget voor maat schappelijke opvang voor een deel aan te vullen. Het gaat om geld voor de begelei ding van mensen door Emergis of het Leger des Heils. Het tekort op het budget is ontstaan door een flinke korting van het Rijk. Voor Zeeland gaat dat om 1,3 miljoen euro. De Oosterschelde gemeen ten leggen samen bijna vier ton op tafel. Het extra geld dat de gemeen ten uit hun wmo-budget halen is een soort noodverbandje, om het financiële probleem op te lossen. Het is de bedoeling om in de toe komst de opvang van mensen die zorg nodig hebben wat anders in te richten. De gemeenten willen meer betrokken zijn bij de opvang van cliënten die bijvoorbeeld in de war zijn, in beschermd wonen zitten of dakloos zijn. Daarover wordt nu met elkaar én met de zorginstellin gen Emergis en het Leger des Heils gesproken. De gemeenten hopen dat zo een deel van de mensen ook weer uit de extra zorg kan komen om op eigen benen te staan. Wethouder Hans de Kunder verwacht wel dat dit ver anderingsproces nog een paar jaar gaat duren. De binnenstad is op vrijdag 9 en zaterdag 10 december gevuld met ruim 100 kramen, 20 foodtrucks en de thema's brocante, Dickens en kids. Er worden 5.000 bezoe kers verwacht. Nieuw dit jaar is de uitbreiding naar de vrijdagavond. Zo'n 100 dansers van Body Action Goes voeren elk uur een kerst dansspek- takel op de Grote Markt op. Zij worden afgewisseld door de leden van Showkorps Jonge Kracht in lichtgevende pakken. De winkels rondom de kerstmarkt houden deze avond een speciale kerst koopavond en in de Manhuistuin is er een pop-up bioscoop van po dium 't Beest. Musical-Vrienden, toneelver eniging Heer Hendrik en het Ba- vokoor verrassen op zaterdag re gelmatig met optredens. Naast dansende schoorsteenvegers, pa raderen er dames en heren van stand. De kwakzalvers en schoen poetsers proberen nog gauw een aardige duit te verdienen. De was vrouwen zorgen dat alles met Kerst weer schoon in de kast hangt. Onder de maretak wordt gezoend en aan een gedekte kersttafel kan iedereen aanschui ven voor het kerstdiner. In de ge welven van Slot Oostende wordt het verhaal van het meisje met de zwavelstokjes verteld. De leden van Gilde de Bevelan- den verzorgen op zaterdagmiddag een gratis rondleiding langs mo numentale panden in de Goese binnenstad. Rondom de Grote Kerk en het Weeshuisplein staan kramen. Op de Vlasmarkt is van alles te beleven voor kinderen. Op de Grote Markt staan een draaimo len en poffertjeskraam. woensdag 30 november 2016 BH Nieuwe school komt van de grond Elodie Kint r' Marylin Luteijn (16) uit Krab- bendijke leert voor manage mentassistent. Ze kijkt ernaar uit om naar de Van Dussel dorpstraat te gaan. „De basis school waar we nu in zitten is oud en in de winter ijskoud. Ik denk dat het nieuwe gebouw veel luxer wordt. En omdat je dan met meer studenten sa men zit, leer je ook meer men sen kennen." Judith de Bat (16) uit Waarde studeert voor directiesecreta resse. „Ik vind het jammer om weg te gaan uit het gebouw aan de Lijnbaan. Ik ben eerste jaars en begin net te wennen. Straks moet ik weer opnieuw beginnen. Wat ik wel heel leuk vind, is dat ik mijn beste vrien dinnen weer elke dag zie als de twee locaties samenvoegen." Jared Neeskens (17) uit Ka- pelle volgt de opleiding junior account management, nu nog in het tijdelijke gebouw aan de Lijnbaan. „Ik vind het ideaal om met zo weinig mensen onder één dak te zitten. Als ik een vraag heb, kan ik de leraar al tijd snel vinden. Maar het nieuwe gebouw wordt waar schijnlijk veel mooier en mo derner." -Evert Timmerman, directeur De fundering voor de aan bouw van de school ligt er al. FOTO'S MECHTELD JANSEN Goes heeft dit jaar volgens de organisatie de grootste kerst markt van Zeeland. Luc Oggel Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65